Бізнес чи сімя? Як розставити життєві пріоритети

7

Рано чи пізно кожному з нас доводиться вибирати. Згадувати про свої цілі і вирішувати, що насправді важливо. Сім’я? Бізнес? Все відразу?

Багато підприємці, які досягли успіху, в зрілому віці розчаровуються у своєму житті і говорять про те, що багато чого змінили. Думаючи тільки про бізнес, вони втрачають стосунки з дружинами і дітьми, перестають спілкуватися з друзями, забувають про хобі…Але, на жаль, зіграти свою партію заново нікому з нас не дано. Що ж робити?

Є просте і водночас ефективна вправа, яка допоможе вам уникнути цього в майбутньому.

Класична модель постановки цілей

Стівен Кові (Stephen Covey) у книзі «7 навичок високоефективних людей» рекомендує підходити до вирішення будь-якої проблеми з кінця. Уявити результат, намалювати маршрут і приступити до реалізації.

Це дійсно працює і може допомогти вам добитися успіху в бізнесі. Наш мозок любить вимірні і досяжні цілі, реалізувавши які, можна «поставити галочку» в списку і порівняти себе з іншими людьми. Проблема в тому, що до цілей, пов’язаних з сім’єю, потрібен інший підхід.

Напишіть власну епітафію

Так-так, ви не помилилися. Ця вправа може здатися шокуючим, але воно допомагає розібратися у життєвих пріоритетах і відрізнити справжні цілі від нав’язаних.

Ви можете виявити, приміром, що хотіли б більше спілкуватися з дітьми, дружиною і друзями, вибудувати з ними довірчі стосунки. А замість цього витрачаєте час на ті сфери, які не згадуються в написаної вами мови.

Створіть свою історію. Пам’ятайте про те, що її почують люди, присутні на ваших похоронах. Як ви прожили життя? Про що шкодуєте? Чого не встигли?

Результати цієї вправи у всіх нас будуть різними. Якщо ви з’ясуєте, що на першому місці сім’я, інвестуйте в неї час і сили, як у перспективний бізнес.

Багато успішні підприємці роблять одну й ту ж помилку: вважають, що достатньо беруть участь у житті близьких, допомагаючи їм матеріально. Але відносини — це інвестиції іншого роду. Тут важливі не гроші, а час.

Час, якісно проведений з дружиною, дітьми або друзями забезпечує гарантовані дивіденди у формі міцних відносин, наповнених любов’ю і довірою.Катерина Бакланова
Копірайтер. Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Як Михайло з Владивостока продав ікру друзів за допомогою Facebook?


5 головних питань, щоб отримати ступінь MBA, якщо ви не з Москви


5 питань, щоб правильно вибрати ВНЗ для отримання MBA


Яндекс.Дзен як якір для бізнесу. Може врятувати, а може створити проблеми


Як взяти інтерв’ю у самого Сергія Бадюка?


Міф про правило 72 годин Бодо Шефера: чиї інтереси він захищає?Авторизуватися для коментування: