5 компаній, які ризикнули і досягли успіху

6

Іноді ризикована затія може обернутися запаморочливим успіхом. Ми всі боїмося ризикувати, особливо, якщо мова йде про бізнес (а значить — про гроші). Але практика показує, що в розумних межах ризик може бути корисний (при наявності продуманої стратегії).

До тих пір, поки ризики не суперечать місії вашої компанії, а ви відчуваєте себе комфортно, незважаючи на те, що все йде не за планом, це відмінний спосіб принести інновації в бренд. Потрібні докази? Прочитайте історію п’яти компаній, які пішли на великий ризик заради досягнення своєї мети і не прогадали!

Dollar Club Shave

Популярний сервіс розсилки, приладдя для гоління, куплений брендом Unilever за 1 мільярд доларів, на старті взяв на себе низку ризиків.

Почнемо з того, що засновники Dollar Shave Club стали першовідкривачами на новому ринку. Вони «винайшли велосипед», запустивши електронний стартап в індустрії продажу приладдя для гоління. Це рішення принесло плоди — на даний момент у компанії більше 3 мільйонів клієнтів, їй належить близько 10% ринку.

Також Dollar Shave Club зі старту інвестувала в агресивне просування, засвітившись, наприклад, в телевізійній рекламі на провідних каналах. Ця стратегія кардинально відрізнялася від того, що робили інші початківці стартапи.

Frontpoint

Компанії, які продають охоронні системи для дому, не схильні до використання інноваційних бізнес-практик. Тому будь-які дії, що відрізняються від прийнятих в індустрії, можна вважати ризиком.

Frontpoint, приміром, відмовилася від звичайних для цієї сфери агресивних методів продажу та маркетингової стратегії під назвою «налякай клієнта». Замість цього було вирішено зосередитися на просуванні нових технологій (наприклад, можливості віддаленого моніторингу) і висококласному сервісі.

Люди були готові до такого клієнтоорієнтованого підходу. Заснована в 2007 році компанія збирала блискучі відгуки про свою роботу і заслужила рівень «А+» в рейтингу Better Business Bureau. Зараз вона є гідним конкурентом таких гігантів, як ADT і Vivint.

Spanx

Засновник Spanx Сара Блейклі (Sara Blakeley) — не перша жінка-підприємець, яка зіткнулася зі скептичним ставленням оточуючих до свого бізнес-плану. Її ідею визнали шаленої — це засмучує, але не дивує.

Сара задумала створити безшовні колготки, які здатні приховати недоліки фігури у випадках, коли це необхідно. Незважаючи на відсутність підтримки та досвіду ведення бізнесу, вона вирішила запатентувати свій винахід і почати просувати — без участі сторонніх інвесторів.

Це був ризик, який виявився не даремним. Spanx зараз є одним з найвідоміших виробників панчішної продукції і коштує близько мільярда доларів. Блейклі, між тим, стала наймолодшою жінкою-мільярдером, увійшла у список Forbes.

The Company Saatva

Компанія Saatva не обмежилася однією ризикованою справою, вона погоджувалася на них знову і знову. Практично все, що вона робить, йде врозріз з правилами і звичаями.

Для початку, продавець матраців онлайн вибрав своєю цільовою аудиторією людей старше 35 років — сміливий крок, адже більшість підприємців робить упор на представників покоління миллениалов. Потім компанія вирішила розвиватися в рамках наявного бюджету, а не залучати фінансування з боку, так як це передбачало певні зобов’язання перед інвесторами. І, нарешті, було запущено кілька брендів під управлінням The Saatva Company.

Кожне з цих рішень сприяло успіху компанії. Дохід Saatva досяг 180 мільйонів доларів, а продаж товарів їх нового бренду Zenhaven принесла 100000 доларів в перший же вікенд. Компанія займає сьоме місце в списку самих швидкорослих роздрібних продавців США.

Whole Foods Market

Засновники компанії, Рене Лоусон Харді (Renee Lawson Hardy), Джон Маккей (John Mackey), Крейг Уеллер (Craig Weller) і Марк Скайлс (Mark Skiles) розпочали спільний бізнес з ризику — вони пішли з своїх, вельми успішних проектів.

Зараз ви можете знайти магазини з органічною продукцією практично в будь-якому місті, навіть якщо це не мегаполіс. У 1970-х про подібних продуктах мало хто знав, але четверо бізнесменів залишили свої успішні магазини і інвестували в супермаркет, в якому планували продавати тільки натуральні товари. Це рішення було вірним: Whole Foods зараз — одна з найбільш успішних мереж у країні.

Всі ці компанії взяли на себе величезні ризики, і добилися успіху: не всупереч, а завдяки цьому. Звичайно, мораль історії не в тому, щоб постійно ризикувати, незважаючи на здоровий глузд, і сподіватися, що це піде на користь бізнесу. А в тому, що, якщо ви вважаєте за потрібне спробувати щось нове, варто зробити це. Не слухаючи скептиків. Не порівнюючи свої дії з «нормою».Катерина Бакланова
Копірайтер. Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Нам не цікаві заявки — нам потрібні продажу


7 ознак відстійного маркетингу


5 вибухових технік для зростання вашого бізнесу


Метод двох питань: чому прийоми зі шкалою оцінки працюють краще?


Як перемогти конкурентів Instagram і почати отримувати замовлення?


Перезавантаження FMCG продажу: 4 ключових моменти, що заважають вашому бізнесуАвторизуватися для коментування: