13,5 рад оратору від найстарішого рекламщика Рунета Кирила Готовцева

6

Я б написав, що зловив себе на думці, що люблю виступати, але це було б нахабною брехнею. Чого ловити себе на думці, я це і так добре знаю. Публічні виступи, коли вмієш їх готувати, це дуже подстегивающее подія, навіть коли ти звик і виступаєш через тиждень.

Я дозволю собі стверджувати: публічні виступи важливі не тільки як елемент продажу або побудови персонального бренду, що очевидно, але і для власного саморозвитку.

Секрет успіху публічного виступу

  • Виступи змушують вас задуматися, як упаковувати ваші знання так, щоб вони були зрозумілі і могли бути легко засвоєні аудиторією.
  • Виступи вчать нас працювати одночасно з великою аудиторією.
  • Виступи показують, наскільки те, що ми говоримо, цікаво і затребуване.
  • Виступи прокачують ваші комунікаційні скіли.

Я виступаю дуже давно, і до цих пір у мене бувають вдалі і невдалі дні. Іноді, я довго запрягали, починаючи вкладати енергію в виступ сильно пізніше, ніж варто було б. Іноді, я втрачаю план виступу. Іноді, я не контачу з аудиторією. Всяке буває. Але в середньому на кожній другій конференції мені кажуть, що от, за весь день було буквально 2-3 цікавих виступи, включаючи твоє, решта якась тяганина. Давайте спробуємо прикинути щось корисне з мого досвіду.

Фото з сайту kremlin.ru

13 рад при підготовці до виступів

1. Готуйте слайди в день виступу. Ви будете добре їх пам’ятати, прописуючи їх, ви промовите свій виступ і трохи “розженетеся”.

2. Робіть короткі слайди і використовуйте їх як реперні точки. Ніхто не читає дрібний текст, який повторює ваш виступ, він там взагалі не потрібен.

3. Вибудовуйте діалог з екраном. Задайте запитання та дайте відповідь на нього на наступному слайді. Перемикайте увагу залу з себе на екран і назад – так веселіше

4. Грайте з залом. Пропонуйте їм завдання, задавайте питання, включайте їх у свій виступ.

5. Використовуйте попередні доповіді. Посилайтесь на них, сперечайтеся з ними.

6. Робіть провокаційні тексти на слайдах. Їх фотографують і поширюють.

7. Працюйте з голосом. Це сцена, вона відпрацьовує нормально гіпертрофовану експресію. Змінюйте темп, підкреслюйте ключові слова, чергуйте довгі і короткі фрази.

8. Розказуйте байки. Сторителлинг – наше все.

9. Визначтеся, чи будете ви щось продавати по ходу і продавайте за планом, або не продавайте взагалі. Стало бути, якщо продаєте – у вас Повинен Бути План.

10. Стежте за часом. Простіше всього, якщо ви плануєте перемикати слайди приблизно з рівними паузами, типу хвилина-дві. Тоді ви можете задавати собі граничне кількість слайдів. Не забувайте, що сторителлинг зазвичай ставиться між слайдами і пауза буде довше

11. Пам’ятайте про драматургію. Зав’язка, кульмінація, розв’язка, ви це все проходили в школі? Згадуйте і використовуйте.

12. Акуратно використовуйте эксплицитную лексику. Практика показує, що навіть просте слово “сука”, вставлене в середину важливою для оповідання фрази, підвищує її запам’ятовуваність в 2-3 рази.

13. Слідкуйте за залом. Говоріть у конкретних людей в залі, міняйте постійно цих людей. Якщо вам складно стежити за активністю і одночасно говорити, придумайте заздалегідь правило і рухайтеся за ним: спочатку говоримо в праве крило першого ряду, потім в ліве крило заднього, потім у центр ітп.

І взагалі, навчитеся любити виступати, якщо ще немає.

Кирило Готовцев підготував робочу зошит PSCN Personal Brand, яка допоможе у створенні персонального бренду. Якщо Ви не впевнені у своєму бізнесі або стоїте тільки на початку нової справи, скачивайте, роздруковуйте та заповнюйте!Кирило Готовцев

Генеральний директор
В
РА «Маньяко»

Один з найстаріших рекламістів на інтернет-ринку Росії.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Як приймати рішення у бізнесі на основі цифр в 2019


Нам не цікаві заявки — нам потрібні продажу


7 ознак відстійного маркетингу


Чому Black Star російські партизани музики?


5 вибухових технік для зростання вашого бізнесу


Де ж я так нагрішила: вчимося правильно наймати співробітниківАвторизуватися для коментування: