6 цікавих способів залучити нових клієнтів

5

В руках у власників бізнесу практично необмежену кількість маркетингових тактик. На жаль, деякі з них виявляються неефективними. З урахуванням того, що деякі можуть дозволити собі витрачати на маркетинг величезні гроші, у підприємців немає права на нескінченні помилки.

Але не здавайтеся! Якщо реклама не принесла очікуваних результатів, можливо, вам варто вдатися до більш хитрим тактик. Серед них — зміцнення партнерських відносин і зв’язків, які існують між вами і потенційними клієнтами. У порівнянні зі стандартними прийомами результат буде набагато більш значним.

Отже, 6 додаткових способів, як залучити нових клієнтів.

1. Почніть співпрацювати з компанією, продукти якої доповнюють ваші товари або послуги

Залучення нових клієнтів — це питання довіри. Людина платить за ваш продукт, якщо довіряє вам.

Ви можете заслужити цю довіру або ж ви можете його позичити. Відмінний спосіб — співпраця з компанією, яка виробляє доповнюють, але не конкуруючі з вашими продукти.

Іноді ви можете стати партнерами з компанією, яка виробляє зовсім інші товари, чия аудиторія схожа з вашою. Так, наприклад, бутік жіночого одягу став дуже успішним завдяки колаборації з дилером BMW.

Ось як це спрацювало.

Дилер BMW відправляв своїм покупцям пропозицію отримати безкоштовне шовкове кімоно від бутіка. Але забрати його потрібно було в магазині.

600 жінок захотіли отримати цей подарунок. У листі згадувалася його вартість — 100 $, хоча по суті кожне кімоно обійшлося бутіку всього за 16 $.

У середньому під час свого першого візиту в бутік кожна жінка витратила там на одяг ще за 400 $.

Бутік витратив 9600 $, а прибутки отримав більше 240 000 $, а також обзавівся безліччю нових клієнток (близько шестисот).

2. Почніть працювати з місцевим благодійним товариством

Благодійні товариства, як правило, легше йдуть на контакт, ніж комерційні компанії. Співпраця з ними може піти вам на користь.

Я знаю п’ять компаній, що виробляють товари для собак, які співпрацюють з місцевими притулками. Вони пропонують все — від безкоштовних курсів дресирування до мисок і кормів — тим, хто бере собаку в притулку.

3. Організуйте безкоштовну роздачу

Подарунки завжди привертають увагу клієнтів. Суть в тому, щоб вибрати правильні товари і правильно все організувати.

В попередньому раді згадувалися компанії, які пропонують безкоштовну продукцію для собак. Зверніть увагу на те, що всі подарунки (в тому числі безкоштовне кімоно) людям потрібно було забирати в магазині. І навіть те, що люди прийшли в магазин, вже дорогого коштує.

Якщо ви не можете собі дозволити організовувати роздачі круглий рік, приурочьте їх до певної дати. Магазин 7-Eleven влаштовує такі щорічно 11 липня. В один з таких днів продажу по мережі зросли на 38%.

[Замок] замок [id=7757] не існує або замок за замовчуванням був видалений.

4. Влаштуйте захід

Це один з кращих способів організувати демонстрацію продукту. Люди приходять в магазин, знайомляться з товарами, повертаються додому і купують їх онлайн.

Заходи — це також можливість почати співпрацювати з іншою компанією або навіть місцевим виробником (ви вже оцінили, як одна тактика доповнює іншу?). В моєму місті взимку магазини садових товарів влаштовують зустрічі по неділях. Садівники можуть обговорити цікаві для них теми і придбати щось корисне.

Читайте також
Як b2b-компанії залучати клієнтів з інтернету без реклами:
6 способів >>

Так як ці зустрічі — подія не одиничне, рекламну кампанію можна зробити для декількох заходів разом. Вам потрібно лише переконатися, що на складі кожного з магазинів достатньо товарів, які ви збираєтесь демонструвати, і кожен бажаючий зможе їх придбати.

Що ми отримуємо в результаті? Постійних клієнтів, можливість продавати товари взимку, відчутне підвищення прибутку в неділю.

5. Зробіть ставку на сарафанне радіо

“Сарафанне радіо” — одна з найстаріших форм маркетингу, і, як і раніше одна з найбільш ефективних для малого бізнесу. А також один з найбільш доступних і економічних способів залучення нових клієнтів.

У звіті WASP про стан малого бізнесу кажуть, що сарафанне радіо — один з найбільш популярних маркетингових інструментів для компаній з 5-10 співробітниками. Його використовують близько 59% компаній.

Спробуйте самі: відправити купон або безкоштовне пропозицію постійним клієнтам. Дайте кожному покупцеві за дві дисконтні картки або два код на знижку. Одна карта — для покупця, друга — для одного. Однієї додаткової картки буде достатньо. Дозвольте клієнтові вирішити, хто з його друзів міг би скористатися вашими товарами або послугами.

6. Виділяйтеся

Як ви знаєте, конкуренція в наші дні величезна, особливо для малого бізнесу, який змагається з магазином-гігантом. Спроби запропонувати більш низьку ціну заздалегідь приречені на провал. Вам потрібно пропонувати кращий сервіс або… краще рекламувати свій бренд.

Багато власників малого бізнесу відчувають, що у них немає на брендинг ні часу, ні бюджету. Але щоб виділитися серед інших компаній, вам не потрібен ні диплом маркетолога, ні кругленька сума.

Читайте також
20 зухвалих способів залучення клієнтів >>

Хочете приклад? Колір. Просто виберіть для вашого бренду і яскравий колір. Може бути, рожевий — пофарбуйте стіни вашого магазину в яскраво-рожевий колір. Виберіть колір, який приверне увагу. Вам доведеться витратитися лише на банку фарби.

Колеги, залучали клієнтів такими способами? Поділіться в коментарях.


Саша Іванова
Пишу і перекладаю тексти про бізнес.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Нам не цікаві заявки — нам потрібні продажу


7 ознак відстійного маркетингу


5 вибухових технік для зростання вашого бізнесу


Метод двох питань: чому прийоми зі шкалою оцінки працюють краще?


Як перемогти конкурентів Instagram і почати отримувати замовлення?


Перезавантаження FMCG продажу: 4 ключових моменти, що заважають вашому бізнесуАвторизуватися для коментування: