7 міфів про успіх, які псують нам життя

5

Існує набір універсальних принципів, які можуть привести вас до успіху. Зазвичай вони передбачають визначення цілей, зібраність і ясне розуміння перспектив.

А є інші поради, які відмінно звучать і, здається, навіть мають сенс, але на практиці можуть більше нашкодити, ніж допомогти.

Письменник Діп Патель (Deep Patel) зібрав 7 помилкових друзів підприємця, які потрібно викреслити зі свого життя.

Успіху можна домогтися лише в тому ділі, яке ви обожнюєте

Нам всі вуха прожужжали цієї фрази: якщо ви будете займатися тим, що любите, то успіх просто неминучий. Звучить відмінно. Напевно, з ким-то це дійсно працює. Принаймні, люди, які займаються улюбленою справою, краще мотивовані і ясніше бачать свої цілі.

Однак існують й інші фактори, які варто взяти до уваги. Якщо справа є, а ринок для нього ще не придумали, то від успіху вас буде відокремлювати глуха стіна. Але це не привід впадати у відчай.

Проведіть ревізію своїх достоїнств і недоліків, розгляньте всі можливості і переконайтеся, що до успіху можна прийти іншим шляхом. Напевно знайдеться ще одне заняття з більш широкими перспективами, яке ви полюбите не менше.

Пам’ятайте, що ідеальної роботи не існує. Неважливо, як сильно ви захоплені якоюсь справою, знайдуться дрібниці, які будуть вас дратувати. Замість того щоб мріяти займатися тим, що ви любите, переконайтеся, що ви любите те, що робите. Робота повинна приносити вам радість і почуття морального задоволення.

Не зациклюйтеся тільки на одній кар’єрних можливості. Будьте відкритими.

Тільки перфекціоністи-трудоголіки досягають цілей

Більшість підприємців — трудоголіки і пишаються цим. Ситуація ускладнюється тим, що ці ж люди часто ще й перфекціоністи. Кредо їх життя така: якщо ви не прагнете жити на роботі і доводити до досконалості кожну деталь, бізнесмен чи ви взагалі? Крім того, вони переконані, що треба пожертвувати всім заради багатства і успіху.

Якщо дотримуватися таких переконань, то досягти поставленої планки буде просто нереально. У підсумку все буде з точністю до навпаки: чим більше ви будете працювати, тим гірше будуть результати. Продуктивність зникне, а на її місце прийдуть виснаження та стрес.

Щоб не було болісно боляче за безцільно прожиті роки, намагайтеся балансувати між роботою і особистим часом. Повірте, кращі ідеї тільки й чекають, щоб ви відпочили і ненадовго відключили мозок. Дозвольте собі розслабитися, і тоді буде набагато простіше досягти нових вершин.

Потрібно сфокусуватися на майбутнє і думати на крок вперед

Цей міф стверджує, що успішні люди завжди йдуть наміченим курсом і намагаються передбачити проблеми, з якими може зіткнутися компанія.

Однак якщо ви занадто зациклені на майбутньому, є небезпека втратити зв’язок з сьогоденням і упустити щось важливе.

Дослідження показують, що люди, які живуть сьогоднішнім днем, відчувають себе щасливішими. Вони отримують задоволення від кожного моменту і спілкування з оточуючими. Беріть з них приклад.

Гарною підмогою для успіху стане дорога освіта

Багато років домінувало переконання, що будь-яка стоїть кар’єра починається з диплома престижного вузу. І чим відоміший університет, тим вище шанси на успіх.

Але для більшості людей 5 років в одному з топових вузів країни — недозволена розкіш. Так, значить, вони приречені животіти? Однозначно ні!

Освіту можна отримати різними способами. Життєвий досвід, часом, набагато ефективніше лекцій в університеті.

ЗАВАНТАЖИТИ КНИГУ >>

Концентруйтеся на тому, що у вас краще всього виходить

Відповідно до цього міфу, до успіху можна прийти, тільки якщо повністю присвятити себе одній сфері. Потрібно зробити ставку на свої сильні сторони і довести їх до досконалості.

Гаразд, з деякими це і справді працює. Але зворотна сторона цієї медалі полягає в тому, що можна легко втратити більш широкі можливості в іншій області і розкрити лише незначну частину свого потенціалу. Просто згадайте підприємців, які однаково успішно запускали проекти в непов’язаних один з одним сферах.

Був би так знаменитий сер Річард Бренсон, якби обмежився тільки продажем музичних платівок? Сьогодні його конгломерату Virgin Group налічує більше 200 компаній різного профілю.

Замість того, щоб концентруватися тільки на сильних сторонах, розвивати цілий ряд навичок. Маючи безліч інтересів і схильностей, ви станете лише більш продуктивними. Знайдіть час, щоб освоїти нові області, і це відкриє перед вами нові можливості.

Думайте тільки про себе

Багатьом здається, що в реальному житті діють ті ж принципи, що і в «Грі престолів», тому вони воліють йти до мети по головах. Такі люди вважають, що на шляху до успіху всі засоби хороші.

Але дійсно успішні підприємці чинять інакше. Замість того щоб слухати його, вони допомагають іншим і тим самим стають кращою версією себе. Завдяки цьому, навколишні довіряють їм і готові піти назустріч. Працюючи в команді з такими людьми, все відчувають себе частиною єдиного цілого і готові згорнути гори.

Хто захоче мати справу з нарцисом? Так що якщо ви мрієте досягти успіху в своєму бізнесі, вашими вірними союзниками повинні стати емпатія, довіра і чесність.

Мати багато грошей — значить бути щасливим і успішним

Легко потрапити в пастку переконання, що велика стан автоматично робить людину успішною. І це найсумніший міф.

Надто часто ми вимірюємо свої досягнення кількістю нулів у щорічному доході. Але якщо весь час мріяти про незчисленні багатства, можна залишитися біля розбитого корита. Такий підхід заважає насолоджуватися життям і помічати красу простих речей.

Гроші не повинні бути самоціллю. Це всього лише засіб забезпечити комфорт і безпеку собі і близьким. Стабільний дохід може вирішити багато проблем, але головна цінність нашого життя — це люди. Пам’ятайте про це, піклуйтеся про своїх клієнтів, і гроші прийдуть самі.Ксенія Єрьоміна
Копірайтер. Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Як Михайло з Владивостока продав ікру друзів за допомогою Facebook?


5 головних питань, щоб отримати ступінь MBA, якщо ви не з Москви


5 питань, щоб правильно вибрати ВНЗ для отримання MBA


Яндекс.Дзен як якір для бізнесу. Може врятувати, а може створити проблеми


Як взяти інтерв’ю у самого Сергія Бадюка?


Міф про правило 72 годин Бодо Шефера: чиї інтереси він захищає?Авторизуватися для коментування: