15 якостей антилидера

6

Подумайте хвилинку і згадайте кращого і гіршого боса за всю свою кар’єру. Відчуваєте, як при згадці про першому хочеться посміхнутися, а від другого починає сіпатися око? А тепер, коли ви самі стали керівником, спробуйте уявити, як будуть згадувати підлеглі про вас і вашому стилі управління.

Не секрет, що компанії зі світовим ім’ям добилися успіху завдяки великим лідерам, їх вмінню залучати таланти, надихати підлеглих і керувати командою, незважаючи ні на які труднощі. Успіх вашої компанії залежить від ваших лідерських якостей.

Хороші новини: ви можете розвинути їх у собі. Головне — не перестаратися і не культивувати те, що, навпаки, тільки завадить успіху. Винахідник і підприємець Ендрю Томас (Andrew Thomas), зібрав цілий список антилидерских якостей, які треба в собі викоренити.

Отже, поганий керівник:

Впевнений, що він найкращий у всьому

Як в старому анекдоті:

1. Начальник завжди правий.
2. Якщо начальник не правий, див. пункт 1.

Подібні лідери мають завищене уявлення про свої здібності і тому вважають, що завжди праві чи все роблять краще за інших. Але це, звичайно ж, не так.

Не прагне розвиватися

У той час як хороший лідер знає, що життя — це нескінченний процес самовдосконалення, поганий впевнений, що природа спочатку створила його ідеальним. Він спокійно спочиває на лаврах і ігнорує всі можливості для навчання і розвитку.

Його слова не відповідають його вчинків

Поганий бос говорить одне, а робить інше. Чи варто після цього сподіватися на довіру з боку підлеглих?

Оточує себе тими, хто завжди підтакує

Поганий керівник не любить підлеглих, що ставлять під сумнів його рішення. Йому набагато ближче люди, які у всьому з ним погоджуються і дозволяють робити все, що він хоче.

Не вміє справлятися з конфліктами

Коли справа доходить до складного розмови, поганий керівник тут же знаходить людину, на якого можна перекласти тягар відповідальності. Якщо це неможливо, він включає режим японського дипломата, спілкуючись натяками і двозначними фразами, щоб ніхто нічого не зрозумів. А може і зовсім ухилитися від обговорення конфлікту, авось все якось само вирішиться.

Ігнорує намагання підлеглих

Нагадаю, поганий бос вважає, що він завжди прав. Так що навряд чи він оцінить старанну роботу або цікаву ідею.

Намагається контролювати всі

Погані лідери з великим трудом делегують відповідальність, навіть якщо у них талановиті підлеглі і партнери. У більшості випадків вони керуються приказкою «Якщо хочеш зробити щось добре, зроби це сам». У підсумку, від того, що лідер не вміє довіряти людям, знижується продуктивність компанії та самооцінка підлеглих.

Зациклений на нововведення

Слабкий керівник схиблений на нові можливості для свого товару або послуги. Роблячи ставку на оригінальність, він зовсім не думає про те, як його продукт виконує свою основну функцію.

Не створює корпоративну культуру

Погані лідери не хочуть займатися визначенням і створенням культури, яка могла б підсилити і згуртувати команду. Вони просто недооцінюють ефективність інвестицій у людський капітал і не бачать необхідності робити на цьому наголос.

Не думає, що говорить

Керівникам, які дозволяють собі різкі або необачні висловлювання, складніше найняти топ-менеджерів або добитися допомоги від інвесторів, порівняно з тими, хто висловлюється обережніше. Їм слід попрацювати над своїми вербальними навичками.

Турбується більше про гроші, ніж про клієнтів

Безумовно, прибуток — це важливо, але забезпечити її можуть тільки щасливі клієнти. Але поганий директор думає про те, як заробити побільше грошей, а не про те, як принести користь людям.

Егоцентрична

Лідер, у якого не сформований тверезий погляд на самого себе, краще прислухатися до власного его. Тому, приймаючи рішення, він ставитиме у главу кута свої інтереси, а не користь для компанії.

Проявляє зайвий оптимізм

Навіть якщо на офіс насувається лавина, поганий керівник до останнього буде стверджувати, що все обійдеться. Він до такої міри занурений у свої ілюзії, що не в змозі оцінити ризики, які загрожують компанії.

Ніколи не просить про допомогу

Поганий бос вважає, що прохання про допомогу — це прояв слабкості. Тому він швидше зробимо сам, але погано, ніж попросить своїх підлеглих йому допомогти.

Не вчиться на своїх помилках

Ми всі припускаємося помилок, але коли помиляється поганий керівник, він нічого не робить, щоб змінити свою думку і більше не наступати на ті ж граблі.

Тепер, коли ми розглянули типові якості поганого лідера, у вас є наочний приклад того, як робити не треба. Постарайтеся уникнути цих помилок у своїй діяльності, і це негайно позначиться на продуктивності компанії і емоційному кліматі в колективі.Ксенія Єрьоміна
Копірайтер. Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Як Михайло з Владивостока продав ікру друзів за допомогою Facebook?


5 головних питань, щоб отримати ступінь MBA, якщо ви не з Москви


5 питань, щоб правильно вибрати ВНЗ для отримання MBA


Яндекс.Дзен як якір для бізнесу. Може врятувати, а може створити проблеми


Як взяти інтерв’ю у самого Сергія Бадюка?


Міф про правило 72 годин Бодо Шефера: чиї інтереси він захищає?Авторизуватися для коментування: