5 уроків для підприємців від Хю Хефнера

6

27 вересня, на 92-му році життя, помер Х’ю Хефнер (Hugh Hefner) — «батько» журналу Playboy. Поховали «плейбоя в піжамі» поряд з Мерилін Монро, на Вествудскому кладовищі в Лос-Анджелесі, як він і планував.

Разом з Inc.com ми хочемо віддати належне цій видатній підприємцю і поділитися з вами цікавими висновками з його бізнес-досвіду.

Клієнт завжди правий, якщо це ваш клієнт

Коли на ринку з’явилися Hustler і Penthouse, вони намагалися конкурувати з «Плейбоєм», публікуючи більш відверті фотографії. Хефнер не став вплутуватися в цю гонку і пішов іншим шляхом: зосередився на підвищення якості текстів.

У різний час у його виданні публікувалися твори Рея Бредбері, Артура Кларка, Володимира Набокова, Стівена Кінга і Станіслава Лема, а також інтерв’ю зі Стівом Джобсом, Стенлі Кубриком, Мартіном Лютером Кінгом та іншими знаменитостями.

Х’ю не захотів балансувати на межі еротики і порно, залишивши цей шлях іншим. Він спочатку створив інтелігентну аудиторію за своїм образом і подобою, а потім дотримувався обраного курсу, залишаючись вірним читачам і виправдовуючи їх очікування.

Не треба шокувати клієнтів, достатньо їх захоплювати

Якщо не вважати першого номера, у якому було опубліковано фото оголеної Мерилін Монро, «Плейбой» більше не підносив читачам сюрпризів. Редакція розуміла, чого чекає аудиторія, і давала їй це. Ніяких дешевих провокацій.

Клієнту має бути легко користуватися продуктом

Творці сервісів працюють над тим, щоб зрозуміти «шлях клієнта» і зробити його гранично простим. Журнал не став би таким популярним без застосування цієї тактики. Розташування матеріалів у ньому було чітко сплановано і вивірено, читач завжди розумів, де перебуває і куди може потрапити.

У випадку з «Плейбоєм» більшість, звичайно, відразу відкриває центральний розворот, щоб побачити фото «дівчина місяця».

Ті, кому довелося працювати з Хефнером, кажуть, що він міг мигцем поглянути на макет нового випуску і поміняти місцями статті, щоб вплинути на сприйняття читачем інформації. Результат завжди був чудовим.

Впізнаваний бренд — це актив

Кролик Playboy, намальований першим дизайнером журналу за 10 хвилин, змагається за популярністю з логотипами Coca-Cola, McDonalds та інших міжнародних гігантів.

Основний прибуток давно приносить не журнал, а продаж прав на використання зображення виробникам одягу, прикрас, косметики та сувенірів.

Ніколи не час спочивати на лаврах

Після того, як журнал став успішним і почав розходитися мільйонними тиражами, Х’ю міг би розслабитися і відійти від справ. Замість цього він з перемінним успіхом робив спроби диверсифікації бізнесу.

Комерційно успішною виявилася, наприклад, мережа закритих клубів Playboy Club, перший з яких почав роботу в Чикаго в 1960 році. У 1988 Хефнер закрив всі заклади, вирішивши, що вони не відповідають епосі, але в 90-х відкрив 5 нових.

Ще Х’ю деякий час володів казино на Багамах і двічі намагався запустити ток-шоу на телебаченні, але глядачі прийняли їх прохолодно.

Наостанок згадаємо одну з найяскравіших цитат Хефнера:

«Життя занадто коротке, щоб втілювати чужі мрії».

Дерзайте — хто знає, може, і ваш бізнес увійде в історію!Катерина Бакланова
Копірайтер. Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Як дізнатися, що потрібно змінити у вашому бізнесі в 2019 році?


Тренди визначають розвиток бізнесу в 2019 році


Як зберегти і зміцнити позиції власника компанії?


Як перестати працювати на своїх підлеглих?


Як стати «вільним босом» при надійному директора?


Які помилки керівника можуть виявитися фатальними в кризу?Авторизуватися для коментування: