10 книг, які має прочитати кожен лідер

5

Один з кращих способів переконатися в тому, що ви прогрес як особистість, — читати, читати і ще раз читати. Не секрет, що найбільш успішні люди — ще й завзяті книжкові хробаки. Постійне читання дозволяє їм поглинати нові знання, розширювати свій кругозір і піддавати сумніву застарілі ідеї.

Але, звичайно ж, не всі книги коштують витрачених на них часу і сил. Тому Діп Патель (Deep Patel), молодий підприємець і письменник, вирішив спростити вам завдання і склав ТОП-10 книг, які варто прочитати в першу чергу.

“Managing the Mental Game”, Jeff Boss

(російською-не видавалася)

Автор цієї книги — колишній спецназівець. Вже він-то знає, як знайти упевненість в собі і загартувати силу духу!

На підставі різних ментальних тренінгів та свого досвіду, Джефф Бос показує читачам, як розкрити свій потенціал і досягти нових висот. У книзі ви також знайдете корисні вправи для боротьби з хаосом і психологічним тиском, щоб жодна складна ситуація не могла збити вас з пантелику.

Поради Боса допомагають зрозуміти, що стрес — це всього лише ігри розуму, які можна подолати, обходячи пастки підсвідомості і замінюючи негативні думки позитивними.

“Start With Why”, Simon Sinek

(російською-не видавалася)

У книзі зроблено акцент на стару добру істину: люди купують не те, що ви робите, а те “навіщо ви це робите. Саймон Знімку пояснює цей концепт, заглиблюючись в кілька основних питань.

Наприклад: чому деякі люди або організації більш просунуті, впливові і прибуткові, ніж інші? Або: чому мало кому вдається повторити успіх цих щасливчиків?

Якщо ви будуєте життєві плани або роздумуєте над принципами свого бізнесу, ця книга надихне вас і позначить напрямок руху.

“Go-Giver. Віддавай, щоб отримувати”, Боб Бург і Джон Девід Манн

(The Go-Giver Leader by Bob and Burg John David Mann)

Купити книгу російською мовою можна на ozon.ru

Автори переконані, що справжні лідери не намагаються діяти як “лідери”. Замість цього вони прагнуть бути ближче до людей. Якщо ви даєте, то і отримуєте натомість, якщо ви ставите на перше місце інтереси інших людей, це лише посилить свій вплив. І лідери, які дотримуються цієї філософії, забезпечать успіх та процвітання не лише себе та свою компанію, але і всьому суспільству.

Бург й Манн доносять до читача свою ідею у формі захоплюючої історії про молодого амбітного підприємця, який насилу веде свій маленький бізнес, але одне важливе рішення допомагає йому все змінити.

“Яма. Як навчитися вибиратися і стати переможцем”, Сет Годін

(The Dip by Seth Godin)

Купити книгу російською мовою можна на ozon.ru

Хто сказав, що переможці ніколи не здаються, а переможені ніколи не виграють? Сет Годін доводить, що все якраз навпаки: переможці здаються швидко і часто, але вони можуть навчитися робити це вчасно і правильно.

Кожен з нас рано чи пізно опиняється у своєрідній “ямі” — настає період, коли все йде шкереберть. Але автор стверджує, що навіть у ямі можна провести час з користю, накопичити енергію, зібрати весь свій потенціал та здійснити грандіозний прорив. Адже хто такі переможці? Це ті, хто знає — чим вище планка, тим цінніше буде нагорода за її подолання.

“Фрикомыслие. Нестандартні підходи до вирішення проблем”, Стівен Д. Левітт і Стівен Дж. Дабнер

(Freakonomics by Steven D. Levitt and Stephen J. Dubner)

Купити книгу російською мовою можна на ozon.ru

Якби Індіана Джонс був економістом, то він був би Стівеном Левиттом. Результатом його спільної роботи з заслуженим журналістом Стівеном Дабнером стала блискуча книга про переваги нестандартного мислення.

Автори наполягають на тому, що бути фріком — не тільки цікаво, але і корисно, особливо якщо ви хочете обскакати конкурентів. Дивіться не проблеми під іншим кутом, шукайте альтернативні підходи, кидайте виклик авторитетним думок і отримуйте те, чого не можуть домогтися інші.

“Эссенциализм. Шлях до простоти”, Грег МакКеон

(Essentialism by Greg McKeown)

Купити книгу російською мовою можна на ozon.ru

Автор не буде вчити вас, як правильно розподілити свій час. Ця книга допоможе визначити і виконати дійсно важливі завдання. Тут ви не знайдете рад по тайм-менеджменту або підвищення продуктивності. Грег МакКеон привчає до систематичної дисципліни шляхом виокремлення того, що абсолютно необхідно, і виключення всього іншого.

Книга переконує не намагатися осягнути неосяжне. Набагато ефективніше визначити, що саме стоїть у вас на першому місці, і направити всю свою творчу енергію в улюблену справу.

“Драйв. Що насправді нас мотивує”, Деніел Пінк

(Drive by Daniel H. Pink)

Купити книгу російською мовою можна на ozon.ru

У всіх нас є внутрішня потреба контролювати своє життя і створювати щось нове, і саме ці два бажання змушують рухатися вперед. З цієї причини мотивування за принципом ” батога і пряника, яку і досі використовують багато компаній, вже давно вичерпала себе. Вона ігнорує найважливіше — наші внутрішні потреби.

Деніел Пінк стверджує, що найдієвіший спосіб надихнути підлеглих на подвиги — звернутися до їх природним прагненням. Перегляньте систему мотивації у своїй компанії, і це негайно позначиться на якості і результати роботи. Адже, як відомо, щасливі співробітники можуть згорнути гори.

“Як привести справи в порядок. Мистецтво продуктивності без стресу”, Девід Аллен

(Getting Things Done by David Allen)

Купити книгу російською мовою можна на ozon.ru

“Вільний час? Ні, не чув”. Так в наш час міркує більшість підприємців. Список завдань нескінченний, багато з них повинні були бути зроблені ще тиждень тому, а телефон і пошта розжарюються від нових справ.

Якщо впізнали в цьому образі себе, то негайно беріться за книгу Девіда Аллена. У ній ви знайдете дієві інструменти і стратегії, які дозволять швидко справлятися зі своїми завданнями, навчать відокремлювати зерна від плевел, пояснять, що і кому делегувати і допоможуть залишитися на плаву в нескінченному потоці роботи.

“Брати чи віддавати?”, Адам Грант

(Give and Take by Adam Grant)

Купити книгу російською мовою можна на ozon.ru

Ми звикли, що обов’язковими складовими успіху є наполеглива праця, талант і удача, однак цього не завжди достатньо. Ще один важливий критерій — це те, як ми взаємодіємо з іншими людьми.

Адам Грант виділяє у своїй книзі три стилю поведінки людей. Перші, “беруть”, націлені на те, щоб отримати від інших як можна більше, другі, “обмінюєте”, прагнуть до взаємовигідних відносин, а треті, “дають” — це представники вимираючого виду, які допомагають іншим, нічого не чекаючи взамін.

Як думаєте, чиї шанси на успіх максимальні? Автор вважає, що саме “дають” досягають найбільших висот. Головне не перестаратися з самопожертвою!

“Чому не вчать у Гарвардській школі бізнесу”, Марк Х. Маккормак

(What They don’t Teach You at Harvard Business School by Mark H. McCormack)

Купити книгу російською мовою можна на ozon.ru

Найчастіше реальна робота має мало спільного з тим, що написано в підручниках. І це гірке усвідомлення відвідувало багатьох після закінчення університету. Виявляється, навіть у Гарвардській школі бізнесу не здатні навчити всьому! “Хто це виправить, якщо не я?”, подумав Марк Маккормак і написав книгу про те, що вам більше ніде не розкажуть.

Погодьтеся, що практичний досвід засновника і президента Міжнародної групи управління стане гарним доповненням до вашим нинішнім знань.

У своєму бестселері Марк повідає про те, як він “читає” себе та інших людей, і навчить використовувати його “прикладну емпатію” в продажах, переговорах і тайм-менеджменті.

Що з цього ви вже читали? Яка з книг здалася найбільш корисною? Може бути, хочете доповнити цей список?Ксенія Єрьоміна
Копірайтер. Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
ТОП-10 книг максимально корисних для менеджерів з продажу


25 ділових книг, які читають круті бізнесмени


Топ-20 книг з маркетингу від вершків маркетингу по Рунету


Атлант розправив плечі: 10 улюблених цитат


Рецензія на книгу «тексти, що Продають: модель для складання»: як навчитися писати, якщо ви — не копірайтер


Рисовий штурм + 7 вподобаних цитатАвторизуватися для коментування: