100 зухвалих фактів про життя і бізнесі Олександра Журби

5

Спостереження молодого успішного бізнесмена Олександра Журби. Категорично, зухвало і, безсумнівно, вартий прочитання.

1. Життя і бізнес складаються з великої кількості нудних, нудних і банальних речей. Зробивши які, несподівано отримуєш те саме, про що не соромно дати інтерв’ю.
2. Люди різні, але хочуть в принципі одного і того ж. Старий Маслоу був прав.
3. Реальні цінності створювати набагато важче, ніж їх видимість. Для другого вам знадобиться тільки хороший піарник і багато фантазії. З першим зазвичай все складніше — там є цифри.
4. Люди ледачі. Вони не хочуть думати, перевіряти і готуватися. Недоробити, втратити з-за цього багато чого і зробити як треба — звичніше, ніж зробити як треба з самого початку.
5. 99% людей ні на що не здатні. З решти відсотка 99% людей займаються не тим, що цікаво тобі. З рештою можна при збігу багатьох випадкових факторів зробити велику справу.
6. Кращий спосіб взяти своє життя під контроль — постійно задавати собі питання «Навіщо мені це треба?». Спочатку дуже боляче і страшно, а потім приходить порядок і ясність.
7. Щастя — це не радість. Щастя — це відсутність нещастя.

8. Всім пофіг. Нікого не цікавить, як ви виглядаєте, чим займаєтеся і взагалі ваше життя глобально. Найкращий спосіб переконатися в цьому — вийти на вулицю в шкарпетках і сандалях. Світ, як і раніше, буде жити, як жив, а про вас забудуть миттєво.
9. Коли приймаєш факт смерті і смиряешься з ним, всі інші проблеми здаються абсолютно несуттєвими. Знаючи і розуміючи найтемніші сторони суспільства набагато простіше цінувати те, що маєш. Старий Джобс був прав.
10. Можна жити, контролюючи емоції і намагаючись приймати рішення розумно. У цьому немає нічого нелюдського.
11. Всі фахівці — це високоосвічені знавці «закону Ома для ділянки ланцюга о пів на дев’яту вечора в будинку Іванових». В будинку Петрових і вранці — все інакше. Всього ланцюга взагалі ніхто не бачить.
12. Ризики підприємництва переоцінені. Найбільший ризик — у 60 років усвідомити, що залишок життя доведеться жити на пенсію. Якої немає.
13. Все змінюється. Завжди все змінюється. Найбільша дурість — це намагатися зупинити зміни, а не підлаштовуватися під них. Найбільша цінність у будь-якому людині — здатність змінюватися.
14. Кращий спосіб навчання — бути помічником професіонала. Трохи гірше — пробувати самому без нагляду знає. Теорія знадобиться лише як гіпотеза, яку потрібно перевірити на практиці.

15. Знання деяких принципів позбавляє від необхідності знати багато фактів.
16. Правди немає. Все залежить від того, що ви купуєте або продаєте.
17. Владу не дають, її беруть.
18. Досвід важливіше зв’язків. Зв’язку важливіше грошей.
19. Всі проблеми і можливості людей тільки у них у свідомості.
20. Люди змінюються, тільки якщо цього вимагають зовнішні умови. Чим сильніше потрібно змінюватися, тим більш сильними і непереборними повинні бути умови. Кращий спосіб змінитися — поставити себе в умови, коли неможливо цього не зробити.
21. Кращий спосіб провести своє життя — поставити собі велику, майже недосяжну мету і йти до неї все життя. А все інше додасться само.

22. Секс, нецензурна лексика, шорти або відсутність диплома ніяк не заважають робити велику справу.
23. В житті є важкий шлях і неправильний шлях.
24. Довгостроковий успіх не буває швидким. Або так, або так, але не разом. Бізнес — це марафон.
25. Інстинкти не можна ігнорувати, з них потрібно черпати сили.
26. Краще зробити і пошкодувати, ніж не зробити і пошкодувати.
27. Грошей потрібно стільки, щоб про них не думати.
28. Телефон, одяг та автомобіль нічого не говорять про забезпеченості людини — реально про це можуть сказати тільки виписка з рахунку та бухгалтерський баланс. Нуль на рахунку краще боргів.

29. Передбачити, як поведе себе людина в екстремальній ситуації, неможливо. Відстань від видимого благополуччя повсякденному житті до екстриму дуже невелика. Єдине, що турбує людей в екстремальних ситуаціях — особисте виживання і благополуччя.
30. Негативний імідж краще невідомості.
31. Різниця між безглузду впертість і пророчим завзятістю тільки в наявності результату у другому випадку. Але зазвичай люди просто здаються, навіть не почавши.
32. За будь-яким фантастичним успіхом 25-річних Цукербергів коштує п’ять-шість 50-річних чоловіків у костюмах і окулярах.33. Слова майже нічого не значать. Важливі справи.
34. Кращий спосіб економії грошей при покупці товарів — не купувати товар взагалі. Реальна потреба людей в речах і послугах сильно переоцінена.
35. Досвід вимірюється не в роках, а в подіях.
36. Кращий спосіб напрацювати багато хороших зв’язків — бути корисним.

37. Якщо вам потрібен відпустку від роботи, то це не та робота, якою ви дійсно хочете займатися.
38. Якщо ви найрозумніша людина в кімнаті, то ви не в тій кімнаті, де повинні знаходитися.
39. У довгостроковій перспективі бути чесним вигідно. Берегти честь треба змолоду.
40. Із зростанням складності завдань кількість відпочинку повинно збільшуватися. Кількість завдань протягом дня має прагнути до одиниці.
41. Фригідних жінок не буває — бувають чоловіки, які недостатньо стараються. Більшість жінок кардинально недотраханы і закомплексовані.
42. Самотність жахливо тільки для тих, хто не пізнав себе.43. Люди не повертають борги. Не можна позичати більше, ніж готовий цій людині подарувати.44. У людей, які постійно розвиваються і ростуть, не буває кризи середнього віку. У них є тільки постійний щоденний життєвий криза.
45. При бажанні вдарити палицею цуценя треба пам’ятати, що він може: а) запам’ятати; б) вирости у велику сильну собаку з гострими зубами і хорошою реакцією.

46. Якщо міняти свободу і перспективи на ковбасу, якось не залишиться ні свободи, ні перспектив, ні ковбаси.
47. Немає сенсу нікого прощати. Набагато простіше не ображатися взагалі. Ніхто не зобов’язаний відповідати чиїмось очікуванням.48. Успіх — це не альтернатива невдачі. Успіх це те, що приходить після серії невдач.
49. Дива трапляються, але тільки з іншими людьми. Свої чудеса треба ретельно та заздалегідь готувати.
50. Мої права закінчуються там, де починаються права іншої людини. Краще мати одного рівного партнера, ніж багато рабів або господарів.
51. У будь-який момент можна озирнутися на 10 років назад і сказати «тоді була купа можливостей, не те, що зараз». У будь-якій країні є мільйонери та мільярдери. Можливості є завжди і скрізь.
52. Якщо бог існує, то всі наші спроби зрозуміти і описати його рівноцінні спробам рибок зрозуміти хто, як і навіщо міняє воду в акваріумі. Всі релігії — психотерапевтичні практики, існуючі для збагачення лідерів і щоденного спокою адептів.

53. Контроль чого б то не було в більшості випадків ілюзія. Перш ніж вчитися керувати іншими, треба навчитися управляти собою.
54. Немає ніякого сенсу відповідати очікуванням інших людей заради того, щоб отримати від них допомогу у важкій життєвій ситуації: більшість людей (включаючи, звичайно, і родичів) не мають ні ресурсів, ні досвіду, ні бажання вам допомагати. Найкращий спосіб переконатися в цьому — спробувати зібрати гроші на нібито операцію від смертельної хвороби. Сподіватися можна тільки на себе.
55. Підприємцями не народжуються, ними стають.
56. Кращий подарунок батьків своїм дітям — самостійно забезпечити собі старість та не заважати дітям забезпечувати свою.
57. Грошей більше ніж людей, здатних ними ефективно управляти.
58. Якщо людина протягом тижня 3 рази не відповідає на дзвінки в робочий час з будь-яких причин або не відповідає на пошту швидше, ніж за 24 години з простим питань, справ з ним мати не можна.

59. Якщо проект на ранній стадії приваблює консультанта, щоб залучити інвестиції, інвестицій проект не привабить.
60. Щоб отримати щось велике, треба вміти ділитися.
61. Люди вважають, що гарне формальне освіта — ключ до успіху. Хоча в дійсності є ключем розуміння фактів на кшталт цього.
62. Корисність послуги або товару залежить від кількості витрачених грошей лише до певної суми.
63. Не можна навчити, можна лише навчитися. Не можна мотивувати, можна тільки мотивуватися.
64. Принци зазвичай одружуються на принцес. Не можна продатися людині набагато краще себе — можна тільки зробити так, щоб тебе захотіли купити.
65. Будь-яка звичка виробляється за 90 днів. Будь-яку справу можна нормально освоїти за 10000 годин.
66. Світ справедливий. В кожного слідства є своя причина. Кожен отримує саме те, для чого створив умови.
67. Різниця між людьми, які в бізнесі всерйоз і жартома: коли настає пі*дець, другі стають правозахисниками, журналістами чи політиками. А перші продовжують робити те, до чого прагнули.

68. Досягти просвітлення і внутрішнього спокою, будучи ченцем у Гімалаях, легко. Зробити те ж саме, будуючи бізнес у мегаполісі — важке завдання.
69. Зробити складно і дорого — легко. Зробити просто і розумно — набагато складніше.
70. Пенсії не буде. Гарантій не існує.
71. Для змін потрібен час. Для великих змін потрібно багато часу.
72. Обсяг знань, який потрібен, щоб досягти певної мети, цілком конкретний та обмежений. Знання кулінарії вкрай малоймовірно допоможе при бажанні полетіти на Марс, а досвід у дегустації вина — при створенні ліків від раку. Більшість з того, що люди вважають необхідним набором знань сучасної людини — чи понти, або спроба розважитися, т. к. робити реальні справи важко і неприємно.
73. Кращий спосіб зробити так, щоб жінка звернула на тебе увагу — звернути увагу на неї.

74. Найголосніше про те, що все погано, кричать ті, хто зробити добре не в змозі. Вони навіть не уявляють, наскільки складно зробити це саме «добре».
75. Рівень розвитку суспільства визначається тим рівнем, на якому в цій країні можна дати хабар. У відсталих країнах це можна зробити скрізь. У передових — лише на рівні верховної влади. Це там називається лобізмом.
76. Якщо інвестори не дають грошей або клієнти не купують, причин для цього може бути всього три:1. Ти хреново продаєш;2. Ти продаєш хрень;3. Ти продаєш не тим людям.
77. Ідеальних речей і систем не буває. Добре там, де нас немає. Будь-яка річ, подія, компанія, людина виглядають чудово, поки не починаєш занурюватися в деталі.
78. Здатність порушувати правила приходить відразу за готовністю прийняти всі наслідки порушень.
79. Ознакою підготовленої ситуації є те, що потрібний результат досягається без зусиль. Вони прикладаються тільки при підготовці, а сам результат виходить «сам собою».

80. Не треба шукати там, де немає того, що хочеться знайти.
81. Людям хочеться вірити, що хто-то точно знає, як жити, досягати цілей і не помилятися. Таких людей не існує. Існують тільки ті, хто роблять вигляд, що вони такі, і вміють творчо працювати з фактами. Ніхто не робить більше помилок і не сумнівається більше, ніж люди, що виходять за рамки своїх знань заради досягнення своїх цілей.
82. За будь-яким великим досягненням лежить самозречення.
83. Світом правлять інтроверти, які вміють прикидатися экстравертами.
84. 99% того, чим ми користуємося, створено іншими людьми.
85. Вимоги зробити в країні демократію, капіталізм і взагалі який завгодно лад — це, звичайно, бажання тихою і ситого життя, а не цього самого ладу. Для будь-якої дії люди мають дві причини: красиву і справжню.

86. Оптимально накопичити не на чорний день, а на чорний рік чи десятиліття.
87. Заводити будь-які стосунки має сенс, якщо з ними краще, ніж без них.
88. Авторитети існують для тих, хто нездатний думати сам.
89. Не потрібно пливти за течією, не потрібно пливти проти течії. Треба плисти туди, куди потрібно пливти.
90. Є сенс дбати про інтереси трьох груп людей: про себе особисто, про найближчому оточенні і про людство в цілому. Всі проміжні групи просто безглузді. Це називається мудрий егоїзм.
91. Потрібно займатися спортом, правильно харчуватися і взагалі тримати своє тіло в тонусі. Іншої не буде. Краще знайти час на це, ніж на лікування.
92. Правильно налагоджена інфраструктура економить купу грошей і часу. Все, що може бути передано на аутсорс, автоматизовано або взагалі скасовано, повинно бути передане на аутсорс, автоматизовано або скасовано.
93. Кращий спосіб повірити в себе — домогтися успіху важкою працею після падіння. Таке не забувається. І це працює майже завжди.

94. Говорити, що мета бізнесу — гроші, як говорити що мета життя людини — дихати. Це не мета, це характеристика, необхідна для виживання.
95. Сучасні люди дуже м’які у важливих питаннях і занадто жорсткі — у неважливих.
96. Людство не змінюється. Класичні книги з філософії, психології та соціології досі актуальні.
97. До вибору дружини треба ставитися відповідально. Краще перестаратися, ніж недостараться. Жадібність — кращий засіб від невідповідних жінок.
98. Унікальних ситуацій майже не буває. Мільйони людей щодня отримують той же досвід, що й мільйони людей до них. Якщо здається, що ситуація унікальна, значить просто погано шукали аналоги.
99. Бути бідним — непрактично, небезпечно і соромно.
100. Якщо жерти менше калорій, ніж витрачати, досить тривалий час, то неминуче худнеш. І не треба розповідати про обмін речовин, гормони і важкі кістки — у концтаборах товстих не було. На цьому, мабуть, закінчу. Sapienti sat.Олександр Журба

Засновник
В
Uparta Capital

Інвестор, експерт. Інвестиції в бізнеси від 25% річних.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Як дізнатися, що потрібно змінити у вашому бізнесі в 2019 році?


Тренди визначають розвиток бізнесу в 2019 році


Як зберегти і зміцнити позиції власника компанії?


Як перестати працювати на своїх підлеглих?


Як стати «вільним босом» при надійному директора?


Які помилки керівника можуть виявитися фатальними в кризу?Авторизуватися для коментування: