Без жалості до себе. Як прожити пекельну тиждень

5

Ваш успіх — результат сили волі і цілеспрямованих дій, а не випадкового збігу обставин!

Як ви думаєте, яка література в Америці є однією з найпопулярніших? Як би парадоксально це звучало, але одними з найпопулярніших і продаваних книг в США є книги по саморозвитку та особистісного зростання. Кількість тренерів, коучів і мотиваційних спікерів з мільйонними гонорарами просто зашкалює.

Чому?

Адже, здавалося б, нічого нового не відбувається. У кожній книжці розповідаються заїжджені історії. Сценарій більшості мотиваційних книг передбачуваний як нова серія бразильського серіалу: автор книги жив у злиднях і в якийсь момент зрозумів, що так більше тривати не може. У цей момент до нього прийшло геніальне рішення, яке змінило все його життя, і принесло гроші, щастя і успіх.

Незважаючи на те, що в шарманці грає одна і та ж музика, люди продовжують квапливо витягувати кредитні картки, побачивши черговий хіт від одного з гуру, і поглинають тонни інформації. Але нічого в житті не міняється.

Поставимо ще раз питання: «Чому»?

Тому що, як сказав колишній норвезький спецназівець Ерік Бертран Ларссен: «Ваш успіх — результат сили волі і цілеспрямованих дій, а не випадкового збігу обставин!» В житті мають значення тільки виконувані вами дії!

До речі, Ерік теж зараз є тренером і автором книг з особистісного росту 🙂 Є одне «але»: якщо ви прочитаєте його книгу і виконайте в точності все те, що він радить, ваше життя однозначно зміниться. Однозначно!

Тому що такого виходу із зони комфорту я не зустрічав ще ні в одній книзі!

Ласкаво просимо в пекельну тиждень!

Без жалості до себе

Без жалості до себе — це книга, яка тільки в одній Норвегії продалася в обсязі 223 000 примірників. В чому причина її популярності і в чому відмінність від інших книг?

У ній немає сопливих історій про складне дитинство і освітлює моментах. Книга несе в собі ідею «пекельної тижня», яку новобранці проходять перед зарахуванням в загін спецназу.

Ерік спробував перенести особистий досвід, який він отримав під час пекельної тижня, на повсякденне життя. Він вважав, що якщо людина здатна пройти крізь ті труднощі, то особисте життя і поготів можна змінити. Так народилася концепція його особистої пекельної тижня, про яку він розповідає у книзі і пропонує пройти своїм учням.

Пекельна тиждень

У чому сенс пекельної тижня?

Автор правильно порахував, що якщо брати довгострокові відрізки часу (наприклад, як описано в книзі «12 тижнів»), то люди часто зриваються з дистанції і опускають руки. На початку всі люди загоряються від поставлених цілей і планів, але варто трапитися першої труднощі — руки опускаються і довгострокове планування закидається.

Ларссен вирішив запропонувати нову методику. Вона виглядає як 7-денний марафон (не так вже довго, погодьтеся), в рамках якого ви будете кожен день робити маленькі шажочки щодо зміни свого життя.

При цьому марафон має загальні правила:

 • Пекельна тиждень починається в понеділок о 5.00 і закінчується у неділю о 22.00
 • Кожен день ви повинні вставати о п’ятій ранку і лягати в десять вечора
 • На тиждень у вас повинен бути складений план, який розбивається на кожен день. Ви повинні концентруватися на поставлених цілях і завданнях
 • Ви повинні бути активним і енергійним
 • Забороняється використовувати соціальні мережі в робочий час, а телевізор дивитися не можна взагалі 😀
 • Забороняється дзвонити не по справі друзям і родичам, а також тріпатися з колегами за чашкою кави
 • Кожен день ви повинні займатися спортом і правильно харчуватися

Серйозний виклик, правда? 🙂 Але якщо вирішите його собі кинути, залишитеся дуже задоволені. Давайте подивимося, що Містер Ларссен пропонує виконати нам по днях.

Понеділок

Мета понеділка — робота над звичками. Ви напевно вже згадали дається собі обіцянку: «Ну все, з понеділка почну…»

Все, що ми робимо з вами, — це звичка. Вимикати будильник і продовжувати спати — звичка. Відкривати соцмережі замість початку роботи — звичка. Чашка кави з шоколадним тортом замість зарядки — звичка.

Ерік пропонує скласти список всіх корисних і шкідливих звичок. Далі подивитися на них і прийняти рішення: які звички ви хочете залишити, а яких — позбутися?

Щоб цей список вийшов значний, автор пропонує отримати зворотній зв’язок від вашого оточення. Задайте людям питання: які в мене є хороші і погані звички? Зворотній зв’язок вас гарантовано здивує! 😀

З понеділка починайте замінювати погані звички на корисні. Без жалості до себе! 😀

РЕКОМЕНДУЮ ПОЧИТАТИ

Є чудова книга, яка допоможе вбудувати правильні звички. Детальніше тут >>

Вівторок

Вівторок — день усвідомленості. В цей день автор пропонує попрацювати над внутрішніми та ментальними установками. Ерік вважає, що від уміння налаштовувати самого себе залежить результативність цілого дня. Робити це не так вже складно. Весь секрет полягає в правильних питаннях.

Наприклад, якщо ви працюєте з клієнтами, кожен день ставте собі наступні питання:

 • Наскільки добре я знаю свій продукт?
 • Що корисного я можу зробити для своїх клієнтів сьогодні?
 • Як я можу поліпшити свою роботу?
 • Що я можу зробити, щоб збільшити обсяг продажів?

Регулярні відповіді на ці питання допоможуть вам залишатися в тонусі і крок за кроком покращувати особисті показники.

Середа

Середа присвячена управлінням власним часом. Цей день відмінно підходить тим, кому здається, що все валиться з рук, а справами керувати неможливо.

Ларссен пропонує виконати просту вправу, про який так часто розповідає Армен Петросян: взяти аркуш паперу або відкрити електронний документ і виписати всі-всі справи, які необхідно виконати найближчим часом.

ЗАВАНТАЖИТИ КНИГУ >>

Далі вам потрібно буде взяти календар або щоденник і просто розписати виписані справи по днях. Тільки після цього Ларссен розповідає про необхідність якісного планування: плану на рік, місяць, тиждень і день.

Четвер

Четвер — справжній день без жалості до себе. Цей день автор пропонує прожити в режимі нон-стоп. Тобто взагалі не лягати спати. Не беруся стверджувати, наскільки корисний цей досвід, але, судячи з відгуків, багатьом людям він допоміг.

Основний мотив — розбудити у вас приховані резерви сил і енергії, а також змусити вийти з зони комфорту.

Крім того, додатковим завданням четверга буде боротьба з власними страхами. Вам потрібно буде вибрати справу, яку ви давно боїтеся виконати, і зробити перший крок до нього на зустріч.

Дійсно, серйозний виклик!

П’ятниця

П’ятниця присвячена відпочинку і відновлення. В цей день вам потрібно буде навчитися швидко відновлюватися після важких навантажень. До речі, це зовсім не означає, що ви повинні валятися на дивані. Відпочинок багатогранний 😀

Автор пропонує навчитися використовувати короткі паузи для сну і медитацій, а також просто періодично перемикатися на справи, які вимагають іншого типу енергії. Наприклад, після зустрічі з клієнтом почитати 5 хвилин улюблену книгу або передзвонити одному.

Мета дня — навчитися перезаряджати внутрішню батарею в будь-яких умовах.

Субота

Субота присвячена внутрішнього діалогу. В цей день ваша задача — навчитися ладити з тим самим хлопцем, який сидить всередині вас. Особливо, якщо це той самий хлопець, який весь час говорить про вас поганий:

 • Ти не зможеш
 • Ти не вмієш
 • Ти не достойний

Знаєте такого?

Вашим завданням буде відключення внутрішнього голосу і його «перепрошивка». Ларссен пропонує зосередитися на позитивних моментах:

 • Що у мене добре виходить?
 • Якими позитивними якостями я володію?
 • Які у мене є сильні сторони?
 • Чим я можу пишатися?
 • Що мені в собі подобається?

Відповіді на ці питання допоможуть відключити внутрішнього критика і зробити його своїм другом.

Неділя

Останній день пекельної тижня присвячений уповільнення і нагород. Нагород за реалізовані цілі та прожитий експеримент.

Автор пропонує в спокійному режимі обміркувати, що вам вдалося реалізувати, чи був вам корисний цей досвід, що ви візьмете з собою в майбутнє.

Окремий момент — нагорода. Якщо ви пройшли всі випробування пекельної тижня, просто нагородіть себе чим-небудь приємним. Походом в улюблене кафе, поїздкою в улюблене місто, купівлею бажаної речі.

Такий підхід допоможе вам зберігати внутрішню мотивацію і пам’ятати, що за будь-якими випробуваннями і труднощами нас чекає приємна нагорода.

Замість висновку

Пекельна тиждень — це серйозне випробування. Вам потрібно буде кинути виклик самому собі і прожити 7 днів без жалості до себе. Скажу, що я використовую всі прийоми пекельної тижня в регулярній практиці за винятком відсутності сну в четвер 😀

Якщо ви застрягли в зоні комфорту, то це буде хорошим поштовхом. Отриманий досвід точно змінить ваше ставлення до життя.

Готові ризикнути?

Тоді купуйте книгу Ларссена і починайте готуватися до своєї пекельної тижня:

Замовити книгу в Росії Ozon.ru >>
Замовити книгу в Україні kniga.biz.ua >>


Бутенко Інна

Контент-менеджер
В
Клуб директорів

Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

  This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
ТОП-10 книг максимально корисних для менеджерів з продажу


25 ділових книг, які читають круті бізнесмени


Топ-20 книг з маркетингу від вершків маркетингу по Рунету


Атлант розправив плечі: 10 улюблених цитат


Рецензія на книгу «тексти, що Продають: модель для складання»: як навчитися писати, якщо ви — не копірайтер


Рисовий штурм + 7 вподобаних цитатАвторизуватися для коментування: