5 способів зрозуміти наміри користувача в мережі

5

Щодня Google обробляє 4 мільярди запитів. Тільки вдумайтеся: 4 мільярди! У всіх цих людей є свої потреби, і перемагає та компанія, яка може їх задовольнити.

Щоб усунути «біль» клієнта, для початку потрібно зрозуміти, в чому вона полягає, і пропонувати не продукт або сервіс, а рішення проблеми.

Давайте уявимо, що вам потрібно щось купити. Наприклад, новий матрац. Що ви зробите в першу чергу? Напевно полізете в інтернет, вивчіть пропозиції, виберете компанію та оформіть замовлення. Чому ви зупиніться на певному бренді? Тому що він добре вивчив наміри своєї цільової аудиторії і знає, чим її залучити.

Результати досліджень показали, що 93% звернень в інтернет починаються з пошукової системи. Але користувачі не думають ключовими словами, вони керуються своєю логікою.

Що таке наміри користувача?

Наміри користувача — це мета, яка стоїть за пошуковим запитом. Коли людина заходить в Google, все, про що він думає — потреба. Про те ж повинна піклуватися і ваша компанія. Поки інші оптимізують сайти під ключові слова, подумайте про наміри своїх клієнтів.

Для початку давайте розберемося, яке відношення до них мають пошукові запити.

Типи пошукових запитів

Зазвичай користувач робить 6-8 торкань, перш ніж зробить замовлення. Так що будьте готові взаємодіяти з ним на всіх стадіях циклу покупки.
Як і пошуковий запит, намір клієнта багато в чому залежить від того, на якій стадії циклу покупки він знаходиться. Можна виділити три типу намірів:

  • Навігаційне. Користувач шукає щось конкретне.
  • Інформаційне. Користувач досліджує питання і збирає інформацію.
  • Транзакційних. Користувач готовий купити.

Як же ви визначите наміри своїх клієнтів? Підприємець і маркетолог Сухан Патель (Sujan Patel) зібрав 5 рішень цієї задачі.

Не обмежуйтеся ключовими словами

Повернемося до нового матраца. В процесі пошуку ваші запити будуть відображати проблему, яку потрібно вирішити. Припустимо, це «зручний матрац для хворої спини» або «найкращий матрац для дитини». Як бачите, ці слова показують наміри.

Пам’ятайте, люди не замислюються над ключовими словами, зазвичай вони формулюють свою проблему у вигляді питання. За таким же принципом повинен діяти і ваш бренд.

«Якщо ви не думаєте, які наміри користувача стоять за ключовими словами, під які ви оптимізуєте свій ресурс, це марна трата часу», — каже Джордан Кэстелер (Jordan Kasteler), digital marketing консультант, — «гірше цього може бути тільки оптимізація всупереч намірам користувача».

Згідно зі звітом платформи Hubspot за 2016 рік, 65% опитаних маркетологів зізнаються, що одна з найважчих задач — це генерація трафіку і лідів. Готовий посперечатися — якщо вони почнуть концентруватися на наміри клієнтів, ця задача значно спроститься.

Пам’ятайте про цикл покупки

Наміри користувачів на різних стадіях циклу покупки різняться. Ви повинні добре знати, що саме вони шукають на кожній стадії, і бути готовими задовольнити всі потреби.Спочатку людина, як правило, не шукає щось конкретне, поки він просто хоче зібрати якомога більше інформації з певного питання.

За результатами опитування, організованого редакцією журналу Retailing Today, 81% респондентів проводить ціле дослідження в мережі, перш ніж зробити велику покупку. На цій стадії ваш бренд повинен стати межею мрій цільової аудиторії.

Чим далі користувач рухається по воронці продажів, тим більш конкретним стає його запит. Тепер він готовий оформити замовлення. Якщо він натрапив на ваш бренд на цій стадії, і у вас є те, що він шукає, купівлі — бути.

З’ясуйте запити

Тепер, коли ви розумієте, як відбувається пошук, саме час дізнатися, що саме шукають користувачі. Для цього станьте на місце клієнта, зайдіть в Google і наберіть в рядку пошуку потрібні слова.

Вивчіть результати кожного пошуку. Подивіться, який з’являється контент і яке враження він на вас справляє. Зазвичай, перша позиція має 34,4% клікабельності. Решта верхні рядки також розкажуть вам про те, що шукають люди, і допоможуть сформувати власну стратегію.

Якщо ви не впевнені щодо пошукових запитів, зверніться до Google аналітиці. Подивіться на свій органічний трафік, щоб дізнатися, які саме ключові слова привели клієнтів на ваш сайт.

Вивчіть своїх клієнтів

Самі по собі запити не допоможуть зрозуміти бажання клієнтів. Але, якщо ви вникнете в їх звички і уподобання, це стане ключем до успіху.

Щоб звернутися до потенційних клієнтів, ви повинні чітко розуміти, чого вони хочуть. Створіть портрет своєї цільової аудиторії, і тоді вам буде простіше потрапити в ціль.

«SEO засноване на досвіді та уявленнях користувача», — написав у Twitter Алі Рази (Ali Raza), гендиректор Aarswebs, — «ми часто забуваємо про те, хто наш кінцевий покупець. Ви працюєте не для Google, а для свого клієнта. Так зробіть його щасливим».

Запитайте прямо

Якщо наміри клієнта все ще залишаються для вас загадкою, чому б не запитати прямо, чого він хоче і чого потребує? Використовуйте для цього опитування, дослідження і соціальні мережі. Результати, які ви отримаєте, складно переоцінити.

Кайл Крамер (Kyle Kramer), директор з розвитку агентства Hüify, так сказав про SEO-оптимізації сайту компанії: «Не потрібно чарівництва, щоб підняти ваш сайт на першу сходинку в пошуку. Але справа не в ключових словах або копіювання контенту. А що ж тоді допоможе? Старанна робота і постійні експерименти».Ксенія Єрьоміна
Копірайтер. Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Нам не цікаві заявки — нам потрібні продажу


7 ознак відстійного маркетингу


5 вибухових технік для зростання вашого бізнесу


Метод двох питань: чому прийоми зі шкалою оцінки працюють краще?


Як перемогти конкурентів Instagram і почати отримувати замовлення?


Перезавантаження FMCG продажу: 4 ключових моменти, що заважають вашому бізнесуАвторизуватися для коментування: