Баланс між роботою та особистим життям. Як знайти і утримати?

5

Існує «Теорія чотирьох конфорок» (The Four Burners Theory), яка описує життя, як кухонну плиту. На ній чотири конфорки, кожна з яких характеризує один важливий аспект:

1. Сім’я.
2. Друзі.
3. Здоров’я.
4. Робота.

Теорія свідчить, що стати успішним можна, лише відключивши одну з конфорок. А для того, щоб домогтися сверхрезультатов, доведеться відмовитися від двох.

У своїй статті Джеймс Клір (James Clear) розповідає про те, як спробував обійти це обмеження і які висновки зробив. Можливо, ви почерпнете кілька ідей для себе.

Чи можна не вибирати?

Першим ділом я, обурений такою несправедливістю, почав шукати обхідні шляхи. Можливо, вийде об’єднати дві категорії в одну? Скажімо, здоров’я та роботу. Я чув, що сидіти весь день шкідливо. Ймовірно, пора замовити стіл, за яким можна працювати стоячи! Але це навряд чи кардинально поліпшить мій фізичний стан. Як же все встигнути?

Незабаром стало зрозуміло, що обхідні шляхи потрібні по одній простій причині: я не міг змиритися з необхідністю пошуку компромісів.

Якщо ви хочете досягти успіху в роботі і побудувати міцну сім’ю, можливо, часу на зустрічі з друзями не залишиться. Тим, хто налаштований зберегти здоров’я і домогтися успіху на батьківській ниві, часто доводиться жертвувати кар’єрою.

Звичайно, можна розподілити час між всіма чотирма сферами, але тоді реалізуватися на 100% не вдасться ні в одній з них.

Нам постійно доводиться обирати: жити незбалансованої життям, але стати успішним в певній області, або приділити час всьому по трохи і постійно ловити себе на думці, що виходить недостатньо добре.

Не можу стверджувати, що знайшов ідеальне рішення, але хочу поділитися кількома порадами, які допоможуть збалансувати життя.

Не нехтуйте делегуванням

Ми постійно делегуємо те чи інше дію. Купуємо готову їжу тому, що не хочемо або не встигаємо готувати. Несемо одяг у пральню або хімчистку, щоб не витрачати час на прання. Не здійснюємо свій автомобіль самостійно, а веземо його в сервіс. Те ж стосується і до деяких сфер життя.

Звичайно, про здоров’я не подбає ніхто, крім вас. А от роботу, наприклад, можна довірити підібраному і навченому фахівця. Враховуючи те, що саме цю «конфорку» більшість людей вимикає в останню чергу, такий спосіб допоможе виділити час на сім’ю і друзів.

Прочитайте мою статтю «The 3 Stages of Failure». У ній я описав історію Сема Карпентера (Sam Carpenter), який зміг налагодити бізнес-процеси в компанії, щоб працювати всього дві години на тиждень, при цьому отримуючи прибуток.

Ще одна сфера, в якій це можливо — виховання дітей. Багато працюючі батьки змушені наймати няню або віддавати своїх дітей у садок.

Як і в прикладі з бізнесменами, ці люди платять комусь іншому за підтримання вогню на цій конфорці, поки вони витрачають свої сили і час в іншому місці. Перевага аутсорсингу в тому, що ви можете підтримувати певну сферу свого життя «включеним» і не витрачати особистий час.

ЗАВАНТАЖИТИ КНИГУ >>

На жаль, не все так гладко, як може здатися. Багато підприємці відчувають себе втраченими, коли їм не потрібно щодня займатися улюбленою справою. Більшість батьків бажала провести час з дітьми, а не водити їх у сад щодня.

Аутсорсинг допомагає не відмовлятися від тієї чи іншої сфери життя, але чи є це рішення найкращим з можливих?

Змиріться з обмеженнями і врахуйте їх

Один з найбільш неприємних моментів «Теорії чотирьох конфорок» полягає в тому, що вона акцентує увагу на нереалізований потенціал. Легко почати думати: «Якщо б у мене було більше часу, я заробив би більше грошей / був у найкращій формі / проводив більше часу з дітьми».

А що, якщо перестати мріяти про нездійсненне і почати максимально ефективно використовувати наявні ресурси? У цьому вам допоможуть правильні питання, наприклад:

  • Якщо я можу працювати тільки з 9.00 до 17.00, як максимально збільшити дохід?
  • Враховуючи, що у мене є лише 15 хвилин в день, як закінчити книгу швидше?
  • Як мені досягти максимальних результатів, тренуючись 3 години на тиждень?

Відповівши на них, ви почнете мислити в позитивному ключі (як отримати максимальну віддачу від того, що є), а не в негативному (переживати про те, що часу постійно не вистачає). Обмеження можуть стати стимулом до зростання продуктивності!

Звичайно, є й недоліки. Прийняти обмеження — значить, змиритися з тим, що ви працюєте не в повну силу. Так, є багато способів працювати ефективніше, але складно ігнорувати той факт, що можна було б встигнути ще більше.

Розділіть життя на періоди

Замість пошуку ідеального балансу між роботою та особистим життям раз і назавжди, можна періодично змінювати сфери, на яких ви фокусуєтеся. Наші пріоритети багаторазово змінюються.

В 20, поки немає сім’ї і дітей, простіше будувати кар’єру або приділяти час серйозним спортивним тренуванням. Вступивши в шлюб, ми замислюємося про продовження роду, і робота часто відходить на другий план. Через десять років, багато хто повертається до залишеної коли-то бізнес-ідеї або відновлюють спілкування зі старими друзями.

Не потрібно відмовлятися від чого-то назавжди. Домогтися успіхів у всіх чотирьох сферах реально, якщо не намагатися зробити це в один момент.

Баланс між роботою та особистим життям. Які конфорки ви відключите?

«Теорія чотирьох конфорок» показує, що кожному з нас доводиться постійно вибирати. Ніхто не любить, коли йому кажуть, що неможливо отримати все, але кожен має обмежену кількість часу і енергії. За свій вибір доводиться платити.

Які сфери зараз для вас в пріоритеті? Чим довелося пожертвувати?Катерина Бакланова
Копірайтер. Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Як Михайло з Владивостока продав ікру друзів за допомогою Facebook?


5 головних питань, щоб отримати ступінь MBA, якщо ви не з Москви


5 питань, щоб правильно вибрати ВНЗ для отримання MBA


Яндекс.Дзен як якір для бізнесу. Може врятувати, а може створити проблеми


Як взяти інтерв’ю у самого Сергія Бадюка?


Міф про правило 72 годин Бодо Шефера: чиї інтереси він захищає?Авторизуватися для коментування: