5 новаторських і прибуткових ніш в агропромисловому секторі

7

Нещодавно ми публікували статтю «чи Є майбутнє у російської агропромисловості», в якій наші партнери з Костромської Агропромислової компанії оголосили конкурс на 1 000 000 рублів за кращу агропромислову технологію.

Костромська Агропромислова компанія шукає власника технології, оператора технології та інвестора для реалізації запуску виробничого комплексу в Костромській області.

Читайте подробиці внизу статті. За найбільш вподобану технологію виплатимо 1 000 000 рублів.

Ми КД зробили добірку п’яти несподіваних і прибуткових ніш в агропромисловому секторі.

#1 — Страусині ферми

Ідею створення страусиних ферм перейняли з європейського досвіду. Незважаючи на деяку екзотичність цієї ідеї, виявилося, що страуси невибагливі, стійкі до протягів, легко переносять холод і без проблем можуть гуляти по снігу. В приміщенні достатньо підтримувати температуру +15°.

Продукція страусиної ферми: яйця (самки відкладають кожні 2-3 дні до 20 яєць), шкаралупи страусиних яєць також йде у справу — з неї виготовляють красиві сувеніри. Здорові страуси залишаються продуктивними протягом 25-35 років, закупівля пар для розмноження — багаторічна інвестиція.

Шкіра страуса володіє високими споживчими якостями — зносостійка, гнучка, стійка до намокання. Страусина шкіра приваблює дизайнерів і виробників своєю неповторною фактурою, до того ж її практично неможливо підробити. Наприкінці 2000 року ціна сирих шкір в США стабілізувалася на рівні 150 $, у той час як в Ізраїлі за дубленую шкіру просять 280 $. Продаж однієї тільки шкіри страуса окупає всі витрати на його утримання.

Від страуса можна отримати 5-7 кг жиру, який користується великим попитом у виробництві бальзамів і мила. У 2000 році на світових ринках ціна за 1 кг довгих пір’я страуса (50-80 см) натурального кольору (клас екстра) перевищувала 300 $.

Додатковим джерелом доходу страусиної ферми може стати організація екскурсій. Завжди знайдуться охочі просто подивитися на страусів. Також можна запропонувати пообідати в ресторанчику при фермі і придбати тематичні сувеніри.

Таким чином, розведення страусів не вимагає яких-небудь дуже специфічних умов утримання і особливих витрат і дозволяє отримувати дорогу продукцію, що користується попитом як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринку.

#2 — Гідропонні і вертикальні теплиці

Технологія гідропоніки весь час росте і розвивається. З появою хмарних технологій і новітніх автоматизованих контролерів, комерційні гідропонні об’єкти постійно перебувають під наглядом і з них збираються дані для підвищення ефективності і маржинальності.

Сучасні засоби управління оптимізують використання води, знижують споживання енергії. Є багато прикладів комерційно успішних гідропонних систем. Наприклад, з допомогою допомогою застосування технології вирощування «Аквапоніка», можна домогтися безвідходного виробництва. Бренди виробляють органічні салати, рукколу, капусту і трави — такі як базилік і м’ята.

Гідропоніка має значні перспективи в якості альтернативи традиційним методам вирощування. Замість використання грунту для вирощування їстівних рослин і трав, гідропоніка подає воду безпосередньо до рослин. Ефективний гідропонний комплекс може виробляти на 25% більше рослин, ніж традиційний, а вимоги до площ на 25% нижче. Непогано для власників бізнесу.

Ринок «вертикального фермерства» обіцяє бум в найближчому майбутньому, і очікується, що він досягне обсягів на суму 3,88 млрд $ США до 2020 року. Рушійною силою ринку є потреби у високоякісних продуктах харчування без використання пестицидів, у зменшенні залежності від погодних умов, впливає збільшення чисельності міського населення, а також необхідність цілорічного виробництва.

Традиційна система освітлення замінюється більш ефективної світлодіодним системою, яка випромінює електромагнітний спектр для фотосинтезу і слабо нагрівається. Зміна споживчих звичок і інтерес кінцевих покупців до рослин, вирощених гідропонним способом, стимулює зростання ринку.

#3 — Аквакультури в басейнах ярусних

У світовому рибному господарстві аквакультура давно стала одним з надійних джерел забезпечення населення рибною продукцією, а також однією з найбільш швидкозростаючих галузей виробництва продовольства. Частка аквакультури в обсягах світового виробництва продукції постійно збільшується.

Крім вирішення актуальних завдань щодо імпортозаміщення, розвиток російського товарного рибництва здатне чинити істотний вплив на забезпечення зайнятості населення. Можна вирощувати атлантичного лосося, фореля, арктичного гольця, тріску, палтус, камбалу, а також мідії, морських їжаків, ракоподібних і на інші види гідробіонтів, що в перспективі зможе забезпечити щорічне вирощування не менше 50 тисяч тонн товарної продукції.

Для високоінтенсивного промислового розведення гідробіонтів використовують басейни, які мають суттєві переваги перед земляними ставками, так як їх зручніше експлуатувати. Вони можуть бути прямокутними, круглими і іншої форми (жолоби, силоси). Порівняно з садковым вирощуванням басейнове рибництво має переваги — більш високу керованість умовами утримання риб. В басейнах можна змінювати проточність, створювати сприятливий температурний і гідрохімічний режим. Важливо, що можна вирощувати рибу цілорічно, особливо якщо басейни під дахом.

В басейновому господарстві можлива повна механізація і автоматизація всіх процесів.

#4 — Вирощування цінних рослин

Вирощування шафрану — бізнес на квітах в прямому сенсі цього слова. Шафран — єдина пряність, ціна на яку залишається незмінною у віках. Як і сотні років тому, один грам цієї спеції коштує майже стільки ж, скільки грамів золота.

Деяких цей факт дивує, оскільки на ринку він продається набагато дешевше і коштує недорого. Насправді під виглядом шафрану зазвичай продаються куркума або сафлору, які хоч і називаються індійським і мексиканським шафраном, але до самої прянощі «шафран» відношення не мають.

Вартість справжнього шафрану в роздріб становить 10 $ за грам. Погодьтеся, непогана ціна для рослини, яка вимагає мінімального догляду!

#5 — Рослини для парфумерної промисловості

Вирощування лаванди — пасивний бізнес, що приносить супердоходы своїм власникам. Невеликі витрати на саджанці, оплату праці персоналу, контроль якості і найголовніше — гарантований збут виробленого масла і відходів виробництва — все це дозволяє один раз провести капітальні вкладення і протягом майже 30 років отримувати прибуток.

Потреба світового ринку в лавандовом олії зростає, і ціна на лаванду не падає. Для вирощування лаванди підходить кам’яниста і піщаний грунт з малою кількістю води, тому що лаванда — рослина сухостойкое і корнедлинное, і вода їй ні до чого. З 1 декара (1000 м2) в середньому виходить 500 кг суцвіть, а масла виходить в середньому 10 кг.

Вартість кілограма лавандового масла тримається в районі 100 €. Відповідно, один декар лавандових угідь в сезон дає 1000 €. А один гектар лавандових угідь — 10 000 €, 10 га — 100 000 € в рік. Один раз посіявши лаванду, потім протягом 30 років можна знімати урожай і отримувати прибуток. Невибаглива рослина сама росте, цвіте і приносить прибуток. Якщо ж пристосувати відходи маслопроизводства — лавандова солому перепаковувати в дизайнерські торбинки і продавати, як натуральний освіжувач повітря — виходить безвідходне виробництво, що приносить серйозний дохід.

Костромська Агропромислова компанія шукає власника технології, оператора технології та інвестора для реалізації запуску виробничого комплексу в Костромській області.

Щоб взяти участь у конкурсі і подальшому освоєнні майданчики в 1000 га, надсилайте нам короткий опис своєї технології і основні економічні показники. Ми оцінимо надіслані матеріали та за найбільш вподобану технологію виплатимо 1 000 000 рублів.

А далі — беремо і робимо!

З виграла компанією почнемо взаємодія з реалізації проекту на майданчику Агропромислової компанії. Переможець конкурсу буде оператором проекту за запропонованою ним схемою. Розглядаємо як традиційні, так і новаторські пропозиції. Найбільш цікаві:

  • Тваринництво
  • Рослинництво
  • Гідропонні теплиці
  • Тепличне квітникарство
  • Бассейное рибництво

Чекаємо ваших заявок за адресою: [email protected]

По всіх додаткових запитаннях можете зв’язатися з нами по телефону:
+7 (906) 521-64-74 — Володимир Бєлов

Юридично зараз землі в оренді (власник Російська Федерація), при появі реальних зацікавлених учасників підберемо ділянка потрібної площі і вирішимо питання юридичного оформлення взаємин.Сергій Секлюцкий
Президент Костромської Агропромислової компанії і групи будівельних компаній КФК 1.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Плач за «запрещенке», або чи Є майбутнє у російської агропромисловості?


Поїздка на безпілотник і захоплююче, і нуднаАвторизуватися для коментування: