3 способи навести порядок в своїй голові прямо зараз

6

Кожен день наш мозок виходить на боротьбу з відволікаючими факторами. Це складний бій, адже кількість дурниць, на яку ми витрачаємо свій час, збільшується в геометричній прогресії.

В результаті ми вічно кидаємось від задачі до задачі не можемо сконцентруватися на одній справі або людині, що сидить навпроти нас.

На щастя, природа наділила нашу свідомість гнучкістю. Так що варто трохи постаратися, і ви навчитеся швидко переключати увагу, щоб довести до максимуму продуктивність.

Підприємець і член консультаційних рад Google, Yahoo! і Microsoft Джефф Прюітт (Jeff Pruitt) ділиться трьома прийомами, які повернуть тонус вашому мозку.

Жити тут і зараз

Якщо ви стали помічати, що дуже часто літаєте в хмарах, тобто, фізично знаходитесь в одному місці, а думками — в іншому, прийшов час возз’єднати черепну коробку і свідомість.

Зробити це можна за лічені секунди. Просто дайте відповідь на ці запитання:

  • Що ви бачите, чуєте і відчуваєте?
  • Яка погода сьогодні?
  • Як ви себе почуваєте?

Крім того, вчені стверджують, що ранкові години — це найкращий час, щоб провести фітнес для мозку.

Наприклад, займіться дихальними практиками або деякий час концентруйте свою увагу і енергію на предмет, що лежить перед вами.

Вправи відрізняються за складністю та енергійності, але ви можете почати з елементарного. Уявіть, як повітря входить в легені і покидає їх. Уявним поглядом простежте, як кисень поширюється по всьому тілу, включаючи області, в яких ви відчуваєте затискачі.

Цей простий, але дієвий медитативний прийом допоможе вам жити більш усвідомлено, тому що мозок навчиться розпізнавати події, що відбуваються в даний момент.

Чим далі, тим простіше вам буде приймати рішення та генерувати ідеї. Та й весь організм скаже вам за ці вправи «спасибі», тому що позитивні ментальні сигнали зміцнюють імунітет.

Ставити цілі

Записування цілей та ідей має сильний психологічний ефект. Деякі вірять, що таким чином ми ставимо ТЗ Всесвіту. Але навіть якщо ви не вірите у всі ці «балачки», немає ніякого сумніву, що чіткий план на день допоможе сконцентруватися на актуальних завданнях і мінімізувати відволікаючі фактори.

Як і у випадку з медитацією, є кілька способів.

Одні зосереджуються на кількох завданнях з різних сфер життя і роблять собі нагадування в телефоні. Інші виділяють годину до початку робочого дня, щоб занести список справ щоденник, і розставляють їх за важливістю. Одні планують на місяць, інші — на рік вперед.

Тут немає правильних або неправильних способів, є спосіб, який підійде саме вам. Головне — замислитися про те, якого результату ви хочете досягти в кінці дня. І тоді буде простіше зрозуміти, що і як для цього потрібно зробити.

Так, день за днем ви більше не будете грузнути в рутині і відкриєте дорогу до звершення більш глобальних цілей.

Відірватися від інтернету

Від гормону дофаміну, який дарує нам відчуття задоволення, не стільки радості, скільки неприємностей. Все тому, що нам доводиться постійно шукати джерела не тільки фізичного, але й морального задоволення.

Цікавість вимагає все нових порцій інформації: свіжі твіти, відповіді на повідомлення, рахунок у грі, ім’я актора, який грав у фільмі. І ось ми вже не помічаємо, як нас захоплює сам процес пошуку, а не його результат.

Це якість отруює особисте життя, а в справі створення власної компанії від нього тим більше не варто чекати нічого хорошого.

Так що зберіть волю в кулак, вимкніть повідомлення і визначте час протягом дня, коли будете перевіряти пошту, відповідати на повідомлення й переглядати новини.

Це дозволить вам більш ефективно розподіляти енергію і присвячувати більше часу дійсно важливим завданням.

Пам’ятайте, що скринька вхідних листів може перетворитися на нескінченний список справ, а попередження різних месенджерів — стати чорною дірою, яка засмокче весь ваш час. Але це станеться тільки в тому випадку, це ви самі цього захочете.

Дайте відсіч відволікаючим чинникам і дозвольте мозку вершити справді великі справи.Ксенія Єрьоміна
Копірайтер. Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Як Михайло з Владивостока продав ікру друзів за допомогою Facebook?


5 головних питань, щоб отримати ступінь MBA, якщо ви не з Москви


5 питань, щоб правильно вибрати ВНЗ для отримання MBA


Яндекс.Дзен як якір для бізнесу. Може врятувати, а може створити проблеми


Як взяти інтерв’ю у самого Сергія Бадюка?


Міф про правило 72 годин Бодо Шефера: чиї інтереси він захищає?Авторизуватися для коментування: