Бос!

6

Boss!!! Як багато в цьому слові для серця російської…

Шановний читач! Уявляю твоїй увазі сатиричний нарис про Босів!

З настанням на Росію капіталізму можу сказати лише, процитувавши кого з великих мислителів: Із бруду раптом багато висунулися в князі, забуваючи про те, що не вічні князі, але вічні бруду!

Які бувають директора і шефи в сучасній Росії, як вони вміло обманюють нас, вважаючи нас простих людей своєю власністю.

Я хочу розповісти про босах, які працюють і керують колективами у сфері послуг! Тому що в тій сфері, де маса юристів і економістів, величезні офіси та інше, взагалі нічого і нікого класифікувати. У двох словах це ієрархічна піраміда, під назвою «СЕРПЕНТАРІЙ».

Зараз ми поговоримо про тих, хто близький до працівників, безпосередньо віддає розпорядження і т. п. А ми, у відповідь на їхні дурні розпорядження, страждаємо в обнімку з дипломом. Пам’ятаємо, що навчалися і як важко нам цей диплом дістався! А хто з нас купили свої дипломи, страждають не в обнімку з ним! Але все з тієї ж причини! Так як купівля диплома теж справа не легка і вимагає певних витрат.

Але наші страждання тривають не довго! 3-4 дні до зарплати або авансу і припиняються одразу після того, як в «конверті» ми отримуємо гроші!

Страждання ці посилюються, коли, наприклад, нам не платять вчасно. І пов’язані вони з тим, що нам здається, що ми працюємо, а інші ні. Або з тим, що хтось отримує більше. Або з чимось ще. У кожного вони свої ці страждання! Але вони неминучість.
Може бути недоречне, але скажу дорогий мій читач, що босів можна класифікувати як тварин, за різними параметрами. У всіх сферах вони ведуть себе зовсім по-різному.

Я пропрацював у багатьох сферах і присвятив вивченню цього хамського класу людей масу часу, щоб донести до тебе, мій вельмишановний читачу, те, про що не прийнято говорити їм в очі.

Просто кажучи в очі подібного роду висловлювання, кожен, залежно від характеру боса, ризикує вибути з роботи. А нам ой як потрібен досвід. Адже в глибині душі ми віримо, що завтра буде краще, і нам обов’язково трапиться робота нашої мрії. Адже ми працівники. А раз ми працівники, то ми «святі». Але нашої святості треба присвятити окрему розмову.

І так почнемо!

Класифікуючи босів, мабуть, в першу чергу почну з нормальних мужиків.

Це клас директорів, які реально нормальні. Вони завжди намагаються все знати про людей, їх спосіб життя, вникають в труднощі. Часто допомагають людям, премії, середня зарплата. Їх, як правило, 2 % від загального числа керівників.

Вони правильно і з повагою ставляться до праці своїх підлеглих, відповідальні перед ними. Але їх все менше і менше. А причина вимирання нормальних мужиків, як класу, криється в тому, що ми вступаючи до них на роботу і бачачи хороше ставлення, відразу починаємо думати про те, а як би нам його обдурити? Як би висмикнути товар зі складу, або гроші з каси. Це бажання виникає у багатьох.

Він все одно багатий капіталіст і від нього не убуде. Що буде з ним, якщо я продам, припустимо, кілька блоків своїх сигарет замість тих, що привезли постачальники? Або запишу на ремонт дві машини однакової марки та кольору, на 10 та на 11 годин, а проведу їх як одну. Він навіть не зрозуміє, що це різні машини. Якщо він навіть спалить мене за цим зовсім не огидним заняттям, то в поліцію не здасть і навіть може не вижене. Він же нормальний мужик.

Але у нормальних мужиків завжди є або конченная дружина, якій все мало і мало, яка суне свій ніс у кожну дірку, яку хочеться задушити. Або якась жінка стукачка з комуністичної зачіскою «равлик» на голові, яка пронизує поглядом тебе наскрізь. І тримається за цю роботу, як потопаючий за соломинку. Можна зрозуміти — вік. Але навіщо стукати? Цього ніхто не знає.

Ми, часто подворовывая в нормального мужика, потихеньку розтоплюємо його бізнес. І крок за кроком наводимо його до збитку, в результаті чого він або закривається і на його автосервісі або магазині з’являється банер з написом ОРЕНДА, або виганяє всіх, перетворюючись з нормального мужика в людини відноситься до другої категорії.

Друга категорія босів — це «ОБПАЛЕНІ».

Вони потихеньку передають кермо правління колективом своїм дружинам, або перевіреним людям, типу однокласників, товаришів по службі і т. п. Ті в свою чергу знають про те, що в минулому це нормальний мужик, і від того, що він спалив, як його трахкали і в хвіст і в гриву його колишні працівники, яких він вигнав, сам він залишився таким, яким і був з часів школи. І тепер однокласник сам його трахає в поодинці.

Так що великої різниці між босом, якого трахкають все, і босом, якого трахкає тільки один з його наближених, немає.

Наступна категорія босів — це «ДОНАГРУЗЧИКИ».

Вони ніби й платять добре і вчасно, і перші місяці взагалі все супер і нам здається, що ми знайшли роботу своєї мрії. Але настає момент, коли він починає тебе донагружать іншою роботою. При цьому мови про підвищення зарплати немає.

Наприклад, ти працюєш майстром з ремонту автомобілів. Припустимо, по ремонту ходової частини. І тут він тобі каже, як би просячи, щоб ти допоміг Михайловича з ремонтом компресора. Ти натхнений відповідальним завданням приступаєш до ремонту і в тебе виходить. Так як ти не рукожоп і бос про це знає.

На наступний день бачиш табличку, в якій написано, що тепер ти відповідальний за компресора. Ти починаєш злитися, а воно тобі каже, що там і робити нічого не треба. Один раз в рік поміняти масло в компресорі та іноді фільтра, і взагалі це простіше паренной ріпи. Ти змушений погодитися.

А коли дізнаєшся про те, що ремонт і обслуговування компресорів це взагалі окрема і високооплачувана спеціальність, то приходиш в сказ. Хочеш піти і сказати гаденышу, що ти не будеш обслуговувати компресора, або нехай платить. На що ризикуєш почути репліки типу того, що ти абсолютно невдячна і тут отримуєш зарплату за 50 тисяч і т. п.

Боси, які донагружают роботою, дуже поширені.

Ще є боси, які завжди намагаються звалити провину на своїх працівників. У всьому винні ми, а не вони. Він же бос. Вони часто кажуть нам «ТРЕБА БУЛО«. Наприклад!

Одного разу в юності я працював комірником алкогольної продукції. Постачальник привіз дуже дорогий лікер в закритому заводському ящику. Ящики ці відкривати для перевірки не прийнято. Так наступний покупець представник ресторану або роздрібної торгівлі може відмовитися від покупки відкритого ящика, так як товар елітний і дорогий! Сам бос цього складу ніколи не відкривав їх під час приймання.

І ось одного разу я отримав дуже дорогий лікер в заводському ящику. І звичайно ж не відкрив його, і не подивився всередину. Виявилося, що одна з 6 пляшок була розбита. Я відкрив ящик перед передачею його клієнту, і виявив розбиту пляшку. Бос цим обурився і криком почав кричати, що ТРЕБА БУЛО під час приймання подивитися всередину.

Тижнем тому я знову отримав цей же лікер, відкрив шухляду, все було в порядку. Але клієнт відмовився брати у нас цей лікер, так як ящик був відкритий. На що бос знову почав кричати, що ТРЕБА БУЛО не відкривати скриньку.

Наступна і мабуть найпоширеніша категорія, це «МЕЛОЧНІКІ».

Мелочнікі вони тому, що вдавляться за 10 рублів. Реально, вони страждають, вони понурі ходять, якщо в касі припустимо не вистачає десяти рублів. Вони можуть влаштувати ревізію товару з-за цих десяти рублів. А якщо виявиться невелика нестача (що цілком реально, враховуючи багато факторів), то вони дуже важко це переживають. Хоча, недостачі у мелочников не буває, так як вони завжди все записують.

Образ мелочника виглядає ідентично кроту з казки про Дюймовочку. Пам’ятаєш пісню таку, шановний читачу, яку співав кріт з рахунками в руках у знаменитому мультфільмі? -П’ять-п’ять, 25… і т. д.

До речі, мелочнікі дуже ображаються, якщо ти почнеш ставитися до них так само, дріб’язкового.

Приклад такого плану:

Працівник на службовому авто поїхав у справах. Там, де він був на машині, не виявилося безкоштовної парковки. Довелося ставити на платну. По приїзду водила сказав мелочнику, що він повинен йому полтинник. Зрозуміло, що гроші либонь які, мелочнікі сильно цього дивуються і з величезною неохотою віддають такі борги. Вони починають докладно, на братській хвилі випитувати що та як! І чому не було безкоштовної парковки, і чому скрізь платна парковка коштує 40 рублів, а ця виявилася 50… І т. п.

А ще, якщо в касі раптом з якихось причин сума трохи більша ніж має бути, то він ніколи в житті не спитає звідки і чиї це гроші? Може хтось зі своєї кишені здачу дав і забув забрати.

До речі, здачу часто доводиться давати зі своєї кишені працюючи у мелочника, так як мелочнікі ніколи не залишають в касі навіть 100 рублів на ранок, щоб було чим дати здачу ранковим клієнтам. Він навіть не поцікавиться може його самого хтось обдурив, назвавши клієнту більшу ціну за товар або послугу і забув забрати зайві гроші. Ні! Мелочнікі не питають звідки зайве, але завжди запитають чому немає 10 рублів в касі.

Дуже часто в різних сферах доводиться давати в борг перевіреним клієнтам. І іноді, так як мелочнікі не залишають грошей у касі на здачу, сама фірма буває залишається повинна клієнтам. Прикладів маса.

Одного разу мелочник залишився повинен клієнту 150 рублів. Гроші звичайно не великі, але все ж це гроші, за які сам мелочник вдавиться. Настав час ревізії. Все пройшло добре і мелочник просто прибрав документ, в якому написано про те, що фірма має гроші клієнту.

Мелочнікі взагалі воліють не згадувати про дрібних боргах клієнтам або працівникам. Але той клієнт виявився теж мелочником і нагадав про борг в 150 рублів за місяць. Природно касиру не вдалося знайти запис про те, що фірма повинна і він подзвонив босові з питанням, як бути?

Бос тим часом відпочивав десь на морі. Касир витратив близько 200 рублів на зв’язок з мелочником, поки той згадав клієнта, і згадав що дійсно повинен йому грошей.

До речі, на рахунок зв’язку. Вони, як правило, ніколи не надають зв’язок. Працюють на мелочников люди використовують свої телефони.

Є ще одна закономірність. Мелочникам майже ніколи не вдається розвинути бізнес так, що б на них працювало хоча б 20 чоловік. Як правило, на них працюють 5-10 чоловік. Вони ніколи не оформляють на роботу.

Наступна підкатегорія — це так звані «Я ТОЧНО ПАМ’ЯТАЮ».

Приклад боса «Я ТОЧНО ПАМ’ЯТАЮ». Магазин медтехніка.

Штат 5 осіб. Дзвонить бос і говорить, що потрібно ТЕРМІНОВО відправити 4 коробки з товаром в інше місто, автобусом. Дуже терміново. Природно всі заворушилися, відписали товар, завантажили в машину. Проїхав посильний через все місто на автовокзал і відправив 4 коробки, терміново.

Пройшло 6 годин. Дзвонить бос і кричить, каже що замість 5 коробок ми відправили 4. Говорячи при цьому, що він ТОЧНО ПАМ’ЯТАЄ, що говорив про п’ять коробках. Точніше не буває, він точно пам’ятає людина на планеті. І що терміново треба відправити ще одну коробку в той же місто, з того ж автовокзалу.

Але про те, що працював диктофон, який чітко записав про те, що склад повинен надіслати 4 коробки, а не 5, як з’ясувалося, бос звичайно ж не знає. Не хочеться його тикати носом в купку, як кошеня. В такі моменти буває прикро, що ти зараз в самий час пік в 17-30 повинен проїхати через усе місто на автовокзал на своїй машині, що б виправити помилку боса, який ТОЧНО ВСЕ ПАМ’ЯТАЄ.

Взагалі розмова про логістики і транспортних витратах боси не люблять.

Коли ти працюєш на людину на своїй машині, йому абсолютно наплювати на те, що ти її трахаешь, працюючи на нього. Що ти не можеш піти і взяти нову машину в кредит, тому що він платить тобі чорний нал і т. д.

Зате всі боси дуже дбайливо ставляться до своїх машин. Їхня воля, вони б у серванті її тримали. Деякі нахаби, навіть маючи по дві машини, примудряються просити своїх працівників супроводити їх на мийку, де вони залишать свою машину, і ти повинен будеш привезти назад. А потім знову відвезти на мийку за вже помитої машиною, з якої він потім весь день буде здувати пилинки. Але таких, як правило, карає саме небо. Градом їм часто б’є машини чи ще щось трапляється.

Існує ще категорії босів, яких важко якось класифікувати. Це «СТРОКОВИКИ».

Їм все треба робити терміново!

Бувають такі, які туляться купити цукор чи кава на загальний стіл, але зате можуть зробити хороший подарунок, коли їх про це ніхто не просить. Але якщо його просиш про щось, то він знайде безліч причин для відмови. Деякі, виплачуючи зарплату, як від серця відривають зароблені нами гроші.

Небезпечні так само боси, які заздрять. Хто чого. Хтось заздрить молодості своїх працівників, хтось їх вмінню або майстерності, хтось заздрить покупок. Наприклад, якщо ти купиш хороший смартфон, то можеш зловити такий заздрісний погляд, що аж хочеться прийняти святе причастя. Хоча у самих таких заздрісників телефони рівня Верту. Так можна продовжувати до нескінченності!

Але може в цьому нарисі хтось знайде свого боса! А може хтось і себе!!!

Сергій Арутюнов


Бутенко Інна

Контент-менеджер
В
Клуб директорів

Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Як приймати рішення у бізнесі на основі цифр в 2019


Чому Black Star російські партизани музики?


Де ж я так нагрішила: вчимося правильно наймати співробітників


5 інструментів, щоб навести порядок у своїх продажах


Обійняти і пробачити: як знайти справжнього менеджера з продажу?


Як директор навів порядок у себе на складі?Авторизуватися для коментування: