10 простих способів позбутися стресу

5

У кожної людини свої подразники. Частина з них — прості і незначні, наприклад, пробка на дорозі, але деякі здатні перевернути життя догори дном. Є одна річ, яка поширюється на всіх: намагатися уникнути стресу — це все одно, що пробувати пройти між крапель під час зливи.

Ми не любимо це визнавати, але найчастіше простіше залишитися в проблемній ситуації і змиритися з нею, ніж шукати вихід. Другий варіант багато хто сприймає як поразку.

Однак насправді, якщо не боротися, стрес тільки посилюється і пускає коріння в усі сфери нашого життя. Поступово він руйнує наше тіло, притуплює мізки і заглушає емоції. У підсумку ми вже не здатні боротися ні з самим стресом, ні з його першопричиною.

Як не довести себе до такого стану? Письменник і підприємець Томас Коулопоулос (Thomas Koulopoulos) пропонує 10 способів.

Вийдіть із соцмереж

Знаю, я почав з самого складного. Смартфони намертво пристібають нас до соціальних мереж. Численні дослідження також підтверджують, що соцмережі викликають звикання і одержимість. Проте їх вплив поширюється не тільки на мозок, але і на працездатність. Заради експерименту, спробуйте виключити соцмережі зі свого повсякденного життя, і побачите, як стрес під назвою «Я нічого не встигаю» тут же зникне.

Згідно з дослідженням, яке провів портал Adweek, кожен день ми витрачаємо близько двох годин на Facebook, YouTube, Instagram або Twitter. Уявіть, що до діб додали дві години. Як би ви їх використали? Парадокс у тому, що вони у вас вже є, але як розпорядитися цим часом — вирішувати вам.

Дозвольте собі перепочинок

Практика показала, що невеликі перерви в роботі кожні 15 хвилин позитивно впливають на продуктивність і самопочуття.
Тут важливо уникнути помилкового відчуття, що якщо постійно наштовхуватися на одне і те ж перешкоду, воно, зрештою, завалиться і відкриє дорогу до успіху. У більшості випадків ефект буде протилежний — стрес і розчарування тільки посиляться.

Уявіть, що машина застрягла в снігу, але ви вперто продовжуєте жати на газ і зарываетесь все глибше і глибше. А краще б ви просто здали назад.

Точно так само і в будь-якій іншій ситуації: важливо вчасно зробити перерву, подивитися на події з боку, а потім повернутися до проблеми зі свіжим поглядом.

Пробачите

В залежності від типу вашої особистості, це може бути або природно, або дуже болісно. Деякі люди звикли вирішувати проблеми в чертогах власного розуму. Вони переконані, що можна знайти вихід майже з будь-якої ситуації, якщо досить сильно на ній зосередитися, але щоб в цей час їх ніхто не чіпав. Це якраз про мене. І найгірше, що ви можете зробити, коли я в стресі, — спробувати з’ясувати, що сталося.

І, тим не менш, бесіда — один з кращих терапевтичних прийомів для вирішення проблем. Майте на увазі — я не вважаю, ніби ваш співрозмовник дасть вам готове рішення. Але якщо ви захочете виговоритися, це допоможе знайти вихід зі складної ситуації.

Моя подруга Джудіт Глейзер (Judith Glaser) багато пише про те, що бесіди не тільки дозволяють виразити емоції, але також мають тривалий вплив на особистість на рівні ДНК. Хоча я остання людина на Землі, який сам піде до цієї поради, я неодноразово переконувався в його ефективності в якості вчителя, викладача і консультанта.

Сходіть на прогулянку або в спортзал

Кліше? Можливо. Але прогулянки сприяють виробленню цілого гормонального коктейлю з ендорфіну, дофаміну, норадреналіну та серотоніну, який стимулює роботу мозку і підвищує самооцінку.

Колись у своєму робочому кабінеті в Бостоні я тримав велотренажер, який стояв біля вікна з видом на річку Чарльз. Мені рідко випадала можливість прогулятися вздовж річки, зате я регулярно сідав на велосипед і крутив педалі 5-10 хвилин.

Почитайте

Це ще одне заняття, яке може легко відвернути нас від будь-якої проблеми. На власному досвіді я переконався, що читання — це один з небагатьох способів привести думки в порядок.

Іноді в книзі попадається ідея, яка побічно або навіть прямо відноситься до моєї проблеми. Але в більшості випадків читання — це спосіб вибратися з полону тривожних думок. Адже у будь-якій проблемній ситуації важливі, перш за все, спокій і ясна голова.

ЗАВАНТАЖИТИ КНИГУ →

Запишіть свої думки

Це один з моїх улюблених способів. Наші мізки — це м’язи, і найкраще вони працюють під час тренувань. Але їм також потрібен час для відновлення. Я переконаний, що стрес в помірних кількостях навіть корисний.

Якщо ви володієте невеликим бізнесом, це просто частина вашого повсякденного життя, від якої нікуди не дітися. Але періоди відновлення в проміжках між стресами життєво необхідні.

Один із способів дати мозку перепочинок — записати свої думки. Мова не йде про те, щоб скласти філософський трактат або захоплюючий роман у трьох томах. Просто зафіксуйте все, що приходить в голову, і приберіть в папку під назвою «Потік свідомості».

Ефект буде такий же, як від прогулянки або походу у спортзал. Ви ж не збираєтеся побудувати стіну, коли робите підхід з вантажами, і не відправляєтеся в подорож, коли сідаєте на велотренажер. Але, тим не менш, продовжуєте займатися, бо бачите результат. Те ж саме і з домовленням думок: приділяйте цьому 5-15 хвилин, і незабаром побачите, як легко вам формулювати свої ідеї.

Спіть

«І коли, по-вашому, я повинен це зробити?», запитаєте ви. У цьому-то і проблема. Почнемо з того, що більшість з нас страждає хронічним недосипом, і лягти подрімати — це один з кращих варіантів підзарядки внутрішньої батареї.

Дослідження показують, що повільний денний сон (30-60 хвилин) покращує пам’ять і творче мислення, а також позитивно впливає на навик прийняття рішень. Тоді як швидкий сон вдень (зазвичай 60-90 хвилин) грає ключову роль в утворенні нових нейронних зв’язків у головному мозку і вирішенні творчих завдань.

З іншого боку, для багатьох лягти поспати в середині дня прирівнюється до злочину і лише збільшує стрес. Але, якщо ви ще жодного разу не відчували цей метод, спробуйте, і результати вас приємно здивують.

Помедитуйте

Є тільки два типи людей: ті, хто медитує, і ті, хто досі вважає, що це дурниця. Але варто спробувати хоча б раз, і ви станете звертатися до цього способу, як тільки стрес покажеться на горизонті.

Я не збираюся вчити вас медитувати. В це треба серйозно вникнути і знайти індивідуальний підхід. Але я б хотів поділитися з вами ідеєю, яку одного разу висловив мій друг. Медитувати — не означає не думати, медитувати — значить дати свободу своєї свідомості і спостерігати за ним з боку без оціночних суджень.

Послухайте музику

Всюди стільки людей в навушниках, що, здається, у всіх є власний саундтрек. І це добре, тому що музика допомагає значно знизити стрес.

Група британських нейробіологів з компанії Mindlab International виявила композицію, яка, за їх твердженням, знижує тривожність на 65%, а фізичні реакції на тривожність — на 35%.

Я завжди вважав, що музика — це відмінний спосіб налаштуватися на творчу хвилю і дозволити уяві вільно генерувати ідеї. Зрештою, хто не влаштовував караоке в машині, стоячи в пробці?

Перестаньте запитувати себе «а Що, якби…»

І остання порада: щоб впоратися з нинішнім стресом не додавайте до нього минулий. У кожного з нас є довгий шлейф спогадів, але найгірше, що ви можете зробити — це почати фантазувати на тему «А що було б, якби…».

Вибачте за прямоту, але єдиний привід знову і знову прокручувати події минулого — це невдоволення своїм справжнім. А інакше навіщо задавати собі ці риторичні питання?

Краще сконцентруйтеся на тому, що відбувається тут і зараз. Але якщо вам не хочеться розлучатися з сослагательным нахилом, застосуйте його до свого теперішнього. Можливо, це відкриє перед вами нові перспективи.Ксенія Єрьоміна
Копірайтер. Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Як Михайло з Владивостока продав ікру друзів за допомогою Facebook?


5 головних питань, щоб отримати ступінь MBA, якщо ви не з Москви


5 питань, щоб правильно вибрати ВНЗ для отримання MBA


Яндекс.Дзен як якір для бізнесу. Може врятувати, а може створити проблеми


Як взяти інтерв’ю у самого Сергія Бадюка?


Міф про правило 72 годин Бодо Шефера: чиї інтереси він захищає?Авторизуватися для коментування: