5 причин задуматися про розробку мобільного додатка

6

(і 3 причини відмовитися від цієї ідеї)

Мобільний додаток – вже давно не розкіш, а засіб передачі контенту. Розкіш – не використати таку можливість, коли все життя середньостатистичної людини зосереджена в смартфоні.

Джерело

Всі аналітики сходяться на думці, що кількість мобільних користувачів з кожним роком збільшується, що вже встигло превысело користувачів ПК і не збирається зупинятися на досягнутому. Підприємці, в свою чергу, прагнуть отримати з цього вигоду і замовляють мобільні додатки.

Але варто гнатися за трендом і поспішати до розробників? Може бути, досить мобільною версією сайту? Щоб у всьому розібратися, ми сформулювали п’ять причин «за» і три «проти» створення мобільного додатку.

Отже, це гарна ідея, якщо ваша компанія хоче:

1. Стимулювати продажу

Для досягнення цієї мети в мобільний додаток можна додати функціонал, завдяки якому клієнт буде заходити туди частіше і купувати більше.

Однією з типових опцій додатків є push-повідомлення, які зарекомендували себе як могутнього маркетингового інструменту. З їх допомогою ви можете інформувати клієнтів про нові акції та спеціальні пропозиції, нагадувати про майбутні заходи, повідомляти про скоєних угодах. Цей список можна продовжити.

Push-повідомлення веб-версії сайту теж відображаються в смартфонах, але з обмеженнями: тільки Android і Google Chrome. А це означає, що аудиторія помітно звужується.

2. Розширити можливості маркетингу

Ще одна перевага мобільного додатку – це доступ до апаратних засобів смартфона: модулю GPS, камери, мікрофона, сканера відбитків пальців. Завдяки цьому, в додаток можна додати функції, які не вийде реалізувати в мобільній версії сайту чисто технічно.

У свою чергу, це відкриває простір для залучення цільової аудиторії, обмежений тільки вашою фантазією. Ось приклад від косметичного бренду Make Up For Ever. Компанія замовила мобільний додаток спеціально для продуктової лінійки за скульптурированию особи. Метою цього проекту було навчити дівчат і жінок користуватися різними засобами бренду для ідеального нанесення макіяжу.

Що вийшло в результаті: користувач викачує мобільний додаток Shape Your Face, фотографує своє обличчя, а потім система автоматично визначає його контури і тип, показує, як правильно наносити косметику крок за кроком, і дає рекомендації в процесі.

Крім розміщення в App Store і Google Play, це додаток було встановлено на планшетах у мережі магазинів Іль де Ботэ. Дівчата могли тут же придбати засоби, які тільки що віртуально побували на їх обличчі. У цьому місці елемент розваги зустрічається з бізнес-складової проекту.

3. Підвищити впізнаваність бренду

Деякі особливості у поведінці людей не змінюються тисячоліттями – вони як і раніше вимагають хліба і видовищ. Використовуйте це у своїх цілях. Припустимо, як вам мобільний додаток з доповненою реальністю і скануванням міток?

Компанія StepPuzzle замовила додаток для серії пазлів «Рідний край». З його допомогою клієнт сканує картинку і відправляється в подорож. При цьому місто він бачить в режимі 360 градусів і може детальніше ознайомитися з його визначними пам’ятками.

У цьому ж ключі можна влаштувати для користувачів онлайн-гру або квест, а в кінці нагородити переможців фірмовими призами.

4. Підвищити лояльність

Мобільний додаток значно спрощує взаємодію з клієнтом за рахунок додаткових функцій:

 • доступ до додатка в один дотик,
 • зручність використання на пристроях з маленьким екраном,
 • плавні анімації,
 • можливість користуватися додатком в оффлайн-режимі,
 • настроюваний таргетинг push-повідомлень.

Деякі компанії використовують оригінальні способи спілкування з користувачами. Наприклад, при розробці програми Black Star Wear кожному артикулу був привласнений хештег.

Клієнт може сфотографуватися в купленій одязі бренду і викласти знімок в соцмережа з цим хештегом. Якщо всі умови дотримані, фотографія з’явиться в адмінці програми. Потім адміністратор переглядає кадри та додає відповідні в галерею товару.

Таким чином, коли потенційний клієнт буде гортати каталог, він побачить не лише студійні фотографії моделей, але і живі знімки таких же звичайних людей, як він сам.

У свою чергу, користувачам, чиї фотографії потрапили в додаток, це дає відчуття причетності до бренду.

Існують більш прозаїчні, але не менш дієві способи заслужити любов клієнта:

 • корисний контент (розклад тренувань для фітнес-центру, рецепти страв для магазину продуктів, збірки заходів для квиткових операторів і т. д.),
 • ексклюзивні пропозиції,
 • інтеграція картки лояльності.

Тут важливо відзначити, що робота мобільного додатку не має сенсу без відстеження результатів. Тому в процесі розробки в додаток варто інтегрувати інструменти для аналітики.

5. Залучити потенційних клієнтів

Навіть якщо не вникати в життя програми (що, звичайно, небажано), вас все одно чекає приємний бонус – безкоштовний трафік з App Store і Google Play. Якийсь відсоток користувачів знайде і полюбить додаток без будь-яких зусиль з вашого боку. Але особливо розраховувати на це не варто.

Між тим, мобільний додаток – це повноцінний джерело лідогенераціі. Щоб залучити потенційного клієнта, ви можете запропонувати бонус, безкоштовну доставку або довічну знижку на товар або послугу за скачування програми. Ще один популярний варіант – промокод зі знижкою на перший замовлення, яким можна поділитися з другом.

Але не все так просто.

Якщо ви підтримуєте один з цих трьох аргументів, то з мобільним додатком варто почекати:

1. «Це мій бізнес, тому мені видніше, яким має бути додаток»

І так, і ні. Зазвичай звернення до розробників починається так: «Нам потрібно зробити додаток у вигляді інтернет-магазину. Скільки це буде коштувати?». І вкрай рідко замовник каже: «Ось наша компанія. Займаємося пошиттям та реалізацією одягу. Хочемо збільшити продажі. Як це можна зробити за допомогою мобільного додатку?».

Якщо ви налаштовані виключно на те, щоб гнути свою лінію до останнього, не дивуйтеся, отримавши замість гарного і функціонального програми злив бюджету. Але якщо ви готові поступитися на користь точки зору професіонала і, тим більше, якщо просите його запропонувати варіанти рішення для конкретної мети, шанси на вдалий результат зростають.

До речі, за цими ж параметрами можна перевірити рівень професіоналізму команди розробників. Якщо ваші пропозиції намагаються скоригувати з користю для справи і заодно пропонують альтернативні варіанти з сильними аргументами, – ви в надійних руках. Якщо ж підрядник повністю з вами згоден і готовий виконати вашу волю без зауважень, – біжіть, не озираючись.

2. «Навіть у Ахмеда через дорогу є додаток ВШаурме, значить, і мені треба зробити»

Серйозно?

Моніторинг діяльності конкурентів – корисний інструмент. Але сліпе копіювання їх дій – гірша з ідей. Поки у вас немає чіткого розуміння того, яку задачу мобільний додаток вирішить саме для вашої компанії, краще витратити виділений бюджет на щось інше.

В ідеалі, мобільний додаток – це триєдність ідеї, дизайну та програмування. Якщо якийсь з цих елементів буде опрацьовано недостатньо добре, підсумковий продукт загубиться на задвірках App Store і Google Play. Але до ідеї, як фундаменту програми, вимоги особливі.

Так що якщо ви не можете відповісти на питання «Навіщо мені програму?», велика ймовірність, що користувачі теж не зрозуміють, навіщо його використовувати.

3. «Зараз запустимо додаток, як посиплються клієнти!»

Приблизно так звучить одна з проблем більшості компаній, які вирішили завести мобільний додаток. Вони щиро вважають, що одного факту розробки і публікації на App Store і Google Play достатньо для того, щоб люди несли їм свої гроші.

Насправді, бажано тримати роботу програми під контролем, щоб відстежити поведінку користувачів і вплив на конверсію.

У цій же площині лежить ще одна проблема: мобільний додаток зроблено добре, але коли справа доходить до обробки замовлення, з’ясовується, що менеджер не компетентний, або товару немає в наявності. У підсумку виходить, що показники не змінюються, але не за програми, а з-за неправильно визначених процесів в компанії.

Тому важливо розуміти: мобільний додаток здатне змінити поведінку користувача так, щоб швидше провести його через воронку продажів, але слід подбати й про інші фактори, що впливають на конверсію.

Розібратися в тонкощах роботи мобільних додатків нам допомогли партнери з московської студії розробки мобільних додатків Anvics. Ця команда створила програми для Black Star Wear, StepPuzzle, Make Up For Ever і багатьох інших брендів.

А все тому що Anvics дотримується у своїй роботі трьох принципів:

 • розробка мобільного додатку підпорядковується бізнес-завдань замовника компанії,
 • бажаного результату можна досягти тільки з допомогою триєдності ідеї, дизайну та програмування,
 • клієнт бере активну участь у процесі створення програми.

У підсумку з первинного «Я хочу» народжується ефективний інструмент, який окупає витрачений бюджет і працює на благо компанії.

СПЕЦІАЛЬНА ПРОПОЗИЦІЯ ДЛЯ ЧИТАЧІВ КЛУБУ ДИРЕКТОРІВКсенія Єрьоміна
Копірайтер. Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

  This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
70 мільйонів рублів на кикстартере або як заробити на страху?


Що подарувати директору: фітнес-браслет як у Путіна і ще 10 ідей для подарунка


Мільйон рублів на вітер. Що потрібно знати перш, ніж замовляти мобільний додаток для бізнесу


Як збільшити конверсію сайту на 38%


По стопах Uber’a: огляд онлайн-сервісу для замовлення масажу в МосквіАвторизуватися для коментування: