Чому вам не потрібен новий iPhone 7

4

— Вам потрібна краща версія себе

Минуло кілька днів з презентації Apple. Кожен новий продукт компанії було розглянуто під мікроскопом, розібраний по кісточках, нюанси були обсосаны з усіх боків, розроблені під горіх і препаровані, як жаба в лабораторії. Додати щось нове до хтивим коментарям технократів-футуристів складно. Тому наведемо альтернативну думку. Джефф Хейден висловився з приводу нового продукту від Apple. Послухаємо.

…Роздумуєте придбати iPhone 7 або iPhone 7 Plus? Подумайте двічі, адже є набагато кращі варіанти вкладення коштів.

Багато людей обговорюють видалення роз’єму для навушників на Apple iPhone 7 і iPhone 7 Plus. Багато коментарів зібрала чутлива до натискання кнопка «додому». І, звичайно, багато уваги привернули модернізовані камери — з більш високою роздільною здатністю і поліпшеними можливостями зйомки при низькій освітленості.

Головне питання: вам насправді потрібен iPhone 7 або iPhone 7 Plus?

Відповідь: «Ні».

Ви можете хотіти новий телефон… але навряд чи він вам насправді потрібен.

Часто «потребувати» в чомусь кращому — це хотіти одержати кращу версію себе.

Досить легко подумати, що нові технології є ключем до успіху. Насправді це марна трата ресурсів, якщо ви проводите більше часу в пошуку кращої «речі», що вкладаєте в роботу по поліпшенню себе самого.

Хороший приклад: їзда на велосипеді. Використання карбонових рам і новітньої аеродинаміки зробило велосипеди неймовірно складними і дорогими. Сходіть на змагання з триатлону, навіть початкового рівня, і ви побачите сотні велосипедів за 6000, 8000 і 10000 $. Навіть пересічні виробники витрачають тисячі доларів в гонитві за самим незначним приростом гоночних якостей. Високі технології стали нормою, а не винятком.

Пару років тому я триатлонил з другом, який: а) професійний велогонщик і б) занадто відвертий. Група, сформована навколо нього, знаходиться на середньому рівні майстерності. Один з учасників, джентльмен в тілі, заговорив про купівлю велосипеда за 9000 $.

«Більш легкий велосипед, безумовно, коштує цих грошей», — сказав він, думаючи про себе, безумовно, як про професійний велогонщике, і будучи впевненим, що все з ним погодяться.

«Чорт візьми, немає, — відповів мій друг. — Якби я був тобою, я б не витрачав гроші на більш легкий велосипед. Набагато краще, якщо б ти скинув 10 або 20 фунтів».

Це був кінець розмови.

Пізніше я зауважив йому: «Це було різкувато».

«Може бути, — відповів мій друг. — Але всі шукають ще одну круту річ, замість того, щоб поглянути на себе в дзеркало. Поки ти не суперпрофі в твоєму виді спорту, спорядження повинно хвилювати тебе найменше. Досить зон для розвитку, щоб покращувати в першу чергу себе. Але це, зрозуміло, набагато більше роботи».

Вкладення в технології

Багато і в бізнесі роблять те ж саме. Кілька років тому я був на виробничому підприємстві і бачив у них комплексні системи збору даних, складну автоматизацію та інтуїтивні інтерфейси. Вони реально не шкодували грошей на пошуки поліпшень процесів.

Більшість грошей виявилися марними. Продуктивність залишалася нижчою, ніж на консервативних виробництвах по-старому. Було жахливо брудно. Робітники сиділи склавши руки більшу частину дня.

Я задав менеджеру заводу очевидне питання (сформульований трохи більш тактовно): “Навіщо вам всі ці “цяцьки”, коли у вас повно інших проблем?”

«Ну, — пирхнув він, — Ви повинні розуміти, що як організація ми прагнемо надати нашим співробітникам будь-новітній інструмент, який може знадобитися в роботі».

Це похвальний, але хибний підхід. Наприклад, вони планували витратити 135 000 $ на комп’ютери з більш швидкими процесорами, при тому що співробітники користуються тільки таблицями і простими базами даних і швидкість процесора не грає ніякої ролі.

Інші виробництва в тій же індустрії використовують обмежену автоматизацію, ручні системи збору даних, а також кнопка та тумблери замість сенсорних екранів, і вони набагато більш продуктивні. Вони вкладали кошти туди, де вони окупаються — майстерність і досвід, і ще багато працювали.

Купівля «нового заради нового» — не сама розумна інвестиція. Покупка нового велосипеда не перетворить вас автоматично кращого гонщика. Покупка нової технології не змінить як за помахом чарівної палички вашу компанію. Кожна інвестиція в технології — будь-яка подібна трата коштів — повинна вести до економії і поліпшень, які можна побачити й виміряти.

Технологія є цінністю лише тоді, коли приносить більш швидкий, дешевий і кращий результат. Якщо цього не відбувається, то це безглузде викидання часу і грошей, які можна було вкласти набагато краще.

Мова йде в тому числі і про вашому телефоні.

Так що не поспішайте продавати задешево старий iPhone. Витратьте гроші туди, де вони принесуть більше користі: на себе. Сходіть в тренажерний зал. Візьміть приватні уроки. Їжте здорову їжу. Купите книгу. Витратьте трохи грошей і зробіть себе розумнішими, здоровішими, спортивнее чи кваліфікованим.

Інвестуйте гроші в ваш найцінніший актив: у себе. Це єдині інвестиції, які окупляться на довгій дистанції.

Колеги, будете купувати сьомий iPhone?


Саша Іванова
Пишу і перекладаю тексти про бізнес.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Як Михайло з Владивостока продав ікру друзів за допомогою Facebook?


5 головних питань, щоб отримати ступінь MBA, якщо ви не з Москви


5 питань, щоб правильно вибрати ВНЗ для отримання MBA


Яндекс.Дзен як якір для бізнесу. Може врятувати, а може створити проблеми


Як взяти інтерв’ю у самого Сергія Бадюка?


Міф про правило 72 годин Бодо Шефера: чиї інтереси він захищає?Авторизуватися для коментування: