3 стратегії, які допоможуть утримати співробітників

8

У вас є бізнес. Ви вкладаєте в нього всі свої кошти, час та творчу енергію. Ви пройшли через вогонь і воду і наступили на всі граблі. Ваша компанія тільки-тільки почала приносити дохід або, може бути, ви вже давно прийшли до успіху і їздите на дорогому авто.

І тут від вас йде ключовий співробітник… Сумно, прикро. Так як він взагалі посмів? Гаразд, у вас є й інші не менш талановиті підлеглі. Але де гарантія, що і вони в один прекрасний день не захочуть покласти перед вами заяву? Що потрібно зробити, щоб цьому запобігти?

Засновник сервісу PropFuel Дейв Уілл (Dave Will) пропонує три стратегії підвищення лояльності співробітників, які він випробував на декількох IT-компаніях. Почніть використовувати їх вже сьогодні, і скоро ваші підлеглі будуть мчати на роботу, перестрибуючи по дорозі через дві сходинки.

Робіть наголос на внутрішню мотивацію

Подивіться на Google, Space X, HubSpot. Вони надихають своїх співробітників щодня робити неможливе. Що їх об’єднує? Те, що люди знають і повністю поділяють місію та цінності своєї компанії. Завдяки цьому, вони люблять свою роботу і не збирається її міняти.

Наслідуйте їх приклад! Поговоріть з підлеглими про те, навіщо ви робите те, що робите, і нехай у обговоренні активно бере участь весь колектив. На це можуть піти тижні або навіть місяці. Не поспішайте, але будьте наполегливі.

Як пише у своїй книзі Саймон Синьки, почніть з «чому». Маючи відповідь на це питання, співробітникам простіше зрозуміти, чи на своєму місці вони знаходяться, і який внесок можуть внести в загальну справу. Якщо виявиться, що вашим підлеглим дійсно близькі принципи компанії, вони забезпечать вам не лише прибуток, але ще і всебічну підтримку.

Можливо, ця дискусія відкриє щось нове в місії та цінностях компанії і для вас. Адже справа не в зарплаті або бонуси. Без грошей не обійтися, але зовсім не вони дають внутрішню мотивацію і змушують залишитися в команді.

Довіряйте підлеглим, як членам сім’ї

Я не маю на увазі, що тепер можна зайняти будь-якому співробітникові 1000 рублів і, через роки, все ще вірити, що він поверне вам борг. І це не означає, що перед колегами потрібно вивертати душу навиворіт. Я кажу про довіру в іншому сенсі: підлеглі повинні відчувати, що ви покладаєтеся на них і дозволяєте їм вирішувати серйозні питання самостійно.

Наступного разу, коли доручіть колезі новий проект або яке-небудь завдання, дозвольте йому самому тримати все під контролем. Нехай приймає рішення і просто періодично перед вами звітує. І знаєте, що станеться? Як тільки ви відпустіть віжки і перестанете контролювати кожен крок своїх співробітників, вони з усіх сил намагатимуться виправдати ваші очікування.

Втручатися в роботу підлеглих потрібно тільки в тому випадку, якщо їх дії можуть зашкодити бізнесу. Це все. Ну ж, спробуйте! В тому числі і вдома з дітьми (тільки потім ні в чому мене не звинувачуйте).

Культивуйте корисні звички в роботі

Чому зі словом звичка асоціюється що-небудь не дуже втішне? Гризти нігті, викурювати по три пачки на день, їсти вночі. Невже хороших звичок не буває?

Ще бувають! Я впевнений, що ви регулярно чистіть зуби, приймаєте душ і ходите на тренування. Точно так само і у вашої компанії є регулярні завдання: обговорення проекту, спільні наради, фінансові звіти, святкування днів народження. Ви можете впровадити та інші ритуали, які підвищать лояльність співробітників і дозволять їм відчути себе частиною єдиного цілого.

Завести нову звичку — завдання складне, але здійсненне. Для початку визначте, що вам найскладніше робити регулярно. Наприклад, досить часто упускається з виду заохочення співробітників. Я навіть знав одного підприємця, які завів для цього спеціальний календар і ставив собі нагадування: 26 травня, похвалити Петрова. Але не обов’язково так заморочуватися.

Дозвольте підлеглим допомогти вам. Створити систему заохочення всім колективом і кожен місяць обговорюйте підсумки роботи. Подумайте, що ще необхідно поліпшити у вашій компанії, і разом сформуйте нові звички.

Дерзайте!

Якщо вам вдасться впровадити ці три стратегії, ключові співробітники більше не будуть йти з компанії навіть у важкі часи. Або, принаймні, кількість звільнень значно скоротиться.Ксенія Єрьоміна
Копірайтер. Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Як приймати рішення у бізнесі на основі цифр в 2019


Чому Black Star російські партизани музики?


Де ж я так нагрішила: вчимося правильно наймати співробітників


5 інструментів, щоб навести порядок у своїх продажах


Обійняти і пробачити: як знайти справжнього менеджера з продажу?


Як директор навів порядок у себе на складі?Авторизуватися для коментування: