10 причин залишити роботу і почати свій бізнес

6

Підприємець та автор бестселерів Джеймс Альтушер (James Altucher) опублікував статтю з таким провокаційним заголовком у своєму блозі. Чим йому не догодили стабільність і життя в строго певних рамках? Давайте дізнаємося!

Коли він сказав: «Нам треба поговорити», я думав, що помру. Я запитав: «Ми можемо поговорити в кафе?». Мені відповіли: «Ні. Заходьте». І я був звільнений. І принижений. Довелося прийняти це і піти. Ніхто зі мною не попрощався. У мене не було планів на майбутнє, я не уявляв, чим займуся далі.

Той, хто мене звільнив, вже мертвий. Життя коротке.

Думаю, кожен раз, влаштовуючись на роботу, я щось безповоротно втрачав. Щось особливе. Щось, чого вже не повернути. Після моєї смерті нікого не буде цікавити, скільки годин я провів в офісі.

Здається, я кожен рік пишу статті про те, чому варто залишити роботу. Але це виправдано — причини стають все складніше.

400 років тому люди кинули свої ферми, щоб вчитися. Потім кинули навчання, щоб працювати на заводах. Залишили фабрики, щоб приєднатися до кабальної армії корпоративізму 20 століття.

Коли я закінчив коледж, корпоративізм повинен був захистити мене. Підтримайте мене, дайте мені роботу, допоможіть удосконалити свої навички, а потім залиште в безпечному передмісті, щасливого і задоволеного життям. А потім корпоративізм помер.

Ось 10 актуальних причин, які можуть підштовхнути вас до того, щоб залишити роботу .

1. Рівень заробітної плати знижується

З 1992 року середній річний дохід американців у віці 18-35 років скоротився з 36 000 до 33 000 доларів.

Справа не в політиці. У влади були демократи, республіканці, потім знову демократи, республіканці знову. А тенденція до зменшення заробітку зберігається.

2. 94% нових професій, які з’явилися за останні 10 років, мають на увазі часткову зайнятість або віддалену роботу (фріланс)

Кожен раз, коли хтось пише рядок коду, чергова професія втрачає актуальність. Це не погано і не добре — це факт. Наприклад, зараз, коли будь-яку музику можна знайти в мережі, музичні магазини потихеньку вмирають.

Робін Чейз (Robin Chase), засновник Zipcar, сказав мені: «Коли дороги заполонять машини з автопілотом, 90% компаній автомобільної індустрії опиняться не у справ».

Якщо це станеться, то спричинить за собою зміни у сфері автострахування, нафтопереробній галузі, торгівлі нерухомістю тощо

3. Майбутнє — за роботами.

Amazon створив магазин нового формату Amazon Go, який не потребує людей. За допомогою програми на мобільному телефоні, яке прив’язане до аккаунту на сайті Amazon, автоматично відслідковуються дії покупця. Система зазначає, які товари він узяв з полиці, після чого списує гроші за них з його карти.

Якщо така система буде впроваджена в кожному магазині, а потім — у кожному ресторані, то чим займуться касири.

Я питав у економістів. Технологів. Мільярдерів. І касирів. Вчора я поставив питання мільярдерові і касиру (двом різним людям. Було б смішно, якби касир виявився мільярдером).

Мільярдер відповів: «Я не знаю».

Касир відповів: «Мережам все одно будуть потрібні люди, щоб підтримувати роботу магазину».

«Не одного магазину», уточнив я. Що, якщо є мільйон магазинів, і більше не потрібні люди для їх обслуговування?

Касир сказав: «Не знаю. Сподіваюся, до того часу я буду вже мертвий».

4. Технології витісняють людей з багатьох сфер.

Люди вручили комп’ютерів ключі від своїх життів. Навіщо мені довіряти лікареві, якщо мій унітаз здатний провести генетичний тест та інші тести, які ще навіть не були винайдені, виконати аналіз крові та здійснити діагностику організму з використанням штучного інтелекту?

Залишиться лише призначити ліки. І оцінювати мій стан кожен раз, коли я сідаю в спеціально обладнане крісло, здатний проаналізувати будь-який електричний сигнал в моєму тілі.

Або ось холдинг JP Morgan, який делегував сотні юридичних рішень штучного інтелекту. Навіщо говорити з адвокатом, коли в базі тисячі прецедентів, на аналіз яких потрібно мікросекунда?

Сумніви у здібностях штучного інтелекту? 10 років тому він не зміг би розпізнати ваше обличчя. Тепер, навіть якщо ви перетворите своє фото в мозаїку з 100 шматочків, переміщаєте їх і помістіть на розпливчасте зображення переповненого стадіону, Facebook все одно поцікавиться, чи ви хочете відзначити себе на цій картинці.

Штучний інтелект знає світ людей краще, ніж ми самі.

Прощайте, 90% юристів, лікарів, фармацевтів і програмістів!

5. Ілюзія пристрасті.

Як щодо мистецтва?

У 1994 році я взяв інтерв’ю у професора музики Девіда Коупа (David Cope) з UC Santa Cruz для журналу Mondo 2000, якого більше не існує. Девід написав програму, що дозволяє створювати класичні музичні композиції. Вони виходили відмінними.

Я вирішив розібратися, що він задумав.

Девід не зміг переконати звукозаписну студію себе продюсувати. І придумав тест: запропонував експертам відрізнити композиції, створені за допомогою програмного забезпечення, від шедеврів Моцарта.

Вони не знайшли відмінностей, більше того — визнали «машинні» композиції більш красивими!

Що таке краса без душі?

Це поетичний питання, але він має прагматичний відповідь: музика, написана комп’ютерною програмою Девіда Коупа.

6. Економіка доступу. Що станеться?

Коли я спілкувався з Чіпом Конлі (Chip Conley) з Airbnb, він сказав одну фразу, яка змінила мій погляд на економіку в цілому: «Ніхто не ділиться. Це не економіка поділу, а економіка доступу».

Бізнес-модель будь-якої компанії в умовах економіки доступу виглядає так:

1. У одних людей, чого-то в надлишку (порожні кімнати в квартирі, непотрібні автокрісла тощо).
2. Інші люди хочуть отримати доступ до цього надлишку.
3. Є якась платформа, яка допомагає їм знайти один одного і здійснити комунікацію (наприклад, Airbnb, Uber тощо).

Якщо ви подумаєте про це та виявите якийсь надлишок у своєму житті (нехай навіть надлишок знань, яких немає в інших), то зможете побудувати бізнес на основі цієї моделі.

Урок економіки. Що відбувається, коли люди отримують доступ до речей, яких у них раніше не було? Пропозиція починає рости. Попит залишається на колишньому рівні. Ціна в кінцевому підсумку знижується. Це означає дефляцію в перший раз за сто років. Уоррен Баффет одного разу сказав, що дефляція — найгірше, що може статися з економікою.

Якщо ціни падають, люди чекають, поки вони не стануть ще менше. Попит знижується, отже, і ціни разом з ним. Потрібно менше робочих місць, тому у людей менше грошей, потім попит падає ще більше, а пропозиція стає вище, ніж коли-небудь. Тому ціни стають ще нижче. Смертельна спіраль.

Ілон Маск (Elon Musk) нещодавно підняв цю тему. Він сказав, що нам може знадобитися UBI (Universal Basic Income) — «універсальний базовий дохід для всіх, щоб впоратися з економічним колапсом, який настане в результаті. Може бути. Ніхто не знає точно.

7. Ваш начальник звільнить вас при першому зручному випадку.

Припустимо, ви приносите компанії 1 долар. У вас є бос, у якого теж є бос. Ще вище є Рада директорів і акціонери. Скільки з цього долара ви отримаєте?

У 60-ті роки генеральний директор компанії міг заробляти в п’ять разів більше рядового співробітника. Сьогодні— в 200 разів більше. Відповідь: ви не отримуєте жодного долара, вся сума дістається генеральному директору.

Давайте розберемося з тим, що це за долар. Це гроші, які ви заробили для компанії. Більш того, він повинен бути вашим. Але з кожним днем від цієї суми залишається все менше.

Хто втратить місце першим: рабовласник чи раби? Відповідь відома. Керуючі отримали величезні бонуси в 2009 році, коли уряд США виділив банкам 600 мільярдів доларів допомоги. А всіх інших звільнили.

8. Вам не потрібно працювати, щоб бути щасливими.

Найвищий рівень депресій спостерігається в країнах «першого світу», де немає проблем з працевлаштуванням. Лідирують у цьому рейтингу Франція і США.

Людина не був створений для того, щоб працювати 60 годин на тиждень. Археологи стверджують, що в світі наших пращурів цей показник не перевищував 12 годин. В інший час стародавні люди відпочивали і грали, щоб зберегти навички, необхідні для полювання.

Чому робота стомлює і приводить нас у зневіру? Ось кілька причин:

 • ми оточені людьми, яких не поважаємо;
 • ми змушені «дружити» з колегами лише тому, що вони ділять з нами кабінет і чують все, про що ми розмовляємо пошепки з романтичними партнерами;
 • наради;
 • правило «80/20» в дії. 20% співробітників приносять компанії прибуток, а інші 80% намагаються просто утриматися на своєму місці, живучи в постійному страху;
 • необхідність слідувати 800-сторінкового керівництву про те, як правильно спілкуватися з людьми протилежної статі або мають інший колір шкіри;
 • розуміння недосконалості системи управління в компанії і боязнь говорити про це з-за перспективи бути звільненим;
 • необхідність витрачати час з 6.00 до 19.00 на те, щоб підготуватися до роботи, дістатися в офіс, попрацювати, повернутися назад. Переступаючи поріг своєї квартири ввечері, більшість людей не в силах думати про що-небудь із-за сильної втоми;
 • нерозділені почуття до колеги.

Або цей останній пункт актуальний тільки для мене? Ох, скільки було пролито сліз…

Мати роботу — це не настільки чудово, як здається. Робота приносить багато страждань. Вона вам не потрібна.

9. Ви могли б зайнятися чимось іншим.

Мені потрібно було дізнатися, в чому полягає моє покликання.

Я почав рух у цьому напрямку, але незабаром злякався. На мені був кредит. І двоє дітей. І інші люди, які залежали від мого благополуччя. Я боявся поміняти своє життя.

Знадобилося багато часу на те, щоб знайти себе. Щоб дозволити собі сказати: «Мої руки були створені для чогось ще, моє життя має більший сенс, ніж здавалося раніше».

Я щодня нагадував собі про це. Кожен день намагався насолоджуватися творчістю. І думати про цілях.

Робота може бути вищою метою. Але це далеко не завжди так. Все змінюється.
Це не означає, що вам належить змінити себе. Речі змінюються, і нам доводиться це враховувати.

У найгірші дні я був такий пригнічений, що не міг піднятися з ліжка і змусити себе йти на роботу. І це при тому, що я її любив. На інших місцях було гірше.

Все, що я знав про себе, — те, що я хочу зрозуміти, навіщо залишаю постіль щоранку. Робота не давала мені цього.

10. Робота не створює добробут.

Те, про що я розповім нижче, допоможе знайти заняття, яке вас щиро захопить. Отримати не лише задоволення, але й прибуток.

Це не інструкція. Це — напрямок руху.

Кожен день вдосконалюйте:

 • відносини;
 • навички;
 • силу волі.

Роблячи маленькі кроки у кожному з цих напрямів, ви зможете як і раніше забезпечувати себе під час переломного моменту і отримати очікуваний результат, коли зміни завершаться.

Щодня записуйте те, що надихало вас в дитинстві і продовжує хвилювати зараз. Це перший крок до того, щоб втілити мрії у життя.

Багато людей стверджують, що не можуть робити все відразу. Вони наполягають на обмеженнях.

Правило №1. Коли у вас два варіанти, хапайтеся за обидва. Завжди є можливість реалізувати будь-яку побічну ідею.

Повинен бути «диявольський план». Кожен день складайте план з 10 завдань. Робіть це протягом півроку без вихідних.

Пройти навчання онлайн, удосконалити навички, придумати ідею нової книги, побудувати бізнес. Навички та ідеї — валюта нашого часу. Не сертифікати і звання.

Я повинен був знову навчитися слухати своє серце. Реалізуватися, робити те, що люблю. Це я і називаю «вибирати самого себе».

Прочитавши цю статтю, ви навряд чи вирішите залишити роботу. Жодна книга або матеріал в інтернеті не повідомлять вам точний маршрут руху. Вони лише допоможуть задати напрямок.

Причини, які спонукають вас піти, одночасно допоможуть побачити нові можливості. Це захоплюючий досвід, якого у вас не було раніше.
Технології створені для вас. Але тільки вам вирішувати, чи використовувати їх.

Нас оточує величезна кількість можливостей. Є багато варіантів проявити себе. Ніщо не обмежує розвиток.

Просто читаючи ці рядки, ви вже готові до змін. Я не намагаюся вас ні в чому переконати.

Ви здатні творити. Просто зробіть це!Катерина Бакланова
Копірайтер. Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

  This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Як Михайло з Владивостока продав ікру друзів за допомогою Facebook?


5 головних питань, щоб отримати ступінь MBA, якщо ви не з Москви


5 питань, щоб правильно вибрати ВНЗ для отримання MBA


Яндекс.Дзен як якір для бізнесу. Може врятувати, а може створити проблеми


Як взяти інтерв’ю у самого Сергія Бадюка?


Міф про правило 72 годин Бодо Шефера: чиї інтереси він захищає?Авторизуватися для коментування: