10 секретів правильного презентацій від Дмитра Шахова

6

Я сам верстаю погані презентації, але за роки виступів зробив це своїм стилем. Що важливіше, я переглянув сотні чужих і майже впевнено можу сказати, що зайде, а що буде залежати тільки від майстерності спікера.

10 порад для правильних презентацій

1. Один слайд = 1.5 хвилини.
Залежить від манери і темпу мови. Але якщо слайди не прохідні, то все, що більше по кількості — майже гарантований збій по таймингу.

2. Багато дрібних деталей = недосвідчений спікер хоче пояснити докладно.
Спікер знає, що на екрані, а слухачі побачать тільки кашу з цифр. Що робити? Виправляти фіксацією на укрупнення самих важливих моментів. Не мельчите з текстом. На екрані лише тези, решта голосом.

3. Дві презентації: для доповіді і для викладки в паблік.
Ось це ознака поваги аудиторії. За деякими презентацій взагалі нічого не зрозуміти, так само як і навпаки. Занадто докладні презентації уповільнюють виклад при публічному доповіді і виглядають надмірними. Робимо дві і не паримося. Відразу скажу, що всі формули, великі таблиці і довгі розрахунки — докладний варіант для викладки в паблік. Можна для виступу ще робити варіанти 4: 3 і 16 до 9.

4. Картинки-меми всі люблять. Брехня!
Я переглянув сотні доповідей. На слайдах, де тільки картинки (не ілюстрація-кейса, а просто мемчик) завжди пауза і безглузде в зал: «Ну, якось так виглядає клієнт, який побачив ваше оголошення». Втрачена хвилина, нічого не додає до його розповіді. Хочете запалити, напишіть текст-мем по центру на білому тлі. «Не х**ню я роблю?» — згадали цей epic?

5. Хто ви. Так всім все одно.
Якщо не вибухне зал, всім буде все одно, ким ви представилися. А якщо вибухне, то вони і так загуглят. Не витрачайте час на надмірне подання заради пафосу. Якщо слухачі прийшли на вас подивитися, то якась первинна інформація у них вже є. Я поступово обрізав свої стартинги. Різниці не побачив. Зараз не завжди навіть ім’я своє пишу.

6. Збережіть презентацію у графічний pdf.
Тут без коментарів. Це аксіома.

7. Робіть презентації на білому тлі.
Просто всі екрани для проекторів, ось секрет (!), білі! І краю ваших презентацій будуть не видно.

8. Чим менше контактів, тим краще.
Телефон та e-mail. А можна і на це забити, сакцентировав на можливості знайти вас в соцмережах. Пункт спірне, але я завжди отримував більше відгуків через соцмережі, ніж на мейл або за посиланням. Виняток — посилання на акцію. Але і це малоефективно.

9. Процес вторинний, важливі висновки.
Якщо у вас нормально з пам’яттю, а не як у мене, то можете залишити слайди тільки з висновками. Саме їх фотографують і цитують. А як ви дійшли до цього, всім все одно. Це питання довіри. Процес важливий, але для презентації, яка піде в паблік, а не на доповіді.

10. Не партеся.
Майстерність прийде з досвідом. Я бачив вдалі доповіді як з п’яти слайдів, так і з 60 на півгодини.

Всі бояться виступати на публіку. Про те, як перебороти страх перед публічними виступами можна прочитати ще одну статтю — 13,5 рад оратору-початківцю від Кирила Готовцева, він один з найстаріших рекламників Рунета.Дмитро Шахов

Директор і викладач
В
Центр навчання Дмитра Шахова

Гуру SEO просування, читайте про бізнес в telegram @stroimbiznes

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Нам не цікаві заявки — нам потрібні продажу


7 ознак відстійного маркетингу


5 вибухових технік для зростання вашого бізнесу


Метод двох питань: чому прийоми зі шкалою оцінки працюють краще?


Як перемогти конкурентів Instagram і почати отримувати замовлення?


Перезавантаження FMCG продажу: 4 ключових моменти, що заважають вашому бізнесуАвторизуватися для коментування: