15 персонажів, що зустрічаються на конференціях

5

Ми б хотіли задати питання всім людям, які відвідують конференції: яка ваша місія?

Враховуючи всі бонуси відвідування і цілі, на яких можна сконцентруватися на конференції, вибрати щось одне може бути непросто: чи варто бути як можна товариськими і знайомитися з цікавими людьми або присвятити час семінарів, старанно роблячи замітки?

Якими б не були ваші наміри, ми виділили 15 найпоширеніших типів відвідувачів конференцій. Ви зустрічали таких людей, 100%. Обіцяйте поділитися, якщо в одному з них дізнаєтеся себе 🙂 Розуміння типажів може допомогти вам визначитися з метою, заради якої ви збираєтеся на черговий захід.

Отже, до якого типу відвідувачів конференції ставитеся ви? Оголошуємо повний список.

Відвідувачі конференцій

1) Плетущий мережі

Місія: знайомитися з розумними людьми.

Плетущий мережі прагне познайомитися і подружитися з професіоналами з різних сфер. Велика ймовірність, що у такої людини дуже багато друзів в соціальних мережах. Також він може зв’язуватися з іншими відвідувачами заздалегідь, знаходячи їх за хэштэгам, пов’язаних з конференцією.

Під час перерви плетущего мережі можна знайти базікають з різними людьми, роздає візитки або навіть вже додає нових знайомих в LinkedIn. Але якщо ви впізнали в описі себе, переконайтеся, що ваші мережі не потрапляють зайві люди, іноді помилку зробити дуже легко.

2) Губка

Місія: дізнатися як можна більше.

Губка відвідує конференції, щоб вбирати всілякі знання. Ви бачили таких персонажів, оточених ноутбуками, смартфонами і блокнотами, причому скрізь вони намагаються робити позначки.

Головний страх губки: як вирішити, які семінари вибрати? Вони ж всі такі цікаві.

3) Інноватор

Місія: надихнутися.

Ми всі знаємо таких людей. Вони щодня дивляться трансляції конференцій по всьому світу, а улюбленою книгою без роздумів називають «Стів Джобс» Уолтер Айзексон. І вони — чи ви, якщо ви можете віднести до цієї категорії себе — можуть вважатися «новатором».

Інноватори відвідують конференції в надії заразитися креативністю. Часто представниками цієї категорії є підприємці, які прагнуть знайти натхнення для своєї наступної ідеї або винаходу.

4) Колекціонер

Місія: набрати подарунків і сувенірів.

Подібно дітям в Хеллоуїн, такий товариш перебігає від спонсора до спонсору, збираючи часом навіть непотрібні подарунки та сувеніри. Зрозуміло, іноді життя дійсно не можна назвати життям без безкоштовного підсклянника. І стікера. І ручки. І м’якої іграшки.

Звичайно, такий чоловік міг прийти на конференцію, щоб навчитися новому і згодом поділитися відкриттями з колегами, але і упускати можливість отримати всі існуючі сувеніри він не збирається. Швидше за все, під час заїзду його валізу буде напівпорожнім… А після закінчення таким переповненим, що доведеться платити за перевагу в аеропорту.

5) Суперфан

Місія: зустрітися з ключовими спікерами.

Суперфан також дуже активний в соціальних мережах. В твітах він завжди буде посилатися на @спікера в надії, що той його помітить або навіть відповість. Наприклад, напише: «Я так радий, що зустріч @спікера», — і сдобрит всі порцією хэштегов, пов’язаних з конференцією. Чи всі так роблять?

Якщо на конференції є шанс зустріти спікера — наприклад, отримати його автограф — суперфан буде першим у черзі і принесе всілякі предмети, на яких зірка залишить свій підпис. Чи всі так роблять?))

6) Прогульник

Місія: не піти на роботу.

Прогульник дійсно шукає можливості не піти на роботу в робочий день. Зрозуміло, він теж може дізнатися щось цікаве або познайомитися з новими людьми, але його основна місія — прогуляти роботу. Така людина навіть сумлінно може розмовляти з іншими і робити нотатки, але піде раніше, щоб погуляти або виспатися в номері готелю.

Порада: якщо ви приїжджаєте на конференцію заради цього, вам все одно потрібно буде за повернення щось розповідати колегам. Постарайтеся вловити суть конференції.

7) Здобувач

Місія: знайти роботу.

Здобувачі відвідують конференції з різними цілями, в залежності від стадії пошуку роботи. Якщо людина в принципі хоче визначитися, чим буде займатися, то він буде відвідувати конференції, щоб дізнатися про різних компаніях, можливості та вакансії.

Але якщо ця стадія вже пройдена, здобувач може заздалегідь зв’язатися з цікавлять його роботодавцями в LinkedIn або Twitter. В такому випадку він буде прагнути вразити їх при особистій зустрічі, а також показати своє резюме та портфоліо. Вірите чи ні, але на конференції ви можете дуже делікатно почати розмову про вакансії.

8) Ділок

Місія: укласти угоду.

Легко сплутати ділка з плете мережі. Вони схожі, хіба що ділок відвідує конференції виключно з метою укласти угоду або знайти партнерів. Перед ним відкривається безліч можливостей: ко-маркетинг, ко-брендинг, контракти зі спонсорами, виступи — список можна продовжувати нескінченно. Такій людині є чому повчитися у плетущего мережі — спочатку подружитися, а вже після конференції укладати угоди.

9) Блогер

Місія: створити якісний контент.

Блогер відвідує конференції, щоб отримати матеріал для статей або іншого контенту. Він буде відвідувати цікаві семінари та лекції ключових спікерів, попутно роблячи замітки в ноутбуці. (Не відволікайте його.)

Якщо ви зустрінете на конференції блогера, краще бути обережніше: у нього може бути включений диктофон. Жарт. Але вони можуть намагатися записати ваші висловлювання (зрозуміло, з вашого дозволу).

10) Вчитель

Місія: передати знання колегам.

Можливо, це не «вчитель» в традиційному сенсі слова. Це такий чоловік, якого ви посилаєте на конференцію за збором інформації.

Як та губка, вчитель буде ретельно конспектувати виступи, про які він потім розповість колегам. Якщо у вас в компанії є така людина, він може написати брошуру або конспект найцікавіших ідей конференції, чи навіть, повернувшись, влаштувати презентацію.

11) Жадібний турист

Місія: безкоштовний відпустку.

Одним з переваг відвідування конференції є те, що ваш роботодавець оплачує переліт та проживання. Жадібний турист розуміє все занадто буквально і включає у план поїздки відвідування визначних пам’яток.

Наша порада: можливо, недобре їхати на конференцію з такою метою, набагато розумніше взяти після продуктивної тижня на заході пару вихідних. Справі час, потісі годину, як говориться. Просто переконайтеся, що ви не втратите важливих знань і зможете поділитися ними з колегами, а потім вже вирушайте на пляж за рахунок компанії.

12) Гуру

Місія: залишатися успішним.

Гуру часто виявляються спікерами на конференції, хоча і не завжди. Вони є експертами в якій-небудь області, і саме тому вони приїхали на конференцію, щоб поділитися знаннями з публікою.

Можливо, така людина навіть написав книгу або веде блог, у нього багато передплатників в соціальних мережах. Вони можуть здаватися трохи напруженими, але це нормально, адже публічний виступ провокує сплеск адреналіну, який і дозволяє гуру бути такими енергійними.

13) Шпигун

Місія: дізнатися більше про конкурентів.

На конференції приходять і люди, які хочуть вивчити стан супротивника. Як правило, у них вже підготовлені питання.

Як виглядає представник компанії конкурентів?
Що він робить правильно?
Що він робить неправильно?
Є несподівані конкуренти?

Потім інформація систематизується, аналізується і стає планом дій.

14) Продавець

Місія: продати.

Раз вже ми почали говорити про продажі, багато людей відвідують конференції з однією-єдиною метою — продати свої товари або послуги. Це досить популярна тактика серед продавців.

Як і ділок, така людина прагне укладати угоди. Але існує різниця — продавець хоче лише подорожче продати продукцію своєї компанії, йому нецікаво побудова довгострокових партнерських відносин. Продаж відбувається або безпосередньо на конференції, або після неї, коли клієнт зважив всі за і проти.

15) Тусовщик

Місія: повеселитися.

Ми завершуємо наш список розповіддю про тусовщике — людину, яка приїжджає на конференцію розважитися і випити.

У всіх нас живе такий персонаж, іноді він допомагає розтопити лід у спілкуванні і згладити незручні моменти. Але не варто робити розваги основною місією відвідування конференції — повірте, можна успішно поєднувати приємне з корисним.

А ви часто буваєте на конференціях? До якої групи учасників приєднаєтеся — інноватор, суперфан, гуру? Але, звичайно, прогульників серед нас немає, правда? )


Саша Іванова
Пишу і перекладаю тексти про бізнес.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Як Михайло з Владивостока продав ікру друзів за допомогою Facebook?


5 головних питань, щоб отримати ступінь MBA, якщо ви не з Москви


5 питань, щоб правильно вибрати ВНЗ для отримання MBA


Яндекс.Дзен як якір для бізнесу. Може врятувати, а може створити проблеми


Як взяти інтерв’ю у самого Сергія Бадюка?


Міф про правило 72 годин Бодо Шефера: чиї інтереси він захищає?Авторизуватися для коментування: