15 безкоштовних фішок експерта, швидко поліпшують ваші процеси

8

Щоб створити бережливий бізнес, потрібно почати все з двох речей:

  • зрозуміти вимоги, що пред’являються клієнтом до вашого продукту або послуги,
  • організувати свої процеси так, щоб вони виконували всі ці вимоги з найменшим споживанням ресурсів.

Організація процесів починається з їх опису. Воно допомагає побачити втрати, тобто, все те, що споживає ресурси, але не веде до виконання вимог клієнта.

Описати процеси, побачити потік створення вашого продукту або послуги допоможе карта потоку створення цінності.

Більше 7 років успішно реалізуючи проекти з покращення процесів і виробив для себе 15 фішок картування, що істотно поліпшують результат:

1. Заздалегідь повідомте про ваших цілях і завданнях керівника підрозділу, де ви будете картувати процеси. І відповідального за охорону праці не забудьте проінформувати.

2. Дайте зрозуміти керівникові картируемого підрозділи, що ви не намагаєтеся знайти винних, а прагнете поліпшити процеси, систему.

Ощадливе виробництво — не засіб зведення рахунків і усунення неугодних, а спосіб перетворення ресурсів у вимоги споживача найбільш економним шляхом

3. Використовуйте засоби індивідуального захисту, якщо йдете в зону підвищеної небезпеки. Без ЗІЗ ви ризикуєте отримати більш важку травму, ніж при їх використанні.

4. Перш, ніж починати фіксувати процес на папері, пройдіть його повністю. Запишіть, скільки в ньому операцій, які їх параметри.

5. Використовуйте аркуш формату А3, а не А4 або менше. Так ви уникнете плутанини і уместите на папері весь ланцюжок процесів. Креслите тільки олівцем. Легше буде коригувати.

Карта потоку створення цінності дерев’яних дверей

6. Візьміть з собою тверду основу (папку-планшет або кліпборд). На виробництві не завжди знайдеться чисте місце для вашої «писанини».

7. Використовуйте шаблон карти потоку створення цінності, якщо ще погано володієте умовними позначеннями. Інакше можете щось переплутати або забути внести.

8. Показуйте шаблон карти кожному працівнику, процеси якого картируете. Пояснюйте йому, що ваша мета, не звільнити його або «спіймати» на чомусь, а покращити його роботу, забрати все зайве.

Будьте відкриті і доброзичливі при спілкуванні з працівниками!

9. Спостерігайте за кожним досліджуваним процесом. Поговоріть з робітникам, які виконують процес. Попросіть його дати вам всі необхідні пояснення. Принцип «іди і дивись» ніхто не відміняв.

10. Розпитуйте робочих про кількість запасів оброблених і необроблених виробів в робочих зонах. Перераховуйте вироби, фіксуйте дані на карті. Якщо не спитайте робітників, а врахуєте запаси самостійно, є небезпека внести «не те» і «не туди».

11. Склавши карту, покажіть її керівнику підрозділу, працівників якого ви картировали. Покажіть її і самим працівникам.

12. Складіть план покращень потоку спільно з цими працівниками. Якщо вони повірять у ваші наміри покращити та спростити їх діяльність, вони засиплють вас пропозиції щодо покращення.

13. Запропонуйте їм участь у цих поліпшень. Вони будуть залучені в процес і задоволені тим, що їх думка врахували і їх ідеї реалізували. Лояльність працівників до нововведень помітно підвищиться.

14. Не намагайтеся «прикрашати» отриманий результат, боячись когось образити або налякати. Якщо «все дуже погано», то так і кажіть.

Брехня ще нікому не допомогло побудувати бережливе підприємство

15. Ніколи не креслите карту «без процесу», тобто, не бачачи процесу своїми очима і не пройшовши його. Нічого доброго ви не отримаєте!

Ці правила логічні й прості, у них немає ніякого чарівництва. Але, вони перевірені життям і реально працюють! Користуйтеся!

Хочете дізнатися про постійному поліпшенні і ощадливому виробництві ще більше? Підписуйтесь на розсилку Кайдзен від Клубу директорів.Дмитро Соловйов

Керівник проекту Кайдзен
В
Клуб директорів

| [email protected]

7 років досвіду впровадження Кайдзен-проектів. Сертифікований експерт в області бережливого виробництва від німецького інституту Lean Management Institut. Працював з ТОВ “ПК НЭВЗ”, ТОВ “Крафт Фудс Рус”, ТОВ “Свеза-Лес”, ТОВ “ТБМ-Південь”. Я надаю консультації по впровадженню Кайдзен.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
13 уроків менеджменту від Procter and Gamble, дають 100% якості та безпеки


15 забійних фішок правильної організації робочих місць


Як кайдзен позбавив фірму від касового розриву


Ваш бізнес скоро помре! Ці 4 речі його врятують!


Як підняти ефективність обладнання до рівня Ford. Перший крок


Як ми за тиждень підвищили продуктивність ділянки в 4 разиАвторизуватися для коментування: