10 соціальних навичок, які зроблять вас більш привабливим

6

Які корисні звички, які викликають симпатію інших людей, можна виробити швидко? Таке питання постало в Quora — мережі з обміну знаннями, де консультують фахівці в різних сферах. Ось що відповіла на нього Мілена Рангелов (Milena Rangelov), доктор філософії, студентка, вивчає соціальну інженерію, блогер, кріейтор.

Ось 10 моїх ідей (№10 я люблю найбільше):

1. Дивіться людям в очі.

2. Посміхайтеся.

3. Задавайте питання. Але не засинайте співрозмовника ними, ніби ви — детектив. Проявите щирий інтерес до його життя і переживань.

4. Не говоріть занадто багато. Якщо хтось розповідає історію, утримайтеся від того, щоб навести приклад зі свого життя. Замість цього скажіть: «Ух ти, круто!».

5. Коли ви уявляєте когось людям, зробіть з нього суперзірку. Скажіть, наприклад: «Це — мій друг. Ми познайомилися на моєму першому місці роботи, і він врятував мене від зриву термінів здачі проекту. Не уявляю, що б я без нього робив!».

6. Намагайтеся запам’ятовувати імена. Знаю, що багато хто скаржаться на проблеми в цій сфері, але впевнена, що цей навик можна тренувати. Попросіть людину повторити своє ім’я, якщо не розчули. Вимовте його вголос. Уточніть ім’я у спільних знайомих, якщо раптом забудете.

Люди обожнюють, коли їх імена запам’ятовують. Результат вартий того, щоб практикуватися.

7. Час від часу робіть паузу. Це робить вас більш переконливим і впевненим у собі. Не варто повторювати одне і те ж кілька разів або намагатися заповнити кожну хвилину розмовами.

8. Якщо когось перервали на півслові, попросіть його закінчити. «Будь ласка, продовжуйте свою розповідь про подорож на велосипеді! Ви говорили про те, що за вами побігла собака. Чи можу я почути продовження?». Люди цінують це. Вони почувають себе некомфортно, коли їх перебивають.

Такий підхід допоможе показати, що ви поважаєте і слухаєте співрозмовника.

9. Не скаржтеся. Ми всі знаємо людей (їх можна назвати енергетичними вампірами), які постійно ниють і скаржаться на все, починаючи від нового проекту і закінчуючи політичною ситуацією в Лаосі. Це відштовхує.

Всякий раз, коли ви ловите себе на тому, що починаєте скаржитися, постарайтеся перейти.

10. Один з моїх улюблених принципів — намагайтеся залишати все в кращому стані, ніж отримали. Офіси, квартири, готельні номери, міста і серця людей. Під час кожного взаємодії з людиною запитайте себе: «Що я можу зробити, щоб підбадьорити його, підняти самооцінку, заспокоїти, розвеселити?».

Якщо використовувати цей підхід постійно, ви інтуїтивно будете знати, як діяти в кожному конкретному випадку. Інші навички — просто інструменти.

Сподіваюся, цей список допоможе вам змінитися і змінити світ навколо себе на краще!Катерина Бакланова
Копірайтер. Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Як Михайло з Владивостока продав ікру друзів за допомогою Facebook?


5 головних питань, щоб отримати ступінь MBA, якщо ви не з Москви


5 питань, щоб правильно вибрати ВНЗ для отримання MBA


Яндекс.Дзен як якір для бізнесу. Може врятувати, а може створити проблеми


Як взяти інтерв’ю у самого Сергія Бадюка?


Міф про правило 72 годин Бодо Шефера: чиї інтереси він захищає?Авторизуватися для коментування: