20 зухвалих способів залучення клієнтів

5

Надихаючі приклади успішних стартапів

За всяким великим станом криється злочин.

Оноре Бальзак так

Припустимо, ви заснували нову компанію. Де взяти клієнтів? Можна застосувати лінійну стратегію — зачепити клієнта за бартером, сколотити портфоліо, створити стратегії і повільно, але вірно, приростати на 30% в рік.

Але що, якщо ваша амбіція — вибухове зростання? Можна схитрувати? Ми КД знайшли 20 надихаючих прикладів стартапів, які домоглися успіху в такій справі як залучення клієнтів. На злочин, звичайно, не тягне, але мило 🙂 Сподіваємося, ці історії підстьобнуть вашу креативність.

…Бізнес часто експериментує зі способами отримання нових клієнтів і поліпшенням генерації лідів. Іноді виходить цікаво 🙂 Ми ж просто хочемо, щоб нашим продуктом користувалось якомога більше людей!

Якщо ви володієте бізнесом, то, ймовірно, теж постійно шукаєте способи, щоб залучити нових клієнтів і вивести компанію на новий рівень. Оцініть ці.

1. Імітуй, поки не вийде нормально

Транспортна компанія Lyft розуміла, що для залучення нових клієнтів онлайн їм потрібно досягти гармонії між кількістю водіїв (пропозицію) і пасажирів (попит). Дуже мало водіїв і занадто багато пасажирів в очікуванні — це прямий шлях до подразнення останніх. Занадто багато водіїв і недостатня кількість пасажирів — і ви отримуєте невдоволених водіїв.

Так що Lyft штучно створила імітацію великої кількості водіїв. Вони найняли незалежних водіїв для роботи в саме ажіотажне час. Пасажири були задоволені, що така кількість машин в годину пік було доступно за першим покликом, тому попит на послуги компанії різко зріс. Тоді Lyft укомплектовался водіями.

2. Чесність править бал — не бійтеся ділитися

За перші 9 місяців роботи до Buffer, інструменту по управлінню соціальними медіа, приєдналися 30 000 користувачів.

Читайте також
25 надихаючих, молодих підприємців, які змінюють світ >>

Рецепт успіху — в поєднанні надання користувачам прав публікуватися в блозі, і, що більш важливо, безстрашного рішення ділитися вичерпною інформацією про компанію. Прозорість — одна з цінностей Buffer, і в 2013 році вони не змінили свого принципом, опублікувавши пост з іменами і зарплатами всіх своїх співробітників. Сміливий крок не тільки привернув до них увагу медіа і збільшив приплив трафіку на їх сайт. Вдвічі зросла і кількість резюме, що надійшли в компанію.

3. Бог в деталях

Приклад Über надихає практично всіх. Тільки подумайте — вони пропонували подачу фургонів з морозивом, на день святого Валентина доставляли постійним клієнтам троянди.

Замість того щоб витрачати мільйони на рекламу, намагаючись залучити нових клієнтів, вони сфокусувалися на приємних дрібницях, які викликали хвилю позитивних відгуків і згадок у пресі, підвищуючи приплив трафіку в їх програму і допомагаючи їм обзаводитися постійними клієнтами.

4. Не бійтеся оновлень

Звичайно, ви вже знаєте, що повинні запускати кампанії в соціальних мережах, але ви повинні бути в курсі передових течій і не боятися оновлювати свій продукт. Так, наприклад, відео-гра I Am Playr після оновлення і покращення була вбудована в інтерфейс соціальної мережі Facebook.

Зрозуміло, 4 мільйони нових користувачів всього за 6 місяців — відмінний результат, але він був би неможливий, якби компанія боялася оновлень і не використовувала для залучення користувачів нестандартні для невеликих компаній маркетингові канали.

5. Коаліції з успішними гравцями

Instagram вирішив бути милим і співпрацювати з уже існуючими сервісами, наприклад, Twitter і Facebook. Саме так компанія швидко здобула популярність і поширилася на платформах з величезною базою користувачів.

Це допомогло їй уже з перших днів добитися вражаючих висот.

Наприклад. Ми КД зробили за вас всю чорну роботу і зібрали в нашому паблике понад 155 000 топів, власників бізнесу та підприємців. Якщо вони — ваша цільова аудиторія, коаліція з нами зіграє вам на руку.

6. Ага! Секунду

Twitter теж з самого початку засвоїв один дуже важливий урок: щоб користувач прижився на їх платформі, на нього в перший же день повинні були підписатися 5-10 акаунтів.

Компанія зосередила свої зусилля на переконанні людей у вигідності взаємних підписок… решта тепер історія.

7. Зустрічайтеся зі своїми потенційними клієнтами особисто

Коли Tinder тільки починав залучати людей до використання свого програми, розробники влаштовували ексклюзивні вечірки в коледжах США, але тільки з однією умовою — всі відвідувачі повинні були встановити собі програму Tinder.

Такий хід дозволив додатком відразу ж після запуску похвалитися солідним кількістю користувачів. А далі в хід пішла сарафанне радіо, і потік нових клієнтів зростає з кожним днем.

Читайте також
9 культових брендів — чому у них навчитися >>

8. Стимулюйте

Ідея проста: щоб щось отримати, треба щось дати.

На перших порах Dropbox стимулював клієнтів підписуватися на них в Twitter і Facebook — за кожну підписку користувач отримував додаткові 125 мегабайт в хмарному сховищі.

9. Обзаведіться впливовими користувачами

Саме таку стратегію використовував LinkedIn, який перейнявся отриманням клієнтів з великими зв’язками. Вони ж, у свою чергу, залучили на ресурс нових користувачів і зробили його дуже популярним.

10. З нуля починати не потрібно

Візьміть за приклад онлайн-магазин Nasty Gal, який спочатку зародився з аккаунта його засновника — Софії Аморузо — на eBay, де вона продавала вінтажну одяг.

Починаючи з малого, вона привела вже існуючих клієнтів на нову платформу, де змогла сфокусуватися на інших деталях ведення бізнесу. Зараз у дівчини вже понад 550 000 клієнтів.

[Замок] замок [id=8284] не існує або замок за замовчуванням був видалений.

11. Сколотите базу передплатників

На самому початку діяльності Facebook купив кілька провайдерів в країнах, що розвиваються. І хоча бізнес-експерти були збентежені таким рішенням, по закінченні якогось часу стало ясно, що Facebook просто хотів отримати базу їх поштових адрес.

12. Внедряйтесь

Одного разу гігант у сфері пошуку тимчасового житла Airbnb зрозумів, що нових клієнтів можна шукати серед тих, хто розміщує оголошення про здачу нерухомості на інших сайтах — наприклад, на ресурсі Craigslist.

Представники Airbnb зв’язувалися з людьми, разместившими оголошення на Craigslist, і просили їх замість цього опублікувати інформацію на Airbnb. Нахабно, але спрацювало.

13. Заборонений плід солодкий

Про компанію Clinkle, що займається мобільними платежами, заговорили, коли її 22-річний засновник з Стенфорду Лукас Дуплан отримав неймовірні 25 млн $ від одного з найпопулярніших інвесторів із Силіконової долини.

Сервіс обмежив кількість людей, яким був доступний повний функціонал платформи, поставивши нових користувачів в лист очікування. Клієнтам говорили, як багато людей стоїть у черзі перед ними, але давали шанс просунутися вперед, виконуючи на платформі прості завдання.

14. Запустіть програму рефералів

Для будь-якого стартапу важливо, щоб люди радили його друзям і близьким, — так компанія отримає нових клієнтів і почне активно розвиватися.

Дуже шкода, що реферальная програма PayPal наказала довго жити, адже вони виплачували 10 $ і новому клієнту, і людині, який його привів. Саме так компанія обзавелася десятками мільйонів користувачів.

15. Переходьте в офлайн

Читайте також
6 цікавих способів залучити нових клієнтів >>

Fixed, додаток, яке дозволяє боротися з паркувальними штрафами, найняв команду «Штрафних героїв», які шукали на вулицях Сан-Франциско машини з приклеєними до них листками з повідомленням про штраф за паркування. Поряд з таким листком співробітники кріпили візитку Fixed.

Кількість розданих таким чином візиток сягала 4000 в день! До речі, при запуску в новому місті ця компанія також практикує лист очікування.

16. Захоплення платформ

Швидке зростання YouTube можна пояснити і «захопленням платформи» MySpace, у якій на той момент було 25 мільйонів користувачів.

Компанія дозволила користувачам MySpace безкоштовно розміщувати відео з YouTube на своїх сторінках. Витрати на хостинг окупилися бонусами у вигляді зростання популярності бренду і кількості прямих користувачів.

17. Заради безкоштовної футболки чоловік готовий на що завгодно

За підписку на їхні ресурси хлопці їх New Relic, Trak.io і Invision роздавали безкоштовні футболки.

Invision, наприклад, пропонувала підписатися на розсилку і отримати безкоштовну футболку на виході з сайту — така техніка змушувала людей залишатися реєструватися і значно підвищила конверсію.

18. Випадковий акт доброти

Обзавестися списком контактів — одна справа, а спроба його використовувати для генерації лідів і залучення нових клієнтів — зовсім інше. Зрештою, навіть пропозиції 25% знижки не завжди працюють.

Але що якщо просто разом з розсилкою роздавати безкоштовне? Так, Squarespace вибірково пропонували передплатникам безкоштовне продовження пробного періоду, а HostelWorld і зовсім поповнював рахунки користувачів.

19. Запустіть сарафанне радіо

Як ми вже згадували, Uber став таким популярним саме завдяки сарафанному радіо. У компанії народну славу і рекомендації зробили частиною стратегії. Статистика свідчить, що на кожні сім поїздок припадає по одному новому користувачеві — і все завдяки силі рекомендацій.

20. Підігрійте конкуренцію, щоб створити спільноту

На самому початку розробники YouTube вирішили використовувати конкуренцію в якості основного механізму створення спільноти. Вони почали з малого, кожен день протягом двох місяців роздаючи випадковим користувачам по одному iPod Nano. Збільшити шанси на перемогу могла активність користувачів — наприклад, завантаження нових відео і запрошення нових користувачів.

Після проведення серії конкурсів YouTube почав залучати партнерів, які забезпечували користувачів більш істотними призами.

Від редактора

Зухвала історія в тему. У мене є знайома комедіантка за прізвищем Таррес. Вона довго намагалася розкрутити своє стендап-шоу. Але ніхто її не слухав. Вона оббивала пороги. В один день вона прийшла на радіо, і редактор її запитав: «Здається, прізвище Таррес мені знайома. Ви родичі з Артуром?» І Таррес, не маючи ніякого відношення до Артура, з кам’яним обличчям заявляє: «Я його дочка». Вона потрапляє на радіо, на її шоу приходить купа народу, вона перший раз заробляє великі гроші. Зухвало, але працює!

Є такі у вас, читачі? Поділіться в коментарях або надішліть колонку мені в редакцію.


Саша Іванова
Пишу і перекладаю тексти про бізнес.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Нам не цікаві заявки — нам потрібні продажу


7 ознак відстійного маркетингу


5 вибухових технік для зростання вашого бізнесу


Метод двох питань: чому прийоми зі шкалою оцінки працюють краще?


Як перемогти конкурентів Instagram і почати отримувати замовлення?


Перезавантаження FMCG продажу: 4 ключових моменти, що заважають вашому бізнесуАвторизуватися для коментування: