4 етапу росту співробітника в компанії. На прикладі фільму Диявол носить Prada

7

Тема підбору і розвитку персоналу, напевно, найцікавіша і затребувана на сьогоднішній день. І це зрозуміло, тому що без команди неможливо будувати і розвивати бізнес.

Але, як бути якщо постійно трапляються не ті люди, або ті, але потім вони йдуть. Як же побудувати і розвивати команду мрії?

Для початку потрібно зрозуміти, що підбір команди — це процес не тільки співбесіди. Співбесіда — це тільки перший етап. Ще важливіше розуміння керівником того, що команда потребує постійного розвитку, а це значить постійної уваги керівника.

Дуже мало управлінців знають про рівнях зрілості співробітників і про те, як відбувається перехід від одного до іншого. А це важливий етап, адже, на кожному рівні є свої особливості і тут важливо не “наламати дров”, щоб працівник не пішов.

Всі свої статті я пишу на базі кіно, вибираю один фрагмент і розглядаю з боку теми. І сьогодні я візьму як приклад всім відомий фільм “Диявол носить Прада”, який покаже як же відбувається перехід від одного рівня зрілості працівника до іншого.

Почнемо.

Коротко про Енді. Дівчина, яка мріє стати журналісткою. Вона приходить на співбесіду в модний журнал. Потім його проходить…. далі стає дуже цікаво, Міранда повністю ігнорує, не хвалить і постійно питає за невиконані завдання. У чому ж справа? Чому ж бос її ненавидить (на думку самої Енді).

Почнемо з опису моменту конфлікту стилю Эндриа і корпоративного стилю компанії. Про взуття

Міранда натякає їй, що якщо вона працює в журналі мод, то виглядати вона повинна відповідно. Эндриа цього не розуміє.

Чому ж Міранда вимагає цього? Це не просто примха. Адже, вона асистентка головного редактора самого популярного журналу мод. Тобто вона являє Міранду скрізь, де з’являється. І чи підтримує її репутацію, або знищує.

Хіба може впливовий керівник допустити таку помилку. Швидше за все ні одному з керівників не хотілося б такої ситуації з репутацією. У журнал є свої правила відбору і життя, або ти їх приймаєш, або шукаєш іншу роботу. І журнал “Подіум” не виняток.

Сьогодні ми поговоримо про те, як же Енді вдалося утриматися і вирости в цьому журналі. І важливу роль в цьому зіграв швидкий перехід від одного рівня зрілості Енді до іншого. Отже, про рівні зрілості.

Перший рівень зрілості — Програмований

На цьому рівні важливим для співробітника є тільки матеріальну винагороду. Пам’ятайте тост з друзями в кафе: “За роботу, за яку платять”. Ось вам і перша ластівка. Робота, як засіб просто отримувати гроші.

На цьому рівні від працівника можна не чекати лояльності, або розуміння місії та цінностей компанії. Він просто приходить з 9 до 18, щоб отримувати гроші. Якщо копнути глибше, то тут людина не хоче брати на себе відповідальність за свої дії.

Йому потрібні чітко прописані інструкції, щоб він розумів роботу. Тут не можна давати місце креативу і прояву ініціативи. Її просто не буде, а якщо завдання буде виконано погано, то винна цей співробітник не буде. Винен той, хто поставив йому завдання і не пояснив, як її виконувати.

Саме для таких співробітників створюються інструкції, чітке описані бізнес-процеси. Як правило на співбесіді вони завжди запитують про графік роботи і про оплату праці.

Отже, Енді приходить у компанію на рівні програмованого співробітника. Їй важко доводиться, ніхто не каже, що робити, як робити, скрізь потрібно проявляти активність і бути хитрою. І ці якості в ній присутні по фільму видно, але вона продовжує грати свою роль гарною і правильної дівчинки. І до чого це призводить?

По фільму ні до чого. Все опору Енді призводять до того, що вона отримує догану від Міранди. Керівник говорить їй, що розчарувалася, що взяла її на роботу.

Потім відбувається ще дещо, вона розуміє, що “Подіум” — це шанс для розвитку кар’єри журналіста. І втратити роботу вона ніяк не може, просто не може. І ось тут, вона розуміє, що бути просто хорошою і виконувати роботу добре — не достатньо.

Потрібно відповідати компанії, або бути на одній хвилі, або йти. І вона вибирає змінитися.

Ось цей момент визнання своєї помилки і готовності йти далі говорить про те, що співробітник переходить на наступний рівень

Рівень зрілості — Задачниковий

Дуже цікавий рівень для працівника. Характеризується високою лояльністю до компанії. Людина готова виконувати всі вказівки, навіть якщо вони нереальні в реальності.

І тут криється проблема, цей ентузіазм потрібно контролювати, щоб співробітник не наламав дров. Тут працює принцип “спочатку роблю, а потім думаю”. Дуже важливо з боку керівника перевіряти і контролювати певні етапи роботи співробітника.

На цьому рівні Енді перебуває з періоду перевтілення і до моменту, коли їй дали доручення віднести книгу. Де вона, як лояльний і не думає співробітник, зробила все, що їй сказали діти Міранди. Помилка. Але!

Тут її знову ставлять перед вибором: або вона зробить нереальне, або просто піде. Вона починає пробувати всі стандартні способи, але нічого не виходить. Адже для вирішення задачі, яку ти ніколи не вирішував, потрібно самому змінитися.

І вона йде на крок, на який раніше не пішла. Дзвонить журналісту, з яким познайомилася на вечірці. І вирішує питання. Дивуючи при цьому не тільки Міранду, а й саму себе.

І таким чином переходить на наступний рівень. Рівень проблемний.

Це досвідчений співробітник, який може вирішувати питання, але ще не може передбачати появу проблем.

Прикладом знаходження на цьому рівні може бути останні сцени, де вона відчайдушно намагається попередити Міранду про звільнення. Якщо порівняти позицію Енді в самому початку фільму з позицією зараз, то ми побачимо дуже серйозний ривок у професійному та особистісному зростанні.

Наступний етап, на якому могла виявитися Енді — створює умови.

Це люди, які займають в компанії позиції ТОП-менеджерів, партнерів. Але, як ми бачимо по фільму Эндриа все ж пішла з компанії, як раз на моменті можливості переходу на наступний рівень. Чому так сталося?

А тут вже починається інша тема “Управлінські помилки, або чому талановиті співробітники йдуть?”

Савченко Марія,
психолог, бізнес-тренер.


Бутенко Інна

Контент-менеджер
В
Клуб директорів

Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Як приймати рішення у бізнесі на основі цифр в 2019


Чому Black Star російські партизани музики?


Де ж я так нагрішила: вчимося правильно наймати співробітників


5 інструментів, щоб навести порядок у своїх продажах


Обійняти і пробачити: як знайти справжнього менеджера з продажу?


Як директор навів порядок у себе на складі?Авторизуватися для коментування: