22 якості видатних лідерів

4

Кореспонденти журналу «Entrepreneur» опитали впливових людей і склали список навичок і рис характеру, притаманних великим лідерам. Дізнайтеся, що відрізняє тих, хто здатний вести за собою!

1. Здатність фокусуватися.

«Прийнято вважати, що лідерство — це вміння приймати важливі, але непопулярні рішення. Це лише частина правди. Щоб стати видатним лідером, потрібно вміти абстрагуватися від зайвого і відволікатися рідше, ніж конкуренти. Успіху досягне той, хто ігнорує все другорядне. В іншому випадку, рутина буде тягнути вас до дна». — Тім Ферріс (Tim Ferriss), автор бестселерів, ведучий «The Tim Ferriss Show».

2. Впевненість.

«Лідер повинен випромінювати впевненість і вести за собою, мати чітке бачення мети, цікавитися почуттями членів команди і бути сильним тренером. Також повазі з боку підпорядкованих сприяють доброта і щедрість». — Баррі Раферти (Barri Rafferty), генеральний директор компанії «Ketchum North America».

3. Відкритість.

«Я ніколи не ховалася за маскою. Як лідер, я знаю єдиний спосіб збудувати довірчі відносини зі своїми співробітниками — бути чесною в 100% випадків, відкрито говорити про все, включаючи невдачі. Мої люди постійно у курсі того, що відбувається. Ніяких таємниць». — Керрі Потс (Keri Potts), директор по зв’язках з громадськістю компанії «ESPN».

4. Цілісність.

«Наші співробітники втілюють в собі ті цінності, які ми транслюємо, як лідери. Якщо ми наполягаємо на своїй правоті замість того, щоб діяти в інтересах команди, то обмежуємо розвиток свого бізнесу і втрачаємо таланти. Зосередившись на тому, щоб залишатися щирими, ви легко сформуєте корпоративну культуру і зможете подбати про оточуючих». — Гуннар Лавлейс (Gunnar Lovelace), співзасновник і співвласник компанії «Thrive Market».

5. Натхнення.

«Люди кажуть, що я зробив себе сам, але це не так. Я приїхав в США без грошей, з одного спортивною сумкою, але не можу сказати, що починав з нуля. Навколишні мотивували мене і давали цінні поради, це допомагало в будь-якій ситуації. Ось чому я завжди готовий надати підтримку друзів і незнайомців на Reddit. Я знаю силу натхнення і, якщо комусь потрібна моя допомога, щоб домогтися успіху, готовий її надати». — Арнольд Шварценеггер (Arnold Schwarzenegger), колишній губернатор Каліфорнії.

6. Пристрасть.

«Ви повинні любити те, чим займаєтеся. Щоб стати по-справжньому успішним, дозвольте цьому заняттю поглинути вас повністю. Незалежно від того, як йдуть справи, ніколи не задовольняйтеся наявними результатом і продовжуйте рухатися вперед. Команда повинна бачити, що для вас це — не робота, а стиль життя». — Джо Перез (Joe Perez), співзасновник компанії «Tastemade».

7. Схильність до інновацій.

«У будь-якій системі з обмеженими ресурсами і тенденцією до постійного розширення, будь то бізнес або людство в цілому, інновації важливі не тільки для успіху, але і для виживання. Ті, хто постійно впроваджують нове, — наші лідери. Стосуються вони способу мислення, технологій або роботи організації, інновації — єдиний шанс впоратися з щоденними викликами». — Обрі Маркус (Aubrey Marcus), засновник компанії «Onnit».

8. Терплячість.

«Шлях до великої мети завжди важкий, але справжні лідери розуміють, коли зупинитися, а коли продовжити рух за наміченим маршрутом. Якщо поставлені завдання досить складні, будуть і ті, хто сумнівається, і сотні причин того, чому це неможливо. Сприятлива ситуація на ринку, конкуренція, фінансування, попит і трохи удачі — всі ці фактори повинні співпасти, щоб вийшло щось справді варте». — Ден Брайан (Dan Brian), операційний директор компанії «WhipClip».

9. Стійкість.

«Наш характер загартовується в по-справжньому неприємних ситуаціях, будь то помилки, які дорого обходяться, несподівані збої або перешкоди з боку конкурентів. Важливо заздалегідь передбачати і приймати такі ситуації, тому що емоції тільки погіршують становище. Тренуйте свій розум і контролюйте даремні інстинктивні реакції — це дозволить не довести ситуацію до критичної точки». — Райан Холідей (Ryan Holiday), автор книги «The Obstacle is the Way», колишній маркетинговий директор компанії «American Apparel».

10. Аналітичний склад розуму.

«Розуміння основних показників — один з найважливіших навичок бізнесмена. Наприклад, перед власником передплатного сервісу стоїть завдання знизити кількість тих, хто відмовився від отримання розсилки. Зменшивши його з 6 до 4%, ми на 50% збільшимо довічну цінність клієнта (LTV). Неможливо сфокусуватися на цьому показнику, якщо підприємець не вміє аналізувати статистичні дані». — Сол Оруелл (Sol Orwell), співзасновник Examine.com.

11. Автентичність.

«Імітація — одна з найбільших форм лестощів, але не тоді, коли мова йде про лідерство. Всі великі лідери в моєму житті, від Майка Томлина (Mike Tomlin) до олімпійського тренера з лиж Скотта Роулза (Scott Rawles), були єдиними у своєму роді. Вчіться в інших, читайте біографії великих людей, набирайтеся досвіду…але не втрачайте свій унікальний голос, власну думку та спосіб прийняття рішень». — Джеремі Блум (Jeremy Bloom), співзасновник і генеральний директор компанії «Integrate».

12. Відкритість.

«Вважається, що видатні бізнес-лідери — великі фантазери, які наполегливо рухаються до мети, незважаючи ні на що. Це нонсенс. Правда в тому, що лідер повинен мати відкритий розум, бути гнучким і при необхідності змінювати свої плани. Цінність планування на стадії запуску компанії переоцінена, цілі не повинні бути статичними. Ваші головні завдання — інвестування, розвиток і підтримка прекрасних відносин в команді». — Даймонд Джон (Daymond John), генеральний директор компаній «Shark Branding» і «FUBU».

13. Рішучість.

«В школі і коледжі, щоб заробити, я судив баскетбольні матчі. Наставник, обучавший мене премудростям суддівства, дав важливий рада, яка застосовується і у професійній сфері: «Приймай рішення швидко, заявляй про нього голосно і ніколи не оглядайся назад». У нестандартних ситуаціях оперативна, нехай і не цілком правильна реакція, часто дає кращі довгострокові результати, що довгостроково обдумываемые дії». — Скотт Хоффман (Scott Hoffman), власник компанії «Folio Literary Management».

14. Індивідуальний підхід.

«Ми усі приносимо в цей світ щось унікальне і відразу відчуваємо неприродність. Сфокусуйтеся на вибудовуванні відносин і шукайте способи допомогти людям у вирішенні їх проблем, а не думайте про те, чим вони можуть бути вам корисні. Це не зробить вас великим лідером, але викликає повагу з боку оточуючих». — Льюїс Хоуз (Lewis Howes), журналіст «New York Times».

15. Уміння делегувати.

«Мої найуспішніші колективи включали людей, що володіють правильною комбінацією навичок, сильних сторін і довіри один до одного. Щоб побудувати успішну команду, потрібно делегувати відповідальність і повноваження. Передати кому-то відповідальність може бути складніше, ніж виконати завдання самостійно, але такий підхід завжди окупається. Знайдіть перспективних людей і дозвольте їм продемонструвати вам кращі результати». — Шеннон Papas (Shannon Pappas), старший віце-президент «Beachbody LIVE».

16. Позитивне мислення.

«Щоб домогтися видатних результатів, постарайтеся прищепити членам команди культуру оптимізму. Буде багато злетів і падінь, але позитивний настрій завжди допомагає рухатися вперед. Майте на увазі: це вимагає безстрашності. Ви повинні по-справжньому вірити в те, що зробити неможливе можливим — реально». — Джейсон Харріс (Jason Harris), генеральний директор компанії «Mekanism».

17. Щедрість.

«Моєю головною метою завжди було віддавати найкраще. Всі ми ростемо як єдине ціле — коли я в змозі допомогти кожному окремо розвиватися як особистість». — Крістофер Перилли (Christopher Perilli), генеральний директор компанії «Pixel Mobb».

18. Сталість.

«Видатний лідер колись сказав мені: «Сталість перемагає опір». Попрацювавши в «Facebook», «Intel» і «Microsoft», а потім, відкривши власну компанію, я засвоїв два головних уроку: всі великі речі вимагають часу і потрібно дотримуватися своєї позиції, незважаючи ні на що. Це те, що відрізняє лідера: вміння вийти за рамки, коли інші здалися». — Ноа Каган (Noah Kagan), «Chief Sumo».

19. Прозорливість.

«Потрібно щодня прогнозувати розвиток подій, щоб виділити найбільш важливі з них. Це як з мудрістю — вона може бути вдосконалена з часом, якщо ви приділіть цьому увагу, але повинна спочатку бути присутніми у вашому характері. Якщо припущення вірне, вас вважають генієм. А в іншому випадку — ідіотом». — Радж Бхакта (Raj Bhakta), засновник компанії «WhistlePig Whiskey».

20. Вміння комунікувати з людьми.

«Якщо оточуючі не знають про ваших очікуваннях і не виправдовують їх, це — ваша вина. Співробітники, з якими я спілкуюся, теж можуть помилятися. Але наше спілкування допомагає підтримувати баланс. У вас можуть бути специфічні побажання або потреби, тому вкрай важливо вміти донести їх до підлеглих. Ми хочемо, щоб люди ділилися своїми думками та ідеями, саме тому на нас працюють талановиті фахівці». — Кім Курланчик Рассен (Kim Kurlanchik Russen), партнер «TAO Group».

21. Відповідальність.

«Простіше знайти винуватого, ніж взяти на себе відповідальність. Але, якщо ви хочете знати, як вчинити правильно, вчіться у фінансового експерта Ларрі Роббінса (Larry Robbins). Він написав щирий лист інвесторам, розповівши про те, що негативно впливає на їх капітал. А потім відкрив новий фонд, без управління, — нечувана річ у світі хедж-фондів. Це — характер. Це — відповідальність. Важливо не тільки взяти на себе відповідальність, але і зробити це правильно». — Сандра Карреон-Джон (Sandra Carreon-John), старший віце-президент компанії «M&C Saatchi Sport & Entertainment».

22. Невгамовність.

«Важливе завдання лідера — виявити сильні сторони кожного члена команди і допомогти заповнити прогалини у знаннях і навичках. Вірте в те, що ваші люди не володіють інформацією в повному обсязі, тому що якщо це так, значить, ви задали ще не всі правильні питання». — Нік Вулер (Nick Woolery), директор з маркетингу «Stance Socks».Катерина Бакланова
Копірайтер. Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Як Михайло з Владивостока продав ікру друзів за допомогою Facebook?


5 головних питань, щоб отримати ступінь MBA, якщо ви не з Москви


5 питань, щоб правильно вибрати ВНЗ для отримання MBA


Яндекс.Дзен як якір для бізнесу. Може врятувати, а може створити проблеми


Як взяти інтерв’ю у самого Сергія Бадюка?


Міф про правило 72 годин Бодо Шефера: чиї інтереси він захищає?Авторизуватися для коментування: