35% чистого прибутку за місяць: кейс творця Мегаплан Михайла Смолянова

5

Часто підприємці почали займатися фінансовим обліком запитують — а яка норма прибутку це нормально? Ось 5% чистого прибутку — це добре чи погано?

Я не чіпаю питання, для кого скільки нормально в абсолюті для життя. Кому-то і $10 тисяч добре, а комусь і $100-120 тисяч в місяць мало і весь час займає у друзів ще.

Обчислюємо фінансову ефективність Вашого бізнесу

Відповідь з точки зору ефективності бізнесу. Просто рентабельність по чистому прибутку мало про що говорить. Це говорить лише про операційну ефективність, а не про фінансову.

Власника повинна хвилювати саме фінансова ефективність. Треба дивитися на бізнес просто як на місце, куди вкладені гроші і дивитися який дохід ці гроші приносять порівняно з іншими можливостями.

Вкладені гроші це не тільки гроші, вкладені на старті. Насправді, кожен раз, коли операція приносить прибуток, це відбувається розподіл прибутку або на виплату, або на збільшення активів. І треба дивитися на весь розмір власного капіталу, тобто грошей «закопаних» у бізнес, на жир яким бізнес обріс по мірі розвитку.

Власний капітал-це всі активи (все, що є у компанії: товари, дебіторка, будівлі і т. д.) мінус усі зобов’язання (позики, кредиторка та інші).
Суто економічно дивляться на ROE — відношення прибутку до власного капіталу в процентах. Але як багато знають, далеко не завжди можна забрати прибуток з бізнесу.

Тому треба дивитися на відношення дивідендів до власного капіталу.

Виходить, що Головна Цифра Власника (ГЦС) це = дивіденди (за рік)/власний капітал (середнє за рік) взята у відсотках.

Приклад 1: за 2017 рік дивіденди 1,5 мільйона, власний капітал 3 мільйони, ГЦС = 1,5/3 = 50%.

Приклад 2: дивіденди 15 мільйонів (непогано, так?), власний капітал 300 мільйонів (приміщення у власності, багато товару на складі), ГЦС = 5%.

Фото з сайту archive.premier.gov.ru

5% в рублях на рік? Нафіг такий бізнес. Хоча, якщо думати про абсолютні 15 мільйонів, здавалося, що хороший бізнес.
ГЦС повинна бути в 3-4 рази вище, ніж безризиковий депозит у цій же валюті.

Відмінності між рентабельністю капіталу та операційної рентабельністю

У цей момент, ті хто плутають рентабельність капіталу і операційну рентабельність зазвичай задають питання — а що це за гон, звідки бізнес із рентабельність 50% за чистою?
Відповідь: я взяв один мільйон, купив на нього 1-ого числа місяця товар, до кінця місяця продав за 1,1 мільйона, заплатив 50 тисяч рублів за офіс, рекламу, бухгалтерію і т. д. Заробив 5% за місяць чистими.

Тепер я прискорився, купив у понеділок товар на 1 мільйон, до п’ятниці розпродав за 1,1, у понеділок купив на 1 мільйон — розпродав за 1,1. Так 4 рази за місяць. Я заробив 400 тисяч рублів брудними, з них заплатив 50 тисяч рублів за офіс, рекламу і т. д. В результаті я заробив 350 тисяч рублів на той самий мільйон власного капіталу. Або 35% за місяць.

Рентабельність капіталу — це функція від операційний рентабельності та швидкості обороту. А ще позикові гроші підвищують рентабельність своїх (при певних умовах).Михайло Смолянов

Засновник
В
Finolog

Голова ради директорів найбільшого сервісу розсилок Юнисендер, засновник Мегаплан, провідний курсів з фінансової грамотності для підприємців.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Як приймати рішення у бізнесі на основі цифр в 2019


Чому Black Star російські партизани музики?


Де ж я так нагрішила: вчимося правильно наймати співробітників


5 інструментів, щоб навести порядок у своїх продажах


Обійняти і пробачити: як знайти справжнього менеджера з продажу?


Як директор навів порядок у себе на складі?Авторизуватися для коментування: