10 речей, які дратують нас у співрозмовниках

5

Багато хто помилково вважають, що чарівним і привабливим можна тільки народитися. Причому цей божий дар дається лише небагатьом щасливчикам, і всі вони обов’язково красиві, талановиті та товариські.

Хороші новини: суть чарівності полягає не в зовнішніх даних, а в емоційному інтелекті, і ви можете його контролювати.

Каліфорнійський університет провів дослідження, в якому учасникам пропонувалося розставити більше 500 особистих якостей за ступенем їх привабливості. На диво, верхні позиції зайняли зовсім не комунікабельність, розум або краса, а щирість, відкритість і прагнення зрозуміти іншу людину. Наявність цих і подібних характеристик говорить про високому емоційному інтелекті.

Привабливість — потужна штука, яка безпосередньо впливає на успіх. Наприклад, дослідження університету Массачусетсу показало, що менеджери набагато більш охоче погоджувалися з аргументами аудиторів, якщо вважали їх чарівними. А Джек Зенгер (Jack Zenger)

Підприємець і письменник Тревіс Бредберри (Travis Bradberry) вник в тему і визначив 10 моделей поведінки, які заважають налагодити контакт з оточуючими.

Отже, більшість людей (і ви, напевно, теж) не любить, коли співрозмовник…

Прибідняється

Всі ми знаємо людей, які вміють хвалитися під маскою самознищення. Наприклад, дівчина, яка жартома називає себе «заучкою», хоча насправді хоче показати, яка вона розумна. Або хлопець, який кличе себе «жертвою дієти», демонструючи тим самим, який здоровий спосіб життя вона веде. Ці люди впевнені, що їм вдається приховувати справжні мотиви своїх слів, але оточуючі найчастіше бачать їх наскрізь.

Така поведінка відштовхує, тому що це не просто хвастощі, а ще й свого роду обман.

Зациклений на роботі

Люди, які «горять» своєю справою, спочатку притягують. Але може виявитися, що така людина настільки захоплений роботою, що не здатний підтримати розмову на інші теми.

Привабливі люди люблять не тільки працювати, але й відпочивати. Вони в хороших відносинах з колегами і навіть можуть спілкуватися з ними за межами офісу. Але в їх уявленні веселе проведення часу — не привід забути про дедлайн по проекту.

Не задає питань

Найбільша помилка, яку можна допустити в бесіді — це занадто сильно зациклюватися на реакції співрозмовника і не слухати, що він говорить. Ви чітко чуєте кожне слово, але зміст вислизає.

Легкий спосіб уникнути цієї незручної ситуації — задавати багато питань. Співрозмовнику подобається розуміти, що його слухають, і простий уточнююче питання переконає його, що ви не просто слухати, а ще й надаєте значення його словам. Ви здивуєтеся, як сильно вас будуть поважати і цінувати, завдяки цьому підходу.

Емоційно нестабільний

Деякі люди ніби не в курсі, що якщо вони будуть кричати, кидатися речами або доводити когось до сліз, це не додасть їм поваги і привабливості. Така поведінка — ознака низького емоційного інтелекту. І як тільки інші люди це помітять, у них виникне закономірне питання: а чи варто взагалі зв’язуватися з істеричкою».

Якщо ви будете зриватися на кожному, незалежно від того, наскільки він цього заслуговує, ваша привабливість сильно постраждає. Вас відразу стануть сприймати як неврівноваженого і вічно похмурого людини. Намагайтеся контролювати свої емоції. Якщо ви зможете стримати напад гніву по відношенню до людини, який вас образив, блідий вигляд матиме він, а не ви.

Сидить в телефоні

Немає нічого гірше, ніж раптом посеред розмови почати писати повідомлення або постійно поглядати на телефон. Коли ви спілкуєтеся з людиною, зосередьте всю свою увагу і енергію на цій розмові. Крім очевидної користі такого підходу для продуктивності зустрічі, ви ще й не скривдите співрозмовника своєю неуважністю.

А повідомлення почекають.

Сипле іменами знайомих відомих людей

Це здорово, якщо ви особисто знаєте важливих і цікавих людей. Але вставляти їх імена в кожен розмова — сумнівна ідея. Співрозмовник відразу запідозрить у вас невпевненість і бажання виглядати значніше. Після цього, що б ви запропонували, це вже не буде здаватися таким цінним.

Людям не подобається, коли хтось намагається привернути всю увагу до себе. Щоб заслужити розташування, досить просто бути доброзичливим і тактовним. Ваші слова будуть звучати переконливіше, якщо ви будете висловлювати власну точку зору, а не прикриватися відомим ім’ям.

ЗАВАНТАЖИТИ КНИГУ >>

Пліткує

Якщо хочете поставити на собі тавро неприємною і злісної особистості, почніть смакувати невдачі і помилки інших людей. Не кажучи вже про те, що жертви пліток, напевно, на вас образяться, якщо ваші слова дійдуть до їх вух.

Має обмежений кругозір

Щоб стати привабливим для оточуючих, потрібно бути неупередженим і мати широкі погляди. Ніхто не захоче спілкуватися з людиною, яка вважає, що його точка зору — істина в останній інстанції.

Особливо важливо бути відкритим на роботі, де постійно йде процес генерування нових ідей.

Щоб уникнути упередженої точки зору, спробуйте подивитися на світ очима оточуючих людей. Це не означає, що потрібно зрадити свої переконання і завжди погоджуватися з чужою думкою. Але, можливо, якщо ви спробуєте встати на місце іншого, вам стануть зрозуміліші мотиви його поведінки.

Виливає душу в перший день знайомства

Щоб людина дізнався вас краще, потрібно розповісти йому що-небудь про себе. Але зовсім не обов’язково вдаватися в зайві подробиці при першому ж знайомстві. Намагайтеся не завантажувати співрозмовника особистими проблемами. Буде краще, якщо ви дозволите йому самому визначити межі вашого спілкування.

Пам’ятайте, що людина, який занадто багато говорить про себе, порушує баланс діалогу і з боку виглядає самозакоханим і байдужим. Якщо ви будете без угаву розповідати про свою складну долю, спершу нічого не дізнавшись про співрозмовника, то дасте йому зрозуміти, що він для вас — просто вільні вуха.

Виставляє напоказ подробиці особистого життя в соцмережах

Вчені з’ясували, що люди, які викладають у соцмережі кожен свій крок, просто жадають схвалення оточуючих. Але дослідницький центр Pew виявив, що така поведінка швидше відштовхує, ніж привертає.

Активна життя у соцмережах — це хороший метод самовираження, але робити це потрібно з розумом і не перестаратися. Якщо всі передплатники будуть знати, що ви їли на сніданок, обід і вечерю і скільки разів погуляли з собакою, навряд чи вони стануть любити вас більше.Ксенія Єрьоміна
Копірайтер. Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Як Михайло з Владивостока продав ікру друзів за допомогою Facebook?


5 головних питань, щоб отримати ступінь MBA, якщо ви не з Москви


5 питань, щоб правильно вибрати ВНЗ для отримання MBA


Яндекс.Дзен як якір для бізнесу. Може врятувати, а може створити проблеми


Як взяти інтерв’ю у самого Сергія Бадюка?


Міф про правило 72 годин Бодо Шефера: чиї інтереси він захищає?Авторизуватися для коментування: