6 типів завдань, які можна і потрібно делегувати

7

Ділінь! Щось знову намагається привернути вашу увагу. Новий лист від клієнта? Смс? Нагадування про важливу зустріч? Ділінь! Ще одне! Кількість непрочитаних повідомлень зростає з кожною хвилиною.

Чому б не перевірити пошту прямо зараз? Відповівши на повідомлення ви намагаєтеся згадати, чим займалися до цього, але з кожним разом повертатися в робочий стан все складніше.

Рано чи пізно інформаційна навантаження досягає пікового рівня, і стає зрозуміло, що стратегічно важливі завдання під загрозою зриву — час витрачається на дрібниці.

Щоб цього не сталося, важливо відкинути зайве і зосередитися на найважливішому. А ще — згадати, нарешті, про те, що ви не зобов’язані робити все самостійно. На завданнях, які вам не даються, хтось спеціалізується.

hand-o-down

Вчіться делегувати: знаходити таких людей і навчати їх.

Багато бізнесменів відмовляються від делегування ряду причин: бояться, що працівники зроблять гірше або провалять завдання, не вміють пояснювати і навчати, не хочуть витрачати час.

Внутрішній перфекціоніст шепоче: «Краще тебе ніхто не впорається», і, повіривши йому, ви почнете рух у бік вигорання. Всі ці побоювання — не більш ніж міф.

Успішні підприємці підтверджують, що делегування врятувало їх бізнес від краху і допомогло збільшити прибуток у кілька разів. Вкладення в команду окупилися сповна.

Ось шість груп завдань, які можна сміливо делегувати без шкоди для бізнесу:

Дрібні

Зазвичай про такі кажуть «швидше зробити, ніж пояснити», але їх накопичується стільки, що часу на щось більш складне не залишається.

Завдання цього типу рідко бувають терміновими і важливими.

Наприклад, реєструючись на конференцію, ви повинні будете внести захід у свій календар, потім забронювати готель і купити квитки на літак. Ніби й недовго, але поки з усім розібралися, пари годин як не було.

Everett Collection / Shutterstock.com

Не вимагають високої кваліфікації

Рішення таких завдань — не найбільш продуктивний варіант використання часу керівника, їх завжди є, кому доручити.

Внести 100 найменувань товарів в електронну таблицю і кольором відзначити їх приналежність до тієї чи іншої категорії може будь-який з ваших підлеглих.

Розтягнуті у часі

Вони можуть належати до категорії важливих, але не вимагати вашої участі з самого початку. Можна приєднатися, коли завдання буде виконано на 80%: перевірити, затвердити або пояснити подальші дії.

Ті, виконання яких можна стандартизувати

Один раз склавши алгоритм і пояснивши його співробітникові, ви можете передати йому всі аналогічні завдання. Залишиться контролювати виконання та затверджувати результати.

Завдання, в яких ви не сильні

У кожного керівника є слабкі місця: одні терпіти не можуть витрачати час на збір і обробку статистичних даних, інші не дуже грамотно пишуть…

Змушуючи себе виконувати такі завдання, ви витрачаєте набагато більше часу, ніж ті, хто на цьому спеціалізується. Замість того, щоб знову три ночі не спати і сидіти над слайдами презентації, зверніться до дизайнера.

Термінові завдання, на які у вас немає часу

Якщо розумієте, що поточна завантаження не дозволить вам вирішити питання у строк, делегуйте його.

Наприклад, працівник може поїхати в аеропорт зустріти партнера, який прибув на переговори, поки ви в офісі спілкуєтеся з важливим клієнтом.

Щоденно ставте собі питання: «Що можу зробити я і тільки я?» і намагайтеся делегувати інше.

Візьміть аркуш паперу і протягом наступних двох тижнів записуйте завдання, які можна доручити співробітникам. Потім залишиться згрупувати їх за типами і вибрати виконавців.Катерина Бакланова
Копірайтер. Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Як приймати рішення у бізнесі на основі цифр в 2019


Чому Black Star російські партизани музики?


Де ж я так нагрішила: вчимося правильно наймати співробітників


5 інструментів, щоб навести порядок у своїх продажах


Обійняти і пробачити: як знайти справжнього менеджера з продажу?


Як директор навів порядок у себе на складі?Авторизуватися для коментування: