5 способів підвищити емоційний інтелект вашої команди

7

Досвідчені лідери знають — чим вище рівень їх емоційного інтелекту (EQ), тим успішніше вони справляються зі своєю роллю. Добре, з особистісним зростанням все зрозуміло. Але чи вистачить високого EQ однієї людини для злагодженої роботи всього колективу?

Дослідження доводять, що цього недостатньо, особливо, якщо в команді зібралися люди з різними інтересами, потребами і стилями роботи. Існує багато способів прокачати власний емоційний інтелект, але як бути з EQ цілого колективу?

Рохіні Венкатраман (Rohini Venkatraman), бізнес-дизайнер компанії IDEO, пропонує п’ять простих методів на допомогу лідеру. Випробуйте їх на своїй команді!

Встановіть правила командної роботи

Ванесса Драскет (Vanessa Urch Druskat) і Джейн Вілер (Jane V. Wheeler) у своїй книзі про емоційний інтелект у групі (Building the Emotional Intelligence of Groups) показали, що такі прості речі, як вираз подяки своїм колегам та прийняття різних точок зору, сприяють підвищенню рівня EQ в колективі.

Щоб переконатися, що кожен розуміє і приймає подібні нюанси, спочатку їх необхідно озвучити на спільній нараді. Тут дуже важливо розуміти, що правилом може стати тільки така умова, з яким згодні абсолютно всі члени команди.

Точно так само будь-яке правило може бути змінено за спільною згодою. Наприклад, одним з правил нашої команди була домовленість про те, що ми не призначаємо ніяких другорядних зустрічей на період найактивнішої колективної роботи з 9:30 до 16:00.

Проводите наради без гаджетів

Багатозадачність далеко не завжди економить час. Якщо члени команди продовжують відповідати на листи і займатися іншими своїми справами під час наради, вони ризикують втратити важливу інформацію, а у мовця складається відчуття, що його ніхто не слухає. В результаті обговорення питань і прийняття рішень може затягнутися. Як з цим боротися?

Візьміть за правило залишати гаджети за стінами переговорної кімнати настільки часто, наскільки це можливо. Але крім цього, переконайтеся, що крім нарад у кожного члена команди є достатньо часу на виконання своїх завдань.

Заведіть командні традиції

Якщо колеги підтримують спілкування один з одним за межами офісу, це лише підвищує ефективність їх роботи в команді, особливо в стресових ситуаціях.

Заохочуйте і підтримуйте традиції, які об’єднують колектив на особистісному рівні, будь то щотижневий спільний обід або фізкультхвилинка серед робочого дня (я особливо люблю другий варіант).

Приймайте членів команди з усіма їх достоїнствами і недоліками

Вся принадність команди полягає в тому, що різні люди об’єднуються в одне ціле. І, як це часто буває, проблеми починають виникати в той момент, коли одні члени команди очікують, що інші будуть виконувати роботу так само, як це робили б вони самі.

Завдання лідера полягає в тому, щоб заохочувати працівників бути більш толерантними і відкритими по відношенню до інших. Чим раніше вони зрозуміють і приймуть відмінності між собою і оточуючими, тим більше ймовірність, що кожен внесе максимально можливий внесок у загальну справу.

Припустимо, у нас на початку проекту кожен співробітник розповідає про те, як саме він любить або не любить працювати, описує свої сильні і слабкі сторони, а також інші важливі нюанси, які необхідно знати іншим.

Вчіть співробітників давати зворотний зв’язок

Часто непорозуміння в колективі виникає через брак спілкування. Ми можемо невірно трактувати наміри, бажання або потреби інших людей, і в цьому немає нічого страшного. Але якщо при цьому навіть не намагатися прояснити ситуацію, команда швидко перетвориться в серпентарій.

Саме тому важливо створити комфортні умови для того, щоб співробітники вільно обмінювалися думками як з вами, так і між собою.

Наприклад, ми звикли отримувати чесні і відкриті відгуки від керівника проекту, оскільки вона з самого початку дала нам зрозуміти, що будь-яка критика підкріплена виключно благими намірами. При цьому бажано висловлювати свої зауваження тет-а-тет і лише в рідкісних випадках — перед всією командою, але так, щоб нікого не образити.

Таким чином, емоційний інтелект зазвичай розцінюють як дуже важлива риса лідера. Але, можливо, самим головним його проявом з боку лідера буде створення «емоційно інтелектуальної» команди.Ксенія Єрьоміна
Копірайтер. Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Як приймати рішення у бізнесі на основі цифр в 2019


Чому Black Star російські партизани музики?


Де ж я так нагрішила: вчимося правильно наймати співробітників


5 інструментів, щоб навести порядок у своїх продажах


Обійняти і пробачити: як знайти справжнього менеджера з продажу?


Як директор навів порядок у себе на складі?Авторизуватися для коментування: