10 підказок маркетологу від Девіда Огілві

5

Маркетингова ідеологія змінюється кожні десять років, але дещо залишається незмінним. Агентство «Ogilvy & Mather» було засновано в далекому 1949 році, а ідеї Огілві актуальні і сьогодні.

Багато компаній вважають думку «батька маркетингу» застарілим і ігнорують його поради, втрачаючи гроші. Адже ви не з їх числа? Тоді ловіть переклад збірки, що включає 10 цитат з книги Огілві «Одкровення рекламного агента» («Confessions of an Advertising Man»), проілюстрованих прикладами з практики сучасних компаній!

1. «Споживач – не ідіот: це твоя дружина».

Клієнт завжди розумніші, ніж вам здається. Згідно з результатами досліджень, 73% людей шукають відгуки в інтернеті, перш, ніж зважитися на покупку. Компанія, що пропонує товари низької якості, довго не протягне.

2. «Чим інформативніше реклама, тим вона ефективніше».

Якщо ви безкоштовно ділитися корисною інформацією, клієнти будуть довіряти вам і хотіти з вами працювати. Саме тому зараз так популярні блоги, електронні книги і канали на YouTube. Рентабельність компаній, які використовують цей прийом, перевищує показники конкурентів в 13 разів!

3. «Заголовок – це ярлик на вашому товарі. Використовуйте його, щоб привернути увагу читачів до переваг предмета реклами».

Заголовки продають. Про це знають журналісти і блогери, але часто забувають автори email розсилок. Тема листа є найважливішим елементом маркетингової стратегії. Недарма професіонали витрачають багато часу на те, щоб її придумати.

4. «Реклама – не розвага чи мистецтво, а носій інформації».

Ви можете вважати інакше, але з фактами не посперечаєшся. Чудовий приклад – «Dollar Shave Club». В основу бізнес-моделі лягла ідея про те, що якісне гоління може коштувати всього пару доларів в місяць. Звичайно, їхні рекламні ролики були веселими, але важливіше інше — вони кинули виклик виробникам переоцінених брендових бритв, які займали домінуючі позиції на ринку. Це принесло плоди — через кілька років, компанія коштувала 120 мільйонів доларів. Що ж, переконуємося в правоті Огілві, який стверджував: «Те, ЩО ви говорите, важливіше того, ЯК ви це робите».

5. «Звертайтеся до покупців на їх мові».

Реклама, в якій використовуються слова і вирази, що застосовуються представниками цільової аудиторії в повсякденному житті, завжди успішна. Досить згадати легендарний слоган «Nike» — «Just Do It». Не вказуйте людям, що робити, просто поговоріть з ними.

6. «Наймайте людей, які краще за вас, і довірте їм проект. Виділіть тих, хто буде прагнути до видатного результату і не погодиться на рутину».

Намагайтеся брати в команду тільки найкращих. Найбільша помилка, яку ви можете допустити вважати талановитих співробітників загрозою замість того, щоб зробити їх своїми надійними партнерами. Маркетинг — продукт спільних зусиль. Ви не завжди будете найрозумнішою людиною в кімнаті — це нормально.

[Замок] замок [id=8284] не існує або замок за замовчуванням був видалений.

7. «Продукти, як і люди, мають особистість. Вона може піднести їх на вершину або сприяти краху».

Досвідчені бізнесмени знають, що це правда. «Coca-Cola» могла б залишитися просто газованою водою, але замість цього є одним із самих популярних брендів, завдяки своєї рекламної стратегії. Компанія витрачає 2.9 більйонів доларів щорічно на брендинг — це перевищує сумарний маркетинговий бюджет «Apple» і «Microsoft». Грамотний підхід приносить виробнику солодкого напою прибуток, що перевищує ВВП ряду невеликих країн.

8. «Рекламісти, ігнорують дослідження, так само небезпечні, як генерали, які не намагаються розшифрувати сигнали супротивника».

Дослідження важливі для розуміння того, чого клієнт від вас чекає і що він про вас думає. Якщо ви не займаєтеся аналітикою, рано чи пізно компанія опиниться на узбіччі. Огілві казав: «Постійно тестуйте, і ваша реклама ніколи не перестане поліпшуватися».

9. «Директора по маркетингу все менше думають. Вони занадто покладаються на дослідження і використовують їх, як п’яниця — ліхтарний стовп: для підтримки, а не для освітлення».

Дослідження — корисний інструмент, але ви повинні бути готові до змін, щоб успішно розвивати свій бізнес. Подивіться на «Gap» — бренд, який не змінювався, щоб відповідати образу життя і потребам сучасних покупців, а спирався на те, що працювало у минулому.

10. «Великі ідеї привертають увагу споживачів і спонукають їх придбати продукт. Якщо реклама не побудована на такій ідеї, вона загубиться, як корабель в ночі».

Це особливо важливо, якщо ваші клієнти — представники покоління «миллениалов», які переситилися рекламою і перестали на неї реагувати. Тільки одному з безлічі вдається пробитися крізь їхній броню. Фраза Огілві «99% реклами нічого не продає» все ще актуальна.

А ви вже використовуєте ці принципи у своєму бізнесі?Катерина Бакланова
Копірайтер. Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Нам не цікаві заявки — нам потрібні продажу


7 ознак відстійного маркетингу


5 вибухових технік для зростання вашого бізнесу


Метод двох питань: чому прийоми зі шкалою оцінки працюють краще?


Як перемогти конкурентів Instagram і почати отримувати замовлення?


Перезавантаження FMCG продажу: 4 ключових моменти, що заважають вашому бізнесуАвторизуватися для коментування: