6 must-read книг про те, як переконувати людей

5

Здатність впливати на оточуючих — важливий навик для продавців, керівників всіх рангів, політиків та представників інших професій. Знадобиться він і в повсякденному житті: хто не мріяв наставити на шлях істинний сина-підлітка або переманити на свою сторону скептично налаштованого колегу?

Навряд чи знайдеться людина, яка знає про мистецтво переконання більше, ніж Роберт Чалдіні (Robert Cialdini) — американський психолог, автор бестселерів «Психологія впливу» та «Психологія переконання».

Якщо ви хочете навчитися з допомогою слів домагатися свого, прочитайте ці 6 книг, рекомендованих Маестро:

1. «Риторика», Аристотель

Давньогрецький філософ був першим, хто систематизував основні методики переконання і описав способи, що дозволяють прорватися крізь опір аудиторії. Він також зробив акцент на тому, що одна і та ж інформація, викладена спікером у різній послідовності або стилі, по-різному впливає на публіку.

Чалдіні каже: «Ви повинні бути впевнені у своїй правоті. Між вами і аудиторією за замовчуванням є стіна, оскільки ці люди поняття не мають, хто ви такий. Навіть найсильніші аргументи марні, поки ви її не зруйнуєте».

Він додає: «Багато вчать того, що потрібно робити упор на сильні сторони, а я дам іншу рекомендацію. Говорите про слабкості — це допомагає вибудувати довірчі відносини зі слухачами».

2. «Таємні маніпулятори», Венс Паккард

У 60-ті роки ця книга справила фурор в США, швидко ставши бестселером. Вона рекомендована тим, хто працює в рекламному бізнесі, — автор розповідає про глибинно-психологічних дослідженнях, які в нашій країні не отримали широкого розповсюдження досі.

3. Nudge. Архітектура вибору, Річард Талер та Кас Санстейн

Провідні фахівці в області поведінкової економіки доступно пояснюють, на підставі чого ми приймаємо рішення і як навчитися робити це самим вигідним для себе чином. Книга написана на базі наукових досліджень і буде корисна всім, кому доводиться вибирати (тобто, кожному з нас).

ЗАВАНТАЖИТИ КНИГУ>>

Чалдіні так висловлюється про книгу та її автора: «Талер знайшов спосіб навчити людей рухатися вперед, співвідносячи цілі зі своїми природними потребами, і правильно вибирати напрям руху. Знищте бар’єри. Знайдіть найпростіший шлях і добийтеся свого з мінімальними витратами».

4. Persuasive Advertising: Evidence-based Principles, J. Scott Armstrong

(російською-не видавалася)

Чалдіні охарактеризував цю книгу так: «Науково обгрунтований аналіз переконливої реклами».

Автор розбирає основні тактики і стратегії, з якими ви, ймовірно, не раз стикалися, і наводить аргументи «за» і «проти» їх використання.

5. «Людині властиво продавати. Дивовижна правда про те, як спонукати інших до дії», Деніел Пінк

Автор стверджує, що всі ми по природі є продавцями. Якщо участь у продажах неминуче, важливо зрозуміти, як це працює — все, що описано в книзі, застосовне і до робочих ситуацій, і до випадків, коли потрібно презентувати ідею членам сім’ї або друзям.

6. Grit: The Power of Passion and Perseverance, Angela Duckworth

(російською-не видавалася)

Автор, професор психології з Університету Пенсільванії, піднімає в своїй книзі важливе питання — як вольовим зусиллям змусити себе рухатися в потрібному напрямку, до поставлених цілей і бажаних результатів.

Вона пише про те, як створити дисциплінарні рамки, які допоможуть змінити ставлення до себе і навколишнього світу.Катерина Бакланова
Копірайтер. Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
ТОП-10 книг максимально корисних для менеджерів з продажу


25 ділових книг, які читають круті бізнесмени


Топ-20 книг з маркетингу від вершків маркетингу по Рунету


Атлант розправив плечі: 10 улюблених цитат


Рецензія на книгу «тексти, що Продають: модель для складання»: як навчитися писати, якщо ви — не копірайтер


Рисовий штурм + 7 вподобаних цитатАвторизуватися для коментування: