5 проблем вашого бізнесу, які необхідно терміново вирішувати. З лайкою від Олександра Гельмана

5

Не так давно я прочитав статтю, що в селі в Нігерії, кілька місцевих жителів вирішили, раз Шаман порадив одному з них для позбавлення від імпотенції, тра***ть самку крокодила. Як ви розумієте, історія це не проста. Самка крокодила — це така досить велика туша, яку самотужки не впіймаєш, а вже мати практично фантастика. Тому наш герой зібрав старту-, пардон, друзів і родичів, які теж вірили, що це хороша ідея і вирішили йому абсолютно безоплатно допомогти. Підсумок плачевний. І хоча їм вдалося крокодилячу самку зловити, їх зжерли інші крокодили і крокодилихи.

І ви запитаєте, причому тут Е-комерс і колеги? Я відповім, дуже багато пропонують тим небагатьом власникам, що є, займатися сексом з крокодилами тому, що шаман так сказав.

5 ключових проблем електронної комерції

У більшості випадків, проблеми вашого бізнесу лежать в 5 площинах:

1. Товарне пропозицію включаючи сервіс та доставку не достатньо конкурентно на ринку.
Тут взагалі всі люблять маючи 200 позицій, прикрутити яку-небудь систему рекомендацій, наприклад. Придумати стописятую акцію з просування гівна з допомогою другого кілограма гівна. Вистачить. Зробіть просто: будьте в ринку.

2. У вас не працює щось цілком очевидне і просте на сайті. Наприклад, кошик. І в більшості випадків ви бачите це в аналітиці, але не можете зважитися на те, щоб її змінити. Сайт повільно працює. Або постійно не працює якась важлива вивантаження. Тупить технологічна платформа сайту і прості базові штуки в інтерфейсі.

Тут теж, ціла гора можливостей потру***ся з крокодилом, замість того, щоб привести сайт в порядок. Моє улюблене, а давайте передвинем кнопку купити на 10 пікселів вліво і перекрасим в світло-бордовий. Вистачить. Зроби спочатку сайт доступним за приемлимое час, кнопки працюють в меню, а кількість полів у формі «зрозуміле і логічне навіть 5-річному».

3. Клієнтський сервіс. Я вас здивую, але одна з причин, чому люди в Росії так люблять Е-комерс це те, що їм не доводиться стикатися з мерзенними продавцями в роздробі. Так вже сталося, що в нашій сторінці гірше, ніж продавець в офлайн, тільки прибиральниця. Туди беруть всіх підряд. І якщо ви наймете таких же хабалок собі на телефон, то отримаєте рівно таке ж ставлення від клієнтів. Просто запам’ятайте: рівень сервісу повинен бути стабільно вище, ніж у конкурентів в офлайні.

З крокодилами тут теж повний порядок. На першому етапі ще не розібравшись у своїй продукції, упускаючи можливість спілкуватися з власними клієнтами, всі намагаються якнайшвидше підключити аутсорсинговий контакт-центр, взяти стороннього людини і тп. Тому що не царська це справа на телефон відповідати. Ну і шаман так сказав. Кожен раз як шаман сказав, що є легкий шлях, згадайте мої слова.

4. Облік. Вважайте все. Особливо гроші. Особливо акції. Особливо товар. Особливо продажу. Особливо клієнтів. Особливо трафік. Особливо рекламу. Особливо кожен рекламний канал.

Навіщо вести облік повернень. Навіщо рахувати витрати на рекламу. Навіщо вести клієнтів. Запулю пару розпродажів і покрию несподівані витрати, втрату та нестачу.

5. Вивчайте чужий досвід. Ми вже як пару років пройшли етап, коли в Е-коммерсе хтось винаходить щось кардинально нове. Зараз застій. Саме час почати вивчати чужий досвід і узагальнювати свій.

Але ні, замість цього люди воліють тра***ть крокодилів. Особливо коли черговий шаман, пропонує посунути кнопку і зробити її синім. Реально. Вже Тимофій книжку написав. Вже Практика і 100% Е-комерс клаб відбуваються кожен місяць. Вже Еламу втомилася просто прати мову, розповідаючи про контекст. Леонід, зі своєю школою трафіку, вже ділиться тим, що буквально 5 років тому ніхто і ніде не міг дізнатися. Але ні, ви із завзятістю гідною кращого застосування тра***ті крокодилів. Не треба. Прошу вас.

Просто, не тра***ті кожного крокодила, на якого вкаже черговий шаман.
Не треба.Олександр Гельман

Head of eCommerce
В
Rubetek

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
5 інструментів, щоб навести порядок у своїх продажах


Як мені консалтинг по збільшенню продажів продавали


28 ідей, як вбити заперечення «Я подумаю»


Я міг торгувати силіконовими пиписьками! Історія про пошук роботи


Які 3 найбільш важливих питання задати РОПу на співбесіді?


Мілленіали не купують: чому і що робити?Авторизуватися для коментування: