7 слів, які не можна використовувати в презентаціях

6

Боб Дорф (Bob Dorf), співавтор The Startup owner’s Manual, пояснює, як гучні визначення, не підтверджені фактами, можуть поховати вашу презентацію. У 1972 році легендарний комік Джордж Карлін (George Carlin) склав список «7 слів, які ви не зможете сказати на телебаченні».

За аналогією з ним Боб створив перелік з 7 слів, які бізнесменам краще забути. Ось вони:

1. Кращий

Кращий — прекрасне слово, але його треба використати в контексті. Ваш товар краще, ніж що? Хто вирішив, що він краще? Те, що ви вважаєте його самим-самим, похвально, але навряд чи переконливо для опонентів. Використовуйте це слово тільки в тих випадках, коли воно підкріплене фактами. Приміром, «кращий ресторан Москви на думку укладачів рейтингу X».

Новий продукт, що недавно з’явився на ринку, рідко зі старту отримує звання кращого. Не намагайтеся маніпулювати, розкидаючись гучними словами.

Втім, винятки зустрічаються — пошукова система Google моментально обійшла всіх конкурентів і стала популярною, завдяки особливому алгоритму. На першому місці у видачі виявилися ті результати, які найбільш релевантні запиту, а не реклама. Це дозволило пошуковику затьмарити інші системи і отримати звання кращого, підтверджена більшістю користувачів.

2. Підривній

Цей термін любимо стартаперами (особливо, які працюють у сфері інформаційних технологій), але не представляє цінності для клієнта. Що таке підривної стартап насправді?

Приміром, Facebook, «вбив» MySpace, музично-орієнтовану соціальну мережу. Куплена NewsCorp за 600 мільйонів доларів у 2005 році, MySpace практично зникла, тому що Facebook зріс з нуля до 1.86 мільярдів користувачів в місяць, що порушило баланс на ринку соцмереж.

3. Інноваційний

Так називають себе всі, кому не лінь, хоча і цей титул мали присуджувати продукту експерти. Втім, якщо TechCrunch або Fortune назвали ваше дітище інноваційним, сміливо включайте це слово в презентацію, пославшись на авторитетне джерело.

Uber, наприклад, не був інноваційним. Коли він з’явився в Сан-Франциско в 2011 році, на ринку вже присутні «ride-share» сервіси на зразок RideCharge (пізніше Taxi Magic, потім Curb), заснованого у 2007 році, Cabulous (пізніше Flywheel) і GetTaxi (Gett). Тим не менш, Uber зміг стати підривним. Тільки в Нью-Йорку близько 250000 пасажирів щодня користуються додатком для виклику таксі.

4. Провідний

Марне прикметник, необґрунтоване і не несе корисної інформації для клієнта або інвестора. Може тільки що заснований стартап займати провідні позиції в галузі? Відповідь очевидна.

В чому ви є провідною компанією? На ринку, в галузі, в якійсь обмеженій категорії? Скільки може бути провідних сайтів з рецептами, наприклад? Або ваш є провідним серед сайтів про яблучних пирогах, що містять рецепти для кухарів-лівшів?

Завантажити книгу >>

5 і 6. Єдиний і унікальний

Якщо вже вирішили використовувати ці визначення, дотримуйтеся обережності. За даними Global Entrepreneurship Monitor щодня відкривається близько 17000 нових бізнесів. Скільки з них насправді є унікальними, неповторними, такими, як eBay або Google —реальні лідери в своїх галузях?

7. Найдешевший

Ця характеристика непостійна — будь-який конкурент у разі необхідності може знизити ціни (нехай навіть тимчасово) і легко вийти переможцем.

Клієнтів певного статусу така заява може навіть віджахнути, так як в головах багатьох наших співвітчизників міцно засів стереотип «дешево, неякісно». Інвесторам навряд чи буде цікаво вкладати гроші в компанію, яка не може виділитися на загальному тлі інакше, ніж за допомогою низької ціни.

Підіб’ємо підсумки

Гучні заяви, не підкріплені фактами, можуть руйнівно впливати на бізнес. Ви намагаєтеся виглядати краще в очах клієнтів або інвесторів, але на ділі домагаєтеся протилежного ефекту.

Перевіряйте своє позиціонування багаторазово, спілкуючись з єдиними людьми, думка яких має значення. Так, це ті, хто приносить вам гроші. Друзі, дружина і власне его («а мені так подобається») — погані помічники в цій справі. Говорите правду, підкріплюйте її фактами і уникайте гучних слів!Катерина Бакланова
Копірайтер. Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Нам не цікаві заявки — нам потрібні продажу


7 ознак відстійного маркетингу


5 вибухових технік для зростання вашого бізнесу


Метод двох питань: чому прийоми зі шкалою оцінки працюють краще?


Як перемогти конкурентів Instagram і почати отримувати замовлення?


Перезавантаження FMCG продажу: 4 ключових моменти, що заважають вашому бізнесуАвторизуватися для коментування: