5 причин того, що з відмінників не виходять успішні бізнесмени

6

Що об’єднує Марка Цукерберга і Білла Гейтса? Правильно — вони обидва надходили в Гарвард. Щоправда, засновник Фейсбуку кинув навчання за власною ініціативою і отримав диплом, через 12 років, а «батько» Microsoft був відрахований і через 31 року включений в лави випускників вузу «за особливі заслуги».

У списку мільярдерів, які вирішили, що диплом — не головне, значаться також Роман Абрамович, Ларрі Еллісон, Стів Джобс і інші імениті бізнесмени. Збіг? Навряд чи! Ось що думає про це підприємець Меттью Торен (Matthew Toren).

Ні я, ні мій брат Адам не навчалися в коледжі. У школі ми отримували гарні оцінки, але були дуже амбітні для того, щоб витратити кілька наступних років на отримання диплома.

Сотні видатних бізнесменів не мають вищої освіти і довели, що успіху можна досягти без нього. Ось п’ять причин того, що вершин досягають переважно посередні школярі та студенти.

1. Вони нестандартно мислять.

У бізнесі досягають успіху ті, хто йде своїм шляхом, не копіюючи чужі рішення. Поки наші однокласники займалися спортом або підробляли в місцевих кафе, ми з братом продавали їм електроніку, яку замовляли з-за кордону, і збирали кошти на відкриття бізнесу.

На жаль, у більшості шкіл учні змушені слідувати єдиною для всіх програмою і відвідувати одні й ті ж заняття, незалежно від індивідуальних схильностей і талантів. У цій системі немає місця для тих, хто мислить креативно і постійно шукає нові шляхи вирішення проблем.

Підприємці виходять з тих, хто здатен вийти за рамки і вирішити проблему клієнта так, як раніше ніхто не додумався. Прокачати цей навик набагато корисніше, ніж зубрити предмет, який ніколи не стане в нагоді після закінчення школи.

2. Вони цінують свободу.

Школа — це постійне виконання чиїхось вказівок: домашні завдання, здача іспитів і т. п. Бізнес — це щось зовсім нешаблонное, там нікому спрямовувати, підказувати та давати рекомендації. В умовах школи люди з талантом підприємця почувають себе обмеженими.

ЗАВАНТАЖИТИ КНИГУ >>

Деякі народжені, щоб роздавати вказівки, а не виконувати їх. Саме тому ми закликаємо підприємців делегувати завдання, які їм не цікаві.

3. Вони воліють практичний досвід розумним книжкам.

Починаючи з молодших класів і закінчуючи престижними програмами МВА, учням доводиться пропускати через себе тонни теоретичної інформації. Більшість курсів спрямовані на «представляти» і «розуміти», а не «спробувати».

Підприємці цінують практичний досвід. Вони не хочуть вивчати підручники, їм простіше стартувати, а розбиратися вже в процесі. Ми з Адамом набагато більше дізналися, почавши свій бізнес, ніж навчаючись.

4. Вони люблять освіту, але не освітні установи.

Бізнес — це завжди ризик, і підприємці розуміють, що навіть самий престижний вуз не гарантує успіх у майбутньому. Все частіше бізнесмени вибирають інші варіанти отримання нових знань: підкасти і аудіокниги електронні книги, онлайн-курси.

Сьогодні це доступніше, ніж раніше, тому традиційна освіта вже не є обов’язковим. До того ж, такі методики навчання набагато більш ефективні, ніж протирання штанів в аудиторіях.

5. Вони знають, що успіх — це щось більше, ніж отримання найвищих балів.

Успіх вимірюється не тільки кількістю зароблених грошей. Те ж саме можна сказати про оцінки. Занадто багато школярі та студенти зациклені на отриманні максимального балу з усіх предметів замість того, щоб вчитися вибудовувати відносини з однолітками або отримати досвід роботи, який прикрасить резюме.

Майбутні підприємці, які в школі не могли похвалитися відмінною успішністю, зазвичай були зосереджені на чомусь більш важливому, наприклад, створювали свій перший сайт або налагоджували корисні зв’язки. Ми з братом завжди сприймали оцінки, як гру.

Розуміючи, що деякі школярі не гребують нічим заради красивих атестатів, ми не бачили сенсу в неї вступати, адже в підсумку нас чекала просто папірець з цифрами. Розумніше витрачати час на щось більш практичне, що може принести користь у майбутньому.Катерина Бакланова
Копірайтер. Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Як дізнатися, що потрібно змінити у вашому бізнесі в 2019 році?


Тренди визначають розвиток бізнесу в 2019 році


Як зберегти і зміцнити позиції власника компанії?


Як перестати працювати на своїх підлеглих?


Як стати «вільним босом» при надійному директора?


Які помилки керівника можуть виявитися фатальними в кризу?Авторизуватися для коментування: