7 звичок, від яких потрібно позбутися

6

Ми регулярно публікуємо статті про звички, які сприяють зростанню ефективності, дозволяють стати розумнішим або привабливішим для оточуючих. А сьогоднішній матеріал від Ель Каплан (Elle Kaplan), генерального директора Lexion Capital Management, присвячений 7 звичок, від яких потрібно терміново позбутися. Оголосіть їм війну вже сьогодні і побачите, як життя почне змінюватися на краще!

Зав’яжіть з прокрастинацією

Нам часто здається, що часу ще багато і все встигну. Завтра. Або післязавтра. Тягнемо до останнього моменту, а потім робимо все швидко і не дуже якісно. Знайоме? Ігнорувати таку поведінку небезпечно, адже невирішені проблеми мають властивість накопичуватися. Це неминуче призведе до втоми, апатії і демотивації.

Замість того щоб постійно переносити терміни, спробуйте «їсти слона по шматочках» — розбити глобальну задачу на багато маленьких і приступити до їх виконання. Скажімо, якщо вирішили створити сайт, почніть з розробки логотипу. Страх перед величезним обсягом роботи відступить, і потреба у зволіканні відпаде.

Навчіться слухати

Під час будь-якої розмови на нас діють десятки відволікаючих факторів (особливо, якщо нудно). Щоб зануритися в обговорювану тему, доведеться вольовим зусиллям від них абстрагуватися.

Хочете стати хорошим керівником? Навчіться слухати, не відволікаючись. Замість того, щоб автоматично кивати, придумайте інші способи показати співрозмовникові, що ви залучені в бесіду і стежити за його думкою. Намагайтеся вникнути, задавайте питання. Навіть якщо тема розмови вам не особливо цікава, нова інформація не буде зайвою.

Навчіться говорити «ні»

Прийнято вважати, що ввічливі люди не повинні відмовляти. У діловому світі така установка може обернутися негативними наслідками. Рано чи пізно внутрішній ресурс буде вичерпаний, і ви візьмете на себе більше, ніж зможете виконати.

Піклуйтеся про себе і намагайтеся тверезо оцінювати сили. Уточнити у керівника, яка з задач більш пріоритетна, або поставити свої потреби вище потреб іншої людини — це нормально.

Перестаньте порівнювати себе з оточуючими

Якщо ви вважаєте себе менш успішним, ніж інші люди, і зацикливаетесь на невдачах, то не досягнете успіху. Зробили щось добре? Пишайся цим! Вам не потрібно чуже схвалення.

Пам’ятайте про те, що наше сприйняття інших людей зазвичай не цілком відповідає дійсності (пам’ятаєте приказку «у чужому городі трава зеленіша»?). Люди з куди більшим задоволенням діляться своїми успіхами, досягненнями та іншими позитивними моментами, ніж проблемами та інформацією про провали. Не заздріть знайомому, у якого «є все» — задумайтесь про те, що залишилося за кадром.

Забудьте про плітки

Особливо на робочому місці. Важливо не тільки перестати ганьбити інших самому, але і присікати подібні розмови, свідком яких ви стали. Врахуйте, що люди все чують — беручи участь в поширенні пліток, ви ризикуєте втратити їхню довіру. А це, в свою чергу, — одна з головних причин краху бізнесу. Підтримуйте атмосферу довіри у колективі і добийтеся того, щоб співробітники могли розраховувати на відкритість і конфіденційність в будь-якій ситуації.

Не витрачайте час на інтернет-серфінг

Користуйтеся безмежними можливостями «всесвітньої павутини» з розумом. З’ясуйте, яка інформація вам потрібна, і не переходьте до наступного ресурсу, поки не закінчите вивчення попереднього. Дослідження, проведене фахівцями з Каліфорнійського університету в Берклі, показало, що офісні працівники перескакують з сайту на сайт в середньому кожні 11 хвилин. А на досягнення стану продуктивності, іменованого потоком, що йде приблизно 25 хвилин.

Вчені довели, що в стані потоку ми працюємо в 5 разів ефективніше! Кожен раз, оновлюючи стрічку в Фейсбуці, ви випадаєте» з робочого процесу на більш тривалий час, ніж здається.

Уникайте «токсичних» людей

Опра Уїнфрі (Oprah Winfrey) одного разу сказала: «Оточуйте себе людьми, які допоможуть вам досягти більшого».

Серед ваших колег є людина, після спілкування з яким стабільно підвищується тиск? Зведіть контакти до мінімуму. Краще з вдячністю подумайте про рідних і друзів, які роблять вас щасливими. Ці люди гідні того, щоб витрачати на них свій час і енергію.Катерина Бакланова
Копірайтер. Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Як Михайло з Владивостока продав ікру друзів за допомогою Facebook?


5 головних питань, щоб отримати ступінь MBA, якщо ви не з Москви


5 питань, щоб правильно вибрати ВНЗ для отримання MBA


Яндекс.Дзен як якір для бізнесу. Може врятувати, а може створити проблеми


Як взяти інтерв’ю у самого Сергія Бадюка?


Міф про правило 72 годин Бодо Шефера: чиї інтереси він захищає?Авторизуватися для коментування: