5 уроків, які засвоїть дитина, ставши підприємцем

6

«Вистачить дурницями займатися, краще б зробив домашнє завдання!». Праві ті батьки, які пригнічують бізнес-ініціативи своїх дітей? Дійсно біологія і хімія важливіше першого підприємницького досвіду?

Дослідники стверджують, що діти-бізнесмени краще, ніж їх однолітки, вміють оцінювати ризики, знаходити ефективні способи вирішення проблем і справлятися з розчаруванням в разі провалу. Вагомі аргументи на користь раннього бізнес-старту, чи не так?

Адам і Меттью Торен (Adam and Matthew Toren) — засновники Kidpreneurs, товариства підтримки молодих бізнесменів. Вони випустили книгу для 7-12 річної аудиторії (продано більше 100 000 екземплярів), розробили інтерактивне навчальне посібник для батьків і вчителів і відеокурс, куплений Entrepreneur.com.

Брати-підприємці розповіли про 5 головних перевагах, які дає дітям досвід розвитку власної справи.

1. Навички управління ризиками.

Запуск будь-якого бізнесу пов’язаний з ризиком. Скільки грошей знадобиться? Скільки часу і зусиль доведеться вкласти? Адам каже: «Можу з упевненістю сказати — чим раніше діти дізнаються про ризики, тим ретельніше будуть обмірковувати кожне своє рішення згодом».

«Навчання управлінню ризиками нерозривно пов’язано з впровадженням звичок, які допоможуть приймати зважені рішення», вторить йому Меттью.

«Кращі бізнес-ідеї народжуються, коли ми усвідомлюємо всі ризики і задумуємося про те, які з них готові піти заради своєї мети».

Важливо донести до дитини думка про те, що не буває людей, які завжди чинять правильно. Готовність вчитися на своїх і чужих помилках відіграє ключову роль у тому, чи він стане успішним.

2. Вміння вчитися.

Бути відкритим до нових способів мислення та шляхам вирішення завдань — критично важливий навик для підприємця. Братам Торен доводилося зустрічати бізнесменів різного віку, які вміли перевернути і досліджувати під новим кутом будь-яку кризову ситуацію.

«Якщо ви запускаєте бізнес, важливо бути добре поінформованими і відкритими для нових знань», пишуть вони.

«Якщо ваші знання застаріли або ви ігноруєте важливі дані, це негативно позначиться на вашому продукті або послузі, а також на потоці клієнтів».

[Замок] замок [id=8672] не існує або замок за замовчуванням був видалений.

Підприємництво допомагає дітям розвивати мозок. Вони бачать, як важливо постійно вчитися новому.

Уоррен Баффетт (Warren Buffett), який почав займатися бізнесом в юному віці, закликає молодь стартувати якомога раніше. Підприємництво вчить дітей, як монетизувати свої таланти. Баффет говорить: «Чим більше ви знаєте, тим більше зможете заробити!».

Самий юний бізнесмен Великобританії Генрі Паттерсон

3. Підвищення загального рівня знань.

«Займаючись бізнесом, діти природним чином вивчають математику, правопис, читання, удосконалюють комунікативні навички», говорить Співрозмовник.

«Вони отримують, наприклад, базове уявлення про те, як працює бухгалтерія, бюджетування та управління фінансами, як створити життєздатний бізнес-план», додає Адам.

Вчителі стверджують, що юні бізнесмени краще своїх ровесників розбираються в складних областях. Наприклад, алгебра стає зрозумілішою, коли дитина на практиці бачить, навіщо потрібні всі ці формули і рівняння.

4. Вміння приймати виклики і створювати можливості.

Випускники вузів часто роками не можуть знайти гідну роботу. Брати Торен вважають, що причина проста — ці молоді фахівці нічим не відрізняються від сотень собі подібних.

«Досвід підприємництва допомагає дітям стати цілеспрямованими лідерами, які не будуть йти второваною стежкою, а прокладуть свою», пишуть вони.

«Важливо пам’ятати, що дитина-підприємець не вибирає єдину можливу сферу, де залишиться навічно. Бізнесмени є у всіх областях, будь то наука, технологія, музика або мистецтво».

Підприємництво вчить дітей і підлітків тому, що вони можуть подолати будь-яку перешкоду і самостійно генерувати можливості. Незалежно від того, що вирішать зайнятися, вони будуть у виграшному положенні, завдяки рішучості і впевненості в собі.

5. Пізнання себе і розвиток лідерських навичок.

Підприємництво допомагає дітям розкритися, знайти заняття, до якого вони відчувають справжню пристрасть. Вони вчаться брати на себе роль лідера, нести відповідальність за прийняті рішення, не боятися озвучувати свої ідеї та слухати інших.Катерина Бакланова
Копірайтер. Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Як дізнатися, що потрібно змінити у вашому бізнесі в 2019 році?


Тренди визначають розвиток бізнесу в 2019 році


Як зберегти і зміцнити позиції власника компанії?


Як перестати працювати на своїх підлеглих?


Як стати «вільним босом» при надійному директора?


Які помилки керівника можуть виявитися фатальними в кризу?Авторизуватися для коментування: