10 щоденних фішок найпродуктивніших людей

5

Як навчитися концентруватися на роботі?

Концентруйся, фокусуйся, будь однозадачным! Дістали. Це легше сказати, ніж зробити.

Чи був у вас коли-небудь такий день? Ви готуєтеся до чергової важливої наради, а в наступний момент приходить терміновий лист, і ви починаєте судорожно складати відповідь — і перш, ніж ви готові натиснути кнопку «Надіслати», колега надсилає повідомлення з вимогою негайно з’явитися на килим. Ви помічаєте сиву пасмо, якої не було в минулому місяці, і ставите питанням: я взагалі що-небудь зроблю за сьогодні?

Якщо для вас складно фокусуватися і залишатися продуктивним, знайте, що ви точно не один, а в хорошій компанії.

Одне з досліджень Маккінзі виявило, що рутинні робочі завдання дорого обходяться компанії, тому що «висококваліфіковані співробітники витрачають 28% робочого часу, відповідаючи на електронні листи».

Інше дослідження, проведене в Каліфорнійському Університеті, показало, що офісні працівники відволікаються від роботи кожні 3 хвилини, а потім їм потрібна — готові? — 23 хвилини, щоб повернутися до початкового завдання (ми ще обговоримо це).

Якщо з подібними проблемами ви знайомі не з чуток, то вам потрібно навчитися концентруватися на завданнях.

10 перевірених рецептів, які вам обов’язково допоможуть

1. Концентруйтеся тільки на одній задачі

Ви як і раніше вважаєте, що мультизадачність — успішна стратегія? Дослідження підтверджують, що це міф: багатозадачність насправді може руйнувати мозок. Ви распыляетесь на безліч справ, втрачаєте фокус, якість виконаної роботи падає, ваші цілі все більше віддаляються у часі.

Зосереджені люди вміють досягати великих цілей, розбиваючи їх на маленькі етапи. Але вони досягають цілей, виконуючи не більш однієї задачі за раз, і вже потім переходять до наступної.

2. Зрозумійте, в який час доби ви найбільш продуктивні

Деякі люди виявляють у себе вражаючу гостроту розуму рано вранці. Безумовно, це не мій випадок. Зрозумійте, коли вам легше всього концентруватися (чи коли ви з меншою ймовірністю будете відволікатися), та забронюйте цей часовий проміжок для завдань, які, швидше за все, вимагатимуть вашої зібраності.

3. Перед початком роботи виконайте дихальна вправа

Шон Эйкор, гарвардський дослідник теми щастя і автор бестселера «Перевага щастя», радить протягом 2 хвилин стежити, як повітря при диханні спочатку заповнює легені, а потім виходить з них. На його думку, вправа слід виконувати щодня. Це навчить ваш мозок концентруватися на одній речі. (Эйкор каже, що вправа «підвищить вашу уважність, зробить вас щасливішим і знизить рівень стресу»).

4. Усвідомлюйте свої цілі

Кілька разів протягом дня варто зупинитися і подумати. Якщо вам здається, що ви втрачаєте контроль, зупиніться, відпочиньте і переосмисліть свої цілі. Звертайте увагу на те, як, в міру усвідомлення цілей, від години до години змінюється якість вашої роботи.

5. Робіть часті перерви

Короткі перерви допомагають, тому що високий рівень концентрації вас швидко втомить. Ви можете просто втомитися! Візьміть собі за звичку приблизно кожні 30 хвилин робити невелику перерву, так ви вбережете мозок від виснаження. Можете просто вийти на свіже повітря, погрітися на сонечку і прогулятися пару хвилин. Так ви наберетеся сил для нового марш-кидка.

6. Припиніть постійно перевіряти пошту

Це важливо. Ритуал постійної перевірки нових листів — один з найпростіших способів знизити свою продуктивність. Для початку можете перестати перевіряти скриньку до обіду. Причина проста: якщо ви присвятіть ранок глобальним і важливим завданням, не думаючи про всіх дрібних проблемах, які потрібно обговорити в листах, то проведете день набагато більш продуктивно.

ЗАВАНТАЖИТИ КНИГУ >>

7. В першу чергу фокусуйтеся на тих самих глобальних і важливих завданнях

Навіть якщо до кінця дня ви не зможете приділити час інших питань, то все одно зробите дуже багато. Причина почати день саме з самого важливого справи проста: вранці ваш енергетичний рівень найбільш високий, а відразу після обіду він піде на спад. Так що розумно взятися за складання річного бюджету саме з ранку.

8. Виконуйте різноманітні завдання

Коли ви переключаєтеся між складними і простими завданнями, у вашого мозку з’являється можливість відпочити від періоду високої концентрації. Припустимо, ви взялися за важливу справу з ради №7. Якщо за його виконанням ви провели вже 2-3 години, переключіться на щось простіше, наприклад, хвилин 30 наводите в офісі порядок, а потім знову поверніться до складної задачі.

9. Ставте на день 3 цілі

Зараз ми говоримо не тільки про завдання зі списку справ на день. Цілі повинні включати в себе також і речі, які зроблять вас краще як особистість, начальника, підприємця або впишіть свій варіант). Найуспішніші з відомих мені людей починають день, думаючи про речі, які зроблять їх краще. Що дозволить вам вирости, що наповнить вас енергією, що зробить вас щасливішим і покладе основу вдалому та продуктивного дня?

10. Пийте воду

Я не жартую. Багато хто з нас (і я не виняток) просто не споживають достатньої кількості води, а зневоднення може викликати втому і уповільнити ваші реакції. Без рідини мозок не в змозі працювати на повну. Пийте воду, щоб легше концентруватися протягом дня.

P. S. У кожного пов’язаного з бізнесом людини напевно знайдеться свій хак продуктивності. У нас в редакції КД один співробітник танцює перед виконанням важливих завдань, скидаючи напруга, інший обов’язково читає 10 хвилин Business Insider перед роботою, ще один коштує в планці, коли втрачає концентрацію. Колеги, поділіться фішками, які допомагають вам досягати продуктивності!

Джерело


Саша Іванова
Пишу і перекладаю тексти про бізнес.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Як Михайло з Владивостока продав ікру друзів за допомогою Facebook?


5 головних питань, щоб отримати ступінь MBA, якщо ви не з Москви


5 питань, щоб правильно вибрати ВНЗ для отримання MBA


Яндекс.Дзен як якір для бізнесу. Може врятувати, а може створити проблеми


Як взяти інтерв’ю у самого Сергія Бадюка?


Міф про правило 72 годин Бодо Шефера: чиї інтереси він захищає?Авторизуватися для коментування: