8 порад дівчатам успішним

5

У цій статті ви знайдете практичні поради від восьми жінок зі списку 40 Women to Watch Over 40 («40 жінок за сорок, які нас ще здивують»), обраних за свої успіхи у професійній діяльності та створення нових форм наставництва. Автор статті Христина Вулета, а перевели ми — переклад з англійської: Бюро перекладів iTrex, спеціально для Клубу директорів.

Мій улюблений формат наставництва створила Одрі Маклін, засновник, інвестор і доцент-консультант інженерного факультету в університеті Стенфорда. Коли її просять дати пораду, вона відповідає: «Я не дуже люблю давати поради, але буду рада поділитися тим, що дізналася сама».

Порада 1: Будь чесною

Венді Сакс, володарка нагороди «Еммі», продюсер мережного телебачення, письменник і оратор

Наставник: Сорайя Гейдж, виконавчий директор компанії NBC Universal

«У наших відносинах не було ніякого тиску або примусу».

Коли Сакс була другим продюсером в Dateline NBC, їй довелося працювати над декількома проектами разом з Сорайей Гейдж, яка була на сім або вісім років старший за неї. Гейдж, яка у той час працювала старшим продюсером, жила далеко від роботи і ростила двох маленьких дітей, а тому зуміла домовитися про скороченому робочому дні. Для кінця 90-х — початку 2000-х це була справжня революція.

Гейдж показала Сакс, що можна одночасно займатися дітьми і будувати кар’єру; особливо переконлива була її відкритість. «Вона не приховувала, що робота – це великий стрес, — розповідає Сакс. — Тим більше, якщо вона прив’язана до жорстких термінів, як в новинному агентстві, де ми повинні миттєво реагувати на будь-які події». Один з рад, який дуже знадобився Сакс, полягав у тому, щоб народжувати дітей підряд, не роблячи великих перерв. «Спочатку мені навіть здавалося, що я неправильно її зрозуміла, — згадує Сакс. — Але коли діти підросли і почали грати один з одним, дозволяючи мені поспати зайву годину у вихідні, я зрозуміла, що це має сенс».

У кінцевому рахунку Гейдж довела Сакс, що на роботі знадобляться всі її особисті якості. «Я можу проявляти емоції, я можу бути одночасно матір’ю і професіоналом, — каже вона. — А якщо щось не виходить, можна все виправити».

Порада 2: Знайди себе

Дебора Балардини, актриса театру, режисер, коуч і підприємець

Наставник: Енріке Пардо, хореографічний театр Developer

«Він навчив мене, як знайти себе і як допомогти зробити це іншим».

Пропрацювавши близько 20 років, Балардини втратила бажання займатися далі своєю кар’єрою. Тоді вона потрапила на семінар Енріке Пардо в театрі LaMama в центрі Манхеттена. Енріке був відомий своїм унікальним підходом до руху і танцю (його підхід включав в себе міфологію, вивчення культури, роботу з голосом і текстом). Його ненаситна допитливість і пристрасна відданість мистецтву повернули її до життя. Пардо показав Балардини, як бути творцем поза сценою.

Завдяки цьому, вона змогла усвідомити, що все в житті взаємопов’язано — від підприємництва до мистецтва. «Уроки його навчили мене жити як художник. Я привношу концепцію хореографічного театру, якої він навчив мене все, що я роблю, від планування справ до ігор з сином. І, звичайно ж, використовую її в кожній театральній постановці». Метод Пардо неможливо звести до певного набору правил, але його суть полягає в тому, щоб мати свою точку зору і висловлювати її через мову, рух, пісню, текст або повне мовчання — словом мати свободу вираження, за яку так довго боролися жінки.

Фотографія з сайту wikipedia.org

Порада 3: Бери силу спільності

Лэшинда Стэр, перший помічник начальника поліції Детройта

Учень: Стейсі Кевін, лейтенант поліції Детройта

«Один з найбільших подарунків, які ми отримуємо в житті, — це успіхи тих, кого ми вчили».

Лэшинда Стэр познайомилася зі Стейсі Кевін, коли та служила в поліції. Вона намагалася протистояти дискримінації і переламати неприйняття колег. «Я змогла почути те, що вона не могла висловити, і зрозуміла, що можу змінити її переконання і допомогти їй набратися сил, щоб подолати перешкоди, з якими вона зіткнулася», — говорить Стэр. Це стало початком її наставництва.

Спочатку Стэр думала, що головний подарунок для неї як для наставника — те, що Кевін змогла знайти себе і стала лейтенантом. Але потім вона зрозуміла: найважливіше те, що вона отримала від своєї учениці натомість. «Я думала, що підтримую молоду жінку і ділюся своїми знаннями. Але і вона ділилася зі мною своїми знаннями і силою». Ці відносини ще раз довели Стэр, що люди схожі один на одного, незважаючи на всі відмінності.

Порада 4: Вивчай математику

Елісон Стенджер, професор міжнародної політики і економіки за програмою Рассела Ленга в коледжі Миддлбери, штат Вермонт

Наставник: професор Стейсі, коледж Элмхерст

«Вивчайте математику як можна глибше, і тоді ніхто не зможе вам перешкодити».

Професор змінила життя Елісон Стенджер, коли порадила їй вибрати своєю спеціальністю математику. Стенджер ніколи не думала, що у неї є схильність до математики. Жоден з попередніх викладачів ніколи не хвалив її за успіхи в цій дисципліні, незважаючи на те, що на кожному іспиті вона отримувала відмінні оцінки. «Я думала, що в математиці завжди є правильні відповіді, і все просто працюють, поки не вирішать завдання правильно, як це робила я, — згадує Стенджер. — До того, як професор Стейсі допомогла мені поглянути на це з іншого боку, мені ніколи не приходило в голову, що люди можуть помилятися і при цьому думати, що рацію».

Здивована радою професора, Стенджер запитала її, де може знадобитися ступінь у галузі математики. Отриманий відповідь Стенджер пам’ятає досі і неодноразово повторювала його багатьом дівчатам і жінкам: «Жінка, яка розбирається в математиці, може досягти всього».

Фотографія з сайту Wikimedia Commons

Порада 5: Будь справжньою

Беверлі Кіл, голова кафедри звукозаписної індустрії, Державний університет штату Теннессі

Наставник: Рут Енн Харниш, засновник і голова «Фонду Харниш»; виконавчий кінопродюсер

«Знати, що хтось на твоїй стороні без будь-якої особистої вигоди, – це дуже важливо». – Беверлі Кіл

Беверлі Кіл познайомилася зі своїм наставником на похороні батька. Рут Енн Харниш була першою жінкою-репортером в Нешвіллі і вела колонку в газеті Nashville Banner, де батько Кіл працював редактором. «Вона стала опікуватися мене, коли я вчилася в старшій школі, і з тих пір мене направляє. Вона — мій ангел-хранитель», — розповідає Кіл.

Кіл вдячна Харниш за те, що та донесла до неї думку, протилежну тій, яку зазвичай жінкам вселяють засоби масової інформації: це нормально, якщо людина не завжди благополучний і сповнений сил. «На людях я роблю вигляд, що все в порядку, але їй можу розповісти, що відбувається насправді, — каже Кіл. — Вона запитує як у мене справи, і допомагає дзвінками потрібним людям».

Їхні стосунки розвивалися десятиліттями, як і обговорювані ними теми: від кар’єри і особистого життя, коли Кил було 20-30 років, до управління часом і громадської роботи, коли їй перевалило за 50. Харниш активно виступає за права жінок і є продюсером, наприклад, такого проекту, як «Мисливські угіддя» (The Hunting Ground), який займається проблемою сексуальних домагань в кампусах коледжів. Кіл і Харниш все більше займає питання: «Як встигнути створити максимум за той час, що нам відведено?»

Рада 6: Повір у себе

Рубі Зифо, віце-голова підрозділу Intel щодо дотримання законодавства та етичних норм; головний консультант корпорації Intel з питань безпеки та конфіденційності

Наставник: Сол Кау, в часи наставництва – начальник відділу у GTE

«Його віра в мене дозволила мені повірити в себе, і це дуже допомогло мені в житті».

На своїй першій роботі (в штаб-квартирі GTE) Рубі Зифо вирушила на строкову шестимісячну відрядження, щоб допомогти запустити стільниковий зв’язок на острові Оаху, Гаваї. Це було неймовірно відповідальне завдання для вчорашньої випускниці коледжу. У відрядженні з нею був тільки її начальник Сол Кау.

«Ми тільки що познайомилися, але Сол просив мене вирішувати завдання, з якими я ніколи не мала справи раніше, як ніби не сумнівався, що я зможу з ними впоратися», — розповідає Зифо. В один день вона становила план продажів, у іншої – приймала на роботу агентів. «Ми влаштували тимчасовий центр прийому замовлень над кафе Dairy Queen, — згадує Зефо. — Я навіть особисто прийняла замовлення на номер телефону для Тома Селлека («Приватний детектив Магнум»), так як всі відчайдушно хотіли отримати його номер». Кау не тільки навчав Зифо працювати, він також знайомив її з околицями, підказував, як вибирати свіжу рибу на ринку і показав, як виглядає ананасова плантація. «Врешті-решт я повірила, що можу зробити що завгодно, якщо буду старанно вчитися і працювати», — додає Зифо.

Фотографія з сайту pxhere.com

Рада 7: Оптимізм всупереч негараздам

Карен Гласс, засновник і креативний директор по розробці продуктів Ø GLASS, багатоцільового текстильного і дизайнерського простору.

Наставник: Рей Гласс, єдина жінка в керівництві Асоціації лікарень Янгстауна [намагалася влаштуватися на роботу в НАСА як математика, але отримала відмову з-за своєї статевої приналежності].

«Я навчилася бути сильною, експериментувати і завжди робити все, що в моїх силах».

Карен Гласс вирішила відмовитися від своєї роботи в сфері моди та дизайну, щоб зайнятися екологічно й соціально безпечними методами розробки і виробництва продуктів. Вона вдячна своїй тітці Рей Гласс за натхнення і допомогу у прийнятті цього рішення.

Сім’я Рей Гласс жила в Янгстауне, Огайо. Вона була молодшою з десяти дітей. За словами Карен, її характер, від наполегливої і сильної дівчата до незалежної жінки, сформувався в ранні роки, коли вона зіткнулася з важкою працею та кризою в сім’ї. Під час Другої світової війни, коли Рей було 14 років, вона втратила батька. Він помер від серцевого нападу. А два тижні тому загинув в авіакатастрофі її брат, військовий льотчик. Рей залишилася вдома одна з матір’ю і фактично стала головою родини. Через роки, коли помер батько Карен (брат Рей), її тітка прийшла на допомогу їй і її братам і сестрам.

«Рей показала мені істинний сенс подяки, — сказала Карен. — Перед лицем страждань вона завжди зберігала оптимізм і не нарікала на життя». Рей розгледіла у Карен талант художника і дизайнера і все життя заохочувала племінницю розвивати його. Вона привертала Карен до проектів в якості творчого «радника», довіряючи їй і допомагаючи радою при виготовленні найрізноманітніших речей — від вітражів до брезентових чохлів для човнів.

«Вона дуже почитала художній талант і, в свою чергу, давала мені впевненість слідувати своїм шляхом, незважаючи на те, що деякі художники і дизайнери домоглися великих фінансових успіхів», — говорить Карен.

Порада 8: Вивчайте варіанти

Кет Лінкольн, генеральний директор і засновник компанії influence-маркетингу CLEVER

Учень: Едіта Родрігес, віце-президент CLEVER з питань обслуговування клієнтів і членства

«Я зробила гнучкість і маневреність наріжним каменем свого наставництва та управління людьми».

Кет Лінкольн вважає, що її головне завдання як керівника – допомогти іншим людям самим стати керівниками. Едіта Родрігес була другим співробітником компанії CLEVER, одним із засновників якої була Лінкольн. Вона пройшла шлях від менеджера проектів до одного з ключових керівників компанії. Родрігес неодноразово дивувала Лінкольн, пропонуючи альтернативні (і часто більш вдалі) способи рішення проблем.

Завдяки цьому, Лінкольн переглянула свій стиль керівництва – вона перестала направляти людей до того, що вважала правильним відповіддю, даючи їм можливість спокійно розглянути варіанти. Тепер, коли їй задають питання, як вирішити якусь проблему, вона завжди питає: «А як ви самі думаєте?»

Лінкольн вважає, що це допомагає їй бути більш гнучкою. «Я пам’ятаю, що завжди існує інший спосіб досягти успіху, — говорить вона. — Якщо перший спосіб не працює, просто переходите до плану Б!»

Інформація: Христина Вулета – одна з укладачів списку «40 Women To Watch Over 40». Оригінал статті в Forbes.

Переклад з англійської зроблений в Бюро перекладів iTrex


Веніамін Бакалінський

Генеральний директор
В
Бюро перекладів iTrex

Керую бюро перекладів iTrex – itrex.ru. Переклади з різних мов (особливо термінові) – це до мене 🙂

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Як Михайло з Владивостока продав ікру друзів за допомогою Facebook?


5 головних питань, щоб отримати ступінь MBA, якщо ви не з Москви


5 питань, щоб правильно вибрати ВНЗ для отримання MBA


Яндекс.Дзен як якір для бізнесу. Може врятувати, а може створити проблеми


Як взяти інтерв’ю у самого Сергія Бадюка?


Міф про правило 72 годин Бодо Шефера: чиї інтереси він захищає?Авторизуватися для коментування: