Биочистка — технологія, яка змінила ринок

5

Коли від захвату матюкаються

«Евпатий–Коловратий! Цього не може бути! Шуба ж, як нова!». Важка долоня мого співрозмовника з розмахом шльопнула по столу.

Даа, знайоме початок переговорів з майбутнім потенційним франчайзі. За рік з гаком я вже звик до такої реакції на безкоштовний тест-драйв нашої послуги з БИОЧИСТКЕ верхнього одягу.

У 2016 році було відкрито 32 биочистки в Росії і трьох інших країнах СНД.

Биочистка — унікальна томської розробка. Ця технологія дозволяє видалити практично будь-які забруднення з самих примхливих матеріалів: шкіри та хутра, не руйнуючи їх структуру агресивними речовинами, як це відбувається у випадку з хімчисткою.

Початок було покладено в лихі 90-ті. Група молодих талановитих хіміків на чолі з моїм майбутнім партнером Олесею Абдуллаєвої захоплено розробляла речовини для промислової очищення хутра… В процесі були отримані цікаві результати застосування деяких рослинних компонентів.

Війна світів. Початок: БИОчистка проти хімчистки

Само собою, нас відразу не злюбили власники всіх томських хімчисток. Чому? У сегменті чищення верхнього одягу усе вже було «розподілено» до нашої появи. 2-3 хімчистки на місто, ніяких гарантій клієнтам, високі ціни, щастя ненав’язливого «радянського сервісу» і сотні зіпсованих, деформованих речей.

Після початку роботи биочистки виявилося, що:

  • можна чистити якісно і не пошкоджувати матеріал;
  • можна гарантувати клієнтам відмінний результат;
  • можна забезпечити хороший сервіс;
  • можна утримувати ціни на демократичному рівні і при цьому залишатися в плюсі…

Після багаторічної успішної роботи в Томську, ми вирішили розширити присутність. Відкрили пункти в передмістях з населенням 25 тисяч чоловік і отримали хорошу віддачу. Людям було зручно не їхати в місто. Довгий час биочистка залишалася сімейним бізнесом і існувала тільки в межах Томська і області.

Влітку 2015 року несподівано звернувся один знайомий з Магнітогорська з проханням навчити його технології. І навіть готовий був заплатити за це гроші. Раптово!

За ним послідувало ще декілька звернень: з Оренбурга, Барнаула… І «крига скресла». Так прийшли до розвитку «франшизі» (не люблю це слово).

Зараз отримуємо 5-6 запитів щодня з Росії і інших країн, у середньому в трьох містах щомісяця відкриваються нові пункти.

У перший рік хімчистки не сприймали нас, як серйозних конкурентів. Це вони даремно, звичайно. Ми акуратно відтяпали прибутковий шматок ринку.

Складності були і в сприйнятті послуги, адже суть хімчистки зрозуміла всім, а ось про биочистке знали одиниці… Це підштовхнуло нас до створення унікальної пропозиції: запустили тест-драйв, «закриває» більшість заперечень клієнтів.

Є питання по послузі — ми БЕЗКОШТОВНО чистимо невелику частину речі в невидному місці (наприклад, зсередини рукава). У 99% випадків люди, заспокоєні і задоволені результатом, оформляли замовлення.

Зараз з’явилася ще одна «проблемка» — недобросовісні «наслідувачі». Є організації, які вирішили зірвати куш. Вони не володіють ні технологією, ні знаннями, не мають серйозної багатогодинний практики, натомість намагаються продати «франшизу биочистки». Ну і заодно «впарити» свої серветочки за великі гроші. Те, що толку від «серветочок» буде мало, їх не сильно хвилює…

Проблеми спливали часто там, де їх не чекали:

Персонал. Раптово виявилося, що знайти і навчити відповідального майстра — це проблема. А вже про хорошого адміністратора ми часто тільки мріяли. На перших порах доводилося і самому не одну сотню шуб/дублянок перечистить, і адміністратором попрацювати… Але з часом вдалося закрити всі вакансії професіоналами.

Є складнощі і з розумінням суті бізнесу у частині потенційних франчайзі — вони хочуть просто кнопку «бабло». До самої технології ні в кого питань немає, але про роботу з клієнтами багато згадують чомусь в останню чергу. Раз за разом говоримо — постійно повноцінно працюйте над залученням, активно використовувати контекстну рекламу, соцмережі, сео, партнерські програми, рекламу по місцевості — інший раз дивуєшся тому, наскільки люди інертні. Самі ж не хочуть заробляти!

Наша мета — поширення екологічного способу чищення одягу і створення альтернативи хімчистки. Плануємо в 2017 році відкрити з партнерами биочистки в 50-60 містах Росії і паралельно вийти на світовий ринок (пропозиції вже є). Місія (крім миру в усьому світі) — дати людям можливість вибору.

Як гартувалася сталь розкручувалася БИОчистка

Відбудова від конкурентів відбувається досить швидко — багато наші партнери в містах вже це відзначили. Як тільки дізнаються про особливості послуги і «пробують на смак», з’являється велика кількість лояльних клієнтів.

По суті, наша послуга — «міні-вбивця» хімчисток. Її можна впровадити в будь-якому населеному пункті, вимоги до приміщення і вкладень мінімальні.

У цифрах це виражається просто: запуск хімчистки з базовим комплектом обладнання обійдеться в 3-4 мільйони, а запуск биочистки коштує 300-400 тисяч. Відчуйте різницю.

Катастрофічна нестача часу — це, мабуть, єдине питання, яке ми хотіли б вирішити.

Розвиток йде семимильними кроками — кількість міст зростає, партнери міцніють, готовий новий міжнародний бренд по даному напрямку.

Шукаємо хороших партнерів, які хочуть просувати послуги биочистки у своїх містах.
І твердо віримо, що, працюючи з даною технологією, ми робимо світ кращим.

Відеоролик про переваги биочистки:

Мухамедьяров Юрій Ільмирович,
керівник напрямку розвитку мережі биочисток «Lavantel»
+79165681101
[email protected]
Інформація про франшизу: www.elsuper.ru


Бутенко Інна

Контент-менеджер
В
Клуб директорів

Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
ПДВ 5%. Чим ще для бізнесу Емірати краще Європи. Історія жінки-підприємця в ОАЕ


Як я відкрив своє кадрове агентство в одних трусах


Я міг торгувати силіконовими пиписьками! Історія про пошук роботи


Емоційне вигорання: 7 кроків для перезапуску власного життя


MBA в Росії — марна трата грошей чи реально потрібна річ?


Як купити прибуткову ферму на Балі за 1000$. Історія фермера Олега ЛадогиАвторизуватися для коментування: