3 кейса промислового шпигунства від Ольги Усковою (Cognitive Technologies)

6

Ольга Ускова, президент групи Cognitive Technologies розповіла 3 кейса промислового шпигунства. Публікуємо з її дозволу.

Колеги, домовимося. Я не теоретик. Я практик, наступаючий на вила і швабри, і периодчески огребающий проблемки і задачки. Тому те, що я тут постую, просто особистий досвід, ніякої систематизації.

Отже, ви вже показали на ринку, що в своїй справі профі і те, що ви робите, має інтелектуальну і комерційну ціну. Починається обряд обнюхування і сватання. Готуємося продавати.
Які зовнішні ознаки того, що партнери не хочуть купити, а тупо сперти у новачків.
З особистої практики я виділила наступні:

Кейс 1
Приїхали на переговори до лідера ринку, мільярдів десь на 40. NDA ще не підписаний, але прийом на найвищому рівні. Типу, старший віце-президент бере участь. В останній момент у нього відвалюється нога, рука, горить будинок, вообщем щось яскраве в його житті відбувається і він — ну ніяк, за 15 хвилин до початку зустрічі. Його швидко замінює начальник профільного R&D. І далі підключає до Вашої зустрічі чоловік 50 ресечеров з усіх (а в нашому бізнесі, переважно з Індійського) континентів.

Ви розпливається, ось це уважуха! 50 фахівців відірвали від великих праць послухати нових партнерів — Вас! І далі — дуже технічний допит години на три, зауважте в абсолютно вільної від юридичного захисту зоні. Навіть NDA-то не підписаний ще. А ви вже токуете і малюєте на дошці графіки захоплено.

Вихід: на першу зустріч тільки демо і маркетинговий дудос. Розробників взагалі ніколи не беріть до оформлення юридичних відносин. Вони все одно братам в курилці проговоряться.

Нас спочатку врятувало, що індійські фахівці мега корпорації, яка намагалася провернути з нами цей фортель, мають настільки низький фундаментальний рівень освіти, що просто не фіга не зрозуміли, що б поцупити.

Кейс 2
Коли Ви приходите в контору, а там Вам на вході заклеюють всі камери, дірочки, очі, щоб не дай бог чого не підгледіли у великих. А самі при цьому під час презентації фоткают дошку і папірці. Тут треба домовитися про симетричному поведінці. Якщо йде протокол, то він йде під Відеозапис з обох сторін. Тому, що можливо рейдерство. Коли вони вам несподівано виставлять позов про те, що Ви підгледіли за їхніми технологіями під час візиту і використовували у своїх цілях.

Система судів, позовів, спецадвокатов і т. д. в Штатах настільки жирний і великий ринок, що там недосвідченої рибку треба все сремя всі фиксить, а то зжеруть.

Кейс 3
Коли вся предвариловка підписана і все-таке, дуже поганим знаком є невозникновение в полі роботи їх фінансових і маркетингових представників. Оскільки якщо все серйозно, то відразу підключаються комплексні підрозділи готувати свої частини питань. Якщо тільки разраб з Вами спілкуються, значить серйозно не одружуються. Так поматросят за їжу, спробують поцупити що-небудь і виставлять за двері, а Ви втратите час і сили.

Єдине, що рятує в зоні Штучного Інтелекту, це те, що все настільки складно і перевязано, що сперти хоч що-небудь практично марно. Або цілком систему забирати, але це вже зовсім інша історія.

Від редакції: Ольга веде facebook-профіль про ІЇ, комп’ютерне зір та автоматичні системи керування автомобілями. Приєднуйтесь!Ольга Ускова

Засновник
В
група Cognitive Technologies

Відомий російський підприємець, президент групи компаній Cognitive Technologies — російського розробника і ІТ-рішень. Експерт з 25 річним стажем в Штучному Інтелекті і автоматичних системах керування автомобілями.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
ПДВ 5%. Чим ще для бізнесу Емірати краще Європи. Історія жінки-підприємця в ОАЕ


Як я відкрив своє кадрове агентство в одних трусах


Я міг торгувати силіконовими пиписьками! Історія про пошук роботи


Емоційне вигорання: 7 кроків для перезапуску власного життя


MBA в Росії — марна трата грошей чи реально потрібна річ?


Як купити прибуткову ферму на Балі за 1000$. Історія фермера Олега ЛадогиАвторизуватися для коментування: