13 секретів продуктивності менеджера з продажу

5

Погані новини — 68% часу менеджер по продажам займається аж ніяк не продажами. Гарні новини — велику частину рутинних завдань можна спростити і автоматизувати.

Спеціально для трудівників телефону і калькулятора автори блогу Salesforce випустили електронну книгу “5 Secrets of the Most Productive Salespeople”. Лідери продажів поділилися своїм багатим досвідом по збільшенню продуктивності і розповіли, як оптимізувати свій час так, щоб сфокусуватися на головному: взаємодії з клієнтами.

А поки ви ще не відкрили книгу, пропонуємо вивчити конспект з 13 основних ідей. Отже, щоб підвищити свою ефективність, менеджер з продажів потрібно:

Більше спати

Серйозно. Цей банальний і, в той же час, дієвий спосіб багато ігнорують. Більшості простіше зловити єдинорога, ніж провести в ліжку 8 годин. Але експерт з сну Деніел Кріпке (Daniel Kripke) стверджує, що спати хоча б 6,5-7,5 годин на добу — життєва необхідність.

Більше рухатися

Недавні дослідження показали, що люди на 23% продуктивніше в ті дні, коли виконують фізичні вправи. Ранкова пробіжка або похід в тренажерний зал дозволять миттєво включитися в роботу, як тільки ви відкриєте свій ноутбук і почнете телефонувати клієнтам.

Ділити робочий час на 90-хвилинні блоки

Більшість людей може концентруватися на одній задачі не більше півтори години поспіль. Спробуйте робити невеликі перерви в роботі кожні 90 хвилин, і у вас відкриється друге дихання.

Правильно харчуватися

Важко на чомусь зосередитися на голодний шлунок. Щоб не звалитися від перевтоми, стежте за своїм харчуванням: включайте в раціон необхідну кількість білків, клітковини і води.

Активніше використовувати свій мобільний

Перенесіть важливі документи, карти та презентації на телефон, щоб мати до них доступ в будь-який час. Завантажте подкасти, пов’язані з вашою індустрією, і слухайте їх, поки чекаєте автобус на зупинці. А ще заведіть кілька сім-карт різних мобільних операторів на випадок, якщо одна з них опиниться поза зоною дії мережі.

Об’єднати безліч додатків в одне

Потрібно бути багаторукій богинею Калі, щоб щодня управлятися з дюжиною акаунтів, пам’ятати про всіх зустрічах, встигати відповідати на купу листів і виконувати численні завдання. У такій ситуації менеджеру з продажу потрібен дієвий спосіб, який дозволить виконувати свої обов’язки і залишатися організованим.

Заведіть у своєму мобільному CRM-систему. Нехай додаток спланує ваш робочий день і автоматизувати повторювані задачі, а ви поки зателефонуйте клієнту.

Відстежувати тимчасові витрати

Скільки часу йде на те, щоб зібрати інформацію про клієнта, відповісти на електронний лист або перевірити стрічку в Facebook? Хоча б раз підрахуйте кількість годин, витрачених на виконання кожного завдання протягом робочого дня, — результати вас здивують. Не обов’язково користуватися секундоміром, є цілий ряд мобільних додатків, типу My Minutes або TIME Planner, які допоможуть у цьому.

ЗАВАНТАЖИТИ КНИГУ >>

Стати господарем свого розкладу

Відведіть на зустріч 20 хвилин, замість 30. Перевіряйте свою пошту тільки в певний час і правильно розставляйте пріоритети. Наприклад, якщо ви планували витратити на одну задачу не більше 45 хвилин, але б’єтеся над нею ось уже другу годину, перейдіть до наступного питання, а пізніше повернутися з новими силами.

Автоматизувати дрібні завдання

Наприклад, використовувати автозаміну (Punto Switcher) для швидкого набору часто вживаних слів і виразів. Встановіть програму автопостинга (наприклад, Social Studio) для акаунтів в соцмережах. За допомогою спеціального інструменту (наприклад, Instapaper), зберігайте статті та інші матеріали, щоб прочитати їх, коли з’явиться час.

Зробити революцію в своєму поштовому ящику

Виявляється, у середньостатистичного менеджера з продажу йде близько 30 годин на тиждень, щоб відповісти на всі вхідні листи. Використовувати програми, які самі синхронізують вашу пошту з календарем і CRM-системою і, тим самим, значно заощадять час.

Зазначати інформацію, яка необхідна керівнику

Якими метриками користується ваш керівник? Які показники для нього важливі і як він оцінює вашу роботу? Інтегрувати ці дані в CRM-систему. Керівник сам зможе переглядати ваші звіти, а ви займетеся іншими завданнями.

Використовувати віджети для різних типів даних

Наприклад, горизонтальна гістограма та стовпчикову діаграму наочно демонструють географічні дані. Кругові діаграми добре показують пропорції. Воронки — кращий спосіб візуалізувати лінійний процес.

Отримувати користь з інформації

Як говорив Натан Ротшильд, хто володіє інформацією, той володіє світом. І це повною мірою відноситься до діяльності менеджера з продажу.

Для ефективної роботи потрібно потрібна інформація в потрібний час, особливо на мобільному. Перетворіть свій телефон на портативну машину для продажу за допомогою програми, яка буде фіксувати дзвінки, синхронізувати дані і давати вам доступ до необхідної інформації в будь-який час.

Навіть якщо ви ретельно сплануєте свій день, список справ все одно може виявитися нескінченним. Але, використовуючи поради від професіоналів, ви можете збільшити свою продуктивність і сконцентруватися на тому, що дійсно важливо.Ксенія Єрьоміна
Копірайтер. Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Як Михайло з Владивостока продав ікру друзів за допомогою Facebook?


5 головних питань, щоб отримати ступінь MBA, якщо ви не з Москви


5 питань, щоб правильно вибрати ВНЗ для отримання MBA


Яндекс.Дзен як якір для бізнесу. Може врятувати, а може створити проблеми


Як взяти інтерв’ю у самого Сергія Бадюка?


Міф про правило 72 годин Бодо Шефера: чиї інтереси він захищає?Авторизуватися для коментування: