12 швидких способів знизити рівень стресу

5

Поспілкувавшись з незадоволеним клієнтом або зіткнувшись з важливою задачею, яка повинна бути виконана до кінця дня, ви відчуваєте стрес. Його складно ігнорувати — в такому стані людина втрачає здатність логічно мислити і продуктивно працювати.

На щастя, врятувати залишок робочого дня можна за допомогою простих і приємних дій. Еліс Каліш (Alyse Kalish) рекомендує 12 своїх улюблених варіантів.

1. Подивіться кілька коротких відео.

Звичайно, всі ми чули про те, що відволікатися шкідливо. Але кілька хвилин, витрачених на смішний ролик без особливого смислового навантаження, дійсно можуть повернути вам працездатність і гарний настрій. Ось непогана підбірка для початку.

2. Дихайте правильно.

Ефективний і дуже простий спосіб заспокоїтися. Вдихніть три рази і видихніть чотири — повторюйте цю послідовність дій до тих пір, поки не відчуєте себе краще.

3. Більше гуляйте.

Покиньте кабінет і пройдіться в самоті — хоча б навколо офісу або до найближчої кав’ярні. Іноді цього достатньо, щоб позбутися від важких думок і поліпшити свій стан.

4. Медитуйте.

Для цього не потрібні килимок для йоги і спеціальне дзен-простір. Якщо ви не знаєте, з чого почати, спробуйте техніку S. T. O. P (Stop. Take. Observe. Proceed):

Stop — відкладіть те, чим займалися.
Take — зробіть кілька глибоких вдихів.
Observe — поспостерігайте за своїм станом (психічним, фізичним і емоційним).
Proceed —продовжуйте, але з наміром.

5. Заплануйте якесь розвага пізніше.

Виділіть декілька хвилин і подумайте про те, чим ви займетеся, коли цей напружений день закінчиться. Зустрінетеся з друзями в барі? Повечеряєте з коханою жінкою? Ляжете на диван і будете весь вечір дивитися улюблені серіали? Обмежень немає!

Це не позбавить вас від занепокоєння на 100%, але допоможе повірити в те, що воно пройде.

6. Записуйте все, що вам потрібно зробити.

Фіксуючи інформацію на папері, ви звільняєте місце в мозку для нових ідей. Механіка проста — страх забути про щось важливе більше не блокує розумовий процес.

Склали список? Тепер приступайте до його поетапного виконання.

7. Записуйте все, що вас турбує.

Це дозволяє швидше обробити негативні емоції і, відповідно, швидше з ними розпрощатися. Перенесіть всі тяжкі думи з голови на папір і рухайтеся далі, зосередившись на тому, що дійсно важливо. Постарайтеся не вказувати ніяких імен або знищити цей листок, коли заспокоїтеся.

8. Використовуйте розмальовки-антистрес для дорослих.

Виберіть видання відповідної тематики (або скачайте безкоштовні шаблони і роздрукуйте їх), запасіться кольоровими олівцями або фломастерами, і на деякий час забудьте про свій вік та статус. Не обов’язково володіти художнім талантом — наповнити кольором готові контури малюнка може кожен. Обережно — цей процес легко викликає звикання!

9. Слухайте музику.

Улюблена мелодія, яка звучить в навушниках, допоможе заспокоїтися і налаштуватися на позитив. В найскладніші моменти я слухаю The Lumineers. А ви?

10. Вмикайте «звуки природи».

Шум дощу або водоспаду, тріск вогню, плескіт морських хвиль…В інтернеті можна знайти безліч записів на будь-який смак. Відшукайте той звук, який заспокоює і розслабляє вас.

11. Пийте чай.

Чашка гарного зеленого чаю допомагає знизити рівень стресу. Додатковий бонус: щоб його приготувати, вам, найімовірніше, доведеться встати з-за столу і трохи прогулятися. Це теж позитивно впливає на ваш стан: відволікає і заважає робити необдумані вчинки.

12. Посміхайтеся!

Це так просто і корисно одночасно! Вчені довели, що, посміхаючись, людина знижує частоту серцевих скорочень і заспокоюється. Незалежно від того, наскільки все погано, постарайтеся посміхнутися і проаналізувати емоції, які ви відчуваєте в цей момент. Хто знає, а раптом вам вдасться попутно запалити посмішку на обличчі іншої людини?Катерина Бакланова
Копірайтер. Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Як Михайло з Владивостока продав ікру друзів за допомогою Facebook?


5 головних питань, щоб отримати ступінь MBA, якщо ви не з Москви


5 питань, щоб правильно вибрати ВНЗ для отримання MBA


Яндекс.Дзен як якір для бізнесу. Може врятувати, а може створити проблеми


Як взяти інтерв’ю у самого Сергія Бадюка?


Міф про правило 72 годин Бодо Шефера: чиї інтереси він захищає?Авторизуватися для коментування: