10 секретів успішного стартапу, а не чергового невдахи з коворкінгу

6

Підприємець Ерік Сакс (Eric Sachs), засновник і генеральний директор SachsMarketingGroup, написав інструкцію для початківця стартаперів: 10 пунктів, виконання яких дозволить не допустити фатальних помилок, які обходяться досить дорого.

1. Наймайте людей з досвідом запуску стартапів.

Очевидно? Так, але багато хто про це забувають, оточуючи себе «відмінними хлопцями». Правило подвійно актуально для тих, хто виводить на ринок свій перший товар або послугу. Коли досвід засновника і команди нульовий, орієнтуватися складно, і кожна дрібничка загрожує стати перешкодою на шляху до мети. Навіщо наступати на граблі, якщо можна знайти тих, хто допоможе обійти?

Вдалося відшукати фахівця, який брав участь у запуску стартапів аналогічного профілю? Це вдвічі цінне, постарайтеся не упустити такої людини.

2. Працюйте над собою.

Засновник грає настільки ж важливу роль в успіху стартапу, як батько у житті дитини. Його завдання — сформувати ефективну команду, надихнути людей на роботу, а в будь незрозумілої ситуації залишатися зібраними і спокійним. Емоційно нестійкий лідер може підірвати атмосферу в колективі, посіяти паніку і своїми руками зруйнувати бізнес.

3. Визначте метрики.

Не забудьте про показники, за якими будете оцінювати успішність бізнесу. Їх наявність підтверджує, що власник серйозно ставиться до свого дітища і прагне творити те, що дійсно потрібно споживачам. Кількість стартапів, вкладають тисячі доларів на розвиток, не будучи впевненими в тому, що товар є попит, лякає — не уподібнюйтеся їм!

4. Віддавайте перевагу талановитим співробітникам.

Коли стартап виростає у велику компанію, корпоративна культура та інструкції відіграють більшу роль, ніж окремо взятий член команди. Але на ранніх стадіях кожен може вплинути на ймовірність успіху або провалу. Ідеально, якщо людина хороший одночасно у декількох сферах — вузькі фахівці знадобляться вам набагато пізніше.

5. Будьте готові змінюватися.

Команда, яка здатна швидко реагувати на обставини, що змінилися, дозволить вам випередити конкурентів. Давайте говорити відкрито — деякі товари і послуги не продаються. Коли таке відбувається, багато компаній йдуть з ринку, а самі гнучкі пристосовуються і, зрештою, досягають успіху.

6. Вчіться спілкуватися з колегами.

Гріш ціна команді, що складається з фахівців з величезним досвідом запуску стартапів, якщо вони не здатні ефективно комунікувати один з одним. Ніхто не працює у вакуумі — кожен член колективу повинен вміти не лише виконувати свої обов’язки, але й підтримувати колег при необхідності.

7. Допоможіть команді закохатися в продукт.

На початковому етапі співробітники стартапу будуть отримувати менше, ніж могли б заробляти у великій компанії, а доведеться працювати більш напружено, в умовах постійної нестабільності. Саме тому ваші люди повинні палати такою ж пристрастю до товару чи послуги, як і засновник проекту, тільки тоді у них не буде спокуси у кризові моменти все кинути і піти.

8. Потримайте фокус.

Ті, кому доводилося брати участь у запуску стартапу, підтвердять — це напружене заняття, яке вимотує. Ні про яке строгому графіку роботи і повноцінних вихідних мова звичайно не йде. Тому вам потрібні ті, хто може на час мобілізуватися і повноцінно віддатися роботі, не скаржачись на життя.

9. Створіть сприятливу атмосферу.

Мова не про безкоштовних печеньках і стіл для пінг-понгу. Ваше завдання — створити простір, де заохочуються творче мислення і нові ідеї. Саме це, а не дорога кофемашина, допоможе залучити й утримати кращих з кращих.

10. Переконайтеся, що співробітники бачать мету.

Що спільного у стартапів, які виживають і домагаються успіху? Наявність єдиного бачення у їх засновників і членів команди! Ті, хто думає тільки про найближчому майбутньому, можуть деякий час залишатися на плаву, але по-справжньому успішними стають компанії з великими цілями.Катерина Бакланова
Копірайтер. Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Як дізнатися, що потрібно змінити у вашому бізнесі в 2019 році?


Тренди визначають розвиток бізнесу в 2019 році


Як зберегти і зміцнити позиції власника компанії?


Як перестати працювати на своїх підлеглих?


Як стати «вільним босом» при надійному директора?


Які помилки керівника можуть виявитися фатальними в кризу?Авторизуватися для коментування: