7 ознак того, що ваші співробітники незадоволені своєю роботою

7

Нас вас, як і на будь-підприємця, лежить велика відповідальність. Ви повинні генерувати ідеї, закладати фундамент свого бізнесу, приймати серйозні рішення і показувати приклад іншим в якості лідера організації. А адже є ще повсякденні завдання, начебто продажу або маркетингу!

При такій великій кількості справ, від вас, звичайно ж, може вислизати необхідність підтримувати здоровий клімат у колективі і постаратися зробити так, щоб всі співробітники любили свою роботу. Багато ігнорують цей фактор, проте саме він багато в чому визначає життєздатність компанії.

Важливо вміти розпізнавати перші ознаки незадоволеності і вживати заходів до того, як ситуація стане критичною. Джейсон Демерс (Lorna Demers), засновник і директор SEO-агентства AudienceBloom, у своїй статті розповідає, на що варто звернути увагу.

Щасливий співробітник — продуктивний співробітник

Бажання зробити колег щасливими говорить не тільки про альтруїзмі. Якщо кожен працівник задоволений своїм робочим місцем, його продуктивність підвищується в рази, а це означає, що і вся компанія буде показувати зовсім інший результат.

Крім того, задоволеним працівникам навряд чи захочеться йти з вашої організації. Таким чином, плинність кадрів значно скоротиться, і не доведеться знову і знову витрачати час на пошук і навчання нових співробітників.

Скарги — не завжди погано

Радійте, якщо співробітник відкрито висловлює своє невдоволення. Принаймні, ви знаєте, що конкретно йому не подобається, і можете з цим працювати.

Але, на жаль, більшість співробітників бояться або не хочуть говорити про свої переживання безпосередньо з керівництвом. Так що вам, як лідеру, слід уважно відстежувати невербальні ознаки невдоволення і бити тривогу, якщо підлеглі:

1. Не прагнуть підвищити планку

Якщо хочете досягти успіху в бізнесі, доведеться постійно перевищувати очікування, а не просто відповідати їм. І ваша команда повинна повністю підтримувати цю ідею.

Ви помітили, що співробітники не прагнуть працювати на повну потужність? Вітаю! Швидше за все, їм більше не цікава їхня робота. Якщо людина щиро вичавлює з себе максимум, це завжди помітно. При цьому він може і не досягти поставленої мети, але з цією проблемою розібратися куди простіше.

Однак якщо працівник досягає необхідного мінімуму і просто зупиняється, це може свідчити про повну відсутність інтересу або навіть апатії.

2. То і справа поглядають на годинник

Незалежно від того, наскільки крута у вас компанія, майже всі співробітники з нетерпінням чекають обідньої перерви або кінця робочого дня. Це абсолютно нормально і зовсім не говорить про те, що їх щось не влаштовує!

Зовсім інша справа, якщо вони починають постійно поглядати на годинник (особливо у другій половині дня) або прагнуть закінчити свою роботу як можна швидше.

3. Цураються колективу

Цілком нормально, коли глава компанії хоче бути кілька ізольованим від персоналу. Але якщо ваші співробітники стали віддалятися один від одного, значить, щось пішло не так.

В ідеалі, команда повинна бути дуже згуртованою. Звичайно, далеко не завжди колеги стають кращими друзями, але якщо вони базікають і жартують один з одним, це дуже хороший знак.

Навпаки, якщо в офісі завжди панує мертва тиша, і ви ніколи не бачили, щоб колеги говорили один з одним про що, крім роботи, це вірна ознака нездорової атмосфери в колективі.

4. Не пропонують нові ідеї чи не дають зворотний зв’язок

Щасливі співробітники обожнюють свою роботу і прагнуть зробити все, щоб виконувати її ще краще. Вони з легкістю генерують ідеї як для себе особисто, так і для всієї компанії, і не бояться отримувати або давати зворотний зв’язок.

Якщо це не про ваших підлеглих, можливо, їм не подобається їхня робота.

5. Кажуть у вас за спиною

Один з кращих способів встановити довірчі стосунки в команді — забезпечити прозорість у всьому. Показуйте це на власному прикладі, і колеги напевно підуть за вами.

Але якщо ви помітили, що співробітники стали говорити у вас за спиною або відмовляються обговорювати з вами проблеми, з якими вони зіштовхуються на роботі, це може означати, що їх щось не влаштовує.

6. Не хочуть взаємодіяти з іншими

Коли ви даєте співробітникові завдання, ви, звичайно ж, очікуєте, що він її виконає. Він може задати ряд питань або попросити роз’яснень у вас або колег, але зворотний зв’язок обов’язково повинна бути наслідком щирого бажання допомогти.

Якщо ж ви бачите, що якийсь співробітник похмурий і не прагне підтримати колег, розцінюйте це як явна ознака невдоволення компанією.

7. Демонструють візуальні ознаки

Іноді розпізнати візуальні знаки складніше всього. Але їх обов’язково варто брати до уваги, оскільки багато співробітники навмисно приховують свої претензії, щоб не провокувати конфлікт.Ви помітили, що хтось із колег часто зітхає, совається на своєму місці, став менше посміхатися або постійно знаходиться в закритій позі?

Це може свідчити про те, що його щось не влаштовує на роботі. Звичайно, візуальні ознаки індивідуальні для кожного, так що стежте за змінами в поведінці працівників.

Якщо ваші підлеглі всім задоволені, вони будуть працювати набагато старанніше і надовго залишаться у вашій компанії. Звичайно, неможливо зробити їх щасливими на всі 100%, але якщо ви навчитеся розпізнавати ознаки невдоволення на ранній стадії, це допоможе підтримувати сприятливу атмосферу в колективі.Ксенія Єрьоміна
Копірайтер. Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Як приймати рішення у бізнесі на основі цифр в 2019


Чому Black Star російські партизани музики?


Де ж я так нагрішила: вчимося правильно наймати співробітників


5 інструментів, щоб навести порядок у своїх продажах


Обійняти і пробачити: як знайти справжнього менеджера з продажу?


Як директор навів порядок у себе на складі?Авторизуватися для коментування: