12 причин провалу корпоративних інноваційних лабораторій [ПЕРЕКЛАД]

5

Масленніков дмитро зробив переклад статті про «12 причини провалу корпоративних інноваційних лабораторій» Разом з його авторськими коментарями пропонуємо вам:

 • Відділення інноваційної лабораторії від основного бізнесу і поділ операційних бізнес-юнітами – погана ідея. Умовна інноваційна лабораторія повинна бути інтегрована всередину операційного бізнесу, щоб залишатися зануреної в нього і вирішувати актуальні завдання.
 • Ігнорування метрик ROI з відмовками на кшталт «ми ж інноваційна лабораторія» – неприйнятний варіант. Будь-які інвестиції в будь-які проекти повинні оцінюватися також, як і всі інші, не втрачаючи з уваги закладений за замовчуванням рівень ризику.
 • Фокус на технологіях, а не на людях – клієнтів, колег, керівників і зв’язують їх процесів призводить до того, що йде створення продукту заради продукту або чого гірше замкнутість на технології. Увага повинна бути на клієнта, його потреби і процесах всередині лабораторії.
 • Не можна прийти туди, не знаючи, куди йдеш. Карт бланш або повна свобода дій для розвитку інновацій, відсутність фокусу або сформульованого запиту на інновації не призводить ні до чого хорошого. Створіть запит, визначте цілі, перспективні можливості чи проблеми для пошуку рішень, тільки після цього смикайте важіль.
 • Наймати людей з багатим досвідом у вашому ринку – така ж погана ідея, як наймати діджитал космонавтів або колишніх стартерів в надії, що він підірвуть ринок. Люди повинні бути з однієї сторони без ілюзій щодо реалій корпоративного світу великій компанії, а з іншого з боку з досвідом, навичками і майндсетом підприємців.
 • Підходи «все або нічого», «ставки на зеро», спроби знайти один великий проект, який заткне за пояс усіх скептиків ідей внутрішніх інновацій рівнозначно ведуть до провалу, рухатися треба маленьким поступальними кроками, показуючи динаміку позитивних результатів з неминучими помилками.
 • Купуйте, а не придумуйте велосипед і не пиляйте самі те, що можна купити. Не так весело, не так безпечно, на перший погляд можливо навіть дорого, але в підсумку швидше (а час-гроші) і ефективніше.
 • Кінь здохла – злізьте і не культивуй зомбі-проекти, які можуть стати перспективними, але безнадійно відсталими (за заподія ліні лідера команди//технології/ринку-не так важливо), хоча продовжують тягнути гроші. Вбивай проекти без жаль і перемикайся на інші.
 • Хакатон – інструмент вчорашнього дня. Якщо ви не розумієте як, а швидше за все навіть заздалегідь розумієте, що ніяк технологічний результат хакатона не може бути інтегрований в поточний бізнес – не проводите, краще витратьте гроші на дослідження або замовте тренінг.
 • Не треба на кожному куті кричати про дизрапшен галузі і ринку, це може напружувати колег, які будуть думати не про світле майбутнє, а те, як їм зберегти своє робоче місце, що призведе до їх (не)свідомого протиборства змін.
 • Не треба плутати CTO, CIO і директора інноваційної лабораторії, а краще взагалі по-мінімуму залучайте директорів, відповідальних за стійкість організації і збереження статусу кво, відвівши роботу над інноваціями виділеного директору.
 • Зміст важливіше форми. Не витрачайтеся на гарний офіс, оренду купи класних молодих хлопців, поки самі не побудуєте працюють процеси, не навчитеся працювати з поточними ресурсами і фокус уваги тримайте на людях, проектах і процесах, а не їх зовнішній оболонці.


 • Масленніков Дмитро
  Засновник і CEO приватної венчурної компанії Disruptive.vc.

   This author does not have any more posts.

  З цією статтею читають
  Як приймати рішення у бізнесі на основі цифр в 2019


  Чому Black Star російські партизани музики?


  Де ж я так нагрішила: вчимося правильно наймати співробітників


  5 інструментів, щоб навести порядок у своїх продажах


  Обійняти і пробачити: як знайти справжнього менеджера з продажу?


  Як директор навів порядок у себе на складі?  Авторизуватися для коментування: