Ефективна команда, яка відстає: вирішує швидкість

6

Що таке ефективна команда, як створити її і як це впливає на результати компанії? Редакція КД публікує адаптований переклад отримала широкий резонанс в соцмережах статті на strategy+business від хантінг топ-менеджерів Коліна Прайса, виконавчого віце-президента, і Шерон Тойї, партнера Heidrick & Struggles.

Продуктивність компанії критично залежить від команди. А продуктивність команди на будь-якому рівні залежить від її здатності прискорюватися — працювати в наростаючому темпі, робити за кілька тижнів те, що колись-то потрібні місяці, а за лічені дні те, що раніше займало тижні. Розігнаних команди не просто досягають результату швидше, а ще й отримують навички, які дозволяють їм брати на себе нові складні завдання.

Всі команди незалежно від їх рівня продуктивності ставлять мету, визначають бачення, розподіляють завдання, щоб доповнювати один одного, і позбавляються від малоефективних членів. Прискорився команди всього лише роблять речі швидше і ефективніше, ніж повільні. Внісши всього наскільки змін у повсякденну роботу, будь-яка компанія може збільшити швидкість і ефективність своїх команд.

Ми прийшли до цього висновку в результаті нашого поточного дослідницького проекту «Акселерація продуктивності». Протягом останніх шести років ми вивчали поведінку і продуктивність більш ніж 3000 команд з величезною вибірки організацій, завдань і різних регіонів. Наші дані включають відповіді від чотирьох груп людей, пов’язаних з командою: лідери, члени команди, лінійні менеджери та зовнішні зацікавлені.

Зокрема, ми досліджували разом з ними 16 факторів, які допомогли нам визначити: ясність цілей команди; здатність команд керувати і нести відповідальність; поведінка (наприклад, як вони вирішують конфлікти); здатність до створення міцних зв’язків; здатність до безперервного самооновлення.

Розгін команди був розрахований на основі того, скільки людина з чотирьох груп респондентів оцінили показники продуктивності команди вище порогового значення 3,8 за п’ятибальною шкалою.

Коли ми звели результати у графік, то виявили, що тільки 13% команд продемонстрували чудову здатність до розгону (всі чотири групи оцінили команду вище порогового значення).

Близько 29% показали деяку здатність до розгону (три групи оцінили команду вище порогу).

З решти команд 31% були описані як «котяться по накатаній», 19% як відстаючі і 8% як аутсайдери (жодна з груп не оцінила команду вище порогу продуктивності).

Аналізуючи 16 вивчених факторів, ми виявили величезний розрив між самими ефективними та самими відсталими виконавцями в п’яти областях. Тепер ми хочемо обговорити ці відмінності і внести пропозиції щодо скорочення розриву.

Командні якості

1. Готовність команди швидко пройти через невдачу

Ефективна робота команди залежить від того, чи вони відчувають нові ідеї і ставлять швидкість понад досконалості. Розігнаних команди йдуть на ризик, хоча пом’якшують його, швидко з’ясовуючи, що працює, а що ні. Слабоеффектівні команди повільно адаптуються і мають тенденцію уникати ризику, приносячи в жертву інновації в цілях безпеки.

Антидот

Стикаючись з необхідністю складного рішення, команди повинні дуже чітко прорахувати, що може піти не так і чому. Команди повинні також формалізувати процес зворотного зв’язку — чому вони навчилися з помилок. Якщо це знання є загальнодоступним, то вони можуть діяти швидше

Команди також можуть запозичити принципи швидкої розробки програмного забезпечення: постійна співпраця та поступові поліпшення.

2. Ефективна команда отримує і впроваджує нові знання

Ефективна команда отримує ідеї з різних джерел, ставлять пріоритетом активне навчання і досягають ефективності. Розігнаних команди не тільки розширюють межі того, що знають, але також встановлюють темп адаптації та впровадження того, чого вони навчаються. Слабоеффектівні команди шукають докази в підтримку конкретної ініціативи і не в змозі застосувати знання до своєї повсякденної діяльності.

Антидот

Команди можуть виконувати регулярні ритуали, такі як робочі наради, семінари або огляди останніх дій, щоб учасники могли висловитися з приводу того, що вони бажали б знати, дозволяючи їм наступного разу рухатися швидше. Розігнаних команди також заохочують членів висувати «сирі» ідеї, гарантуючи їх дослідження в якості результату обговорення.

3. Члени ефективної команди строго запитують один з одного

Розігнаних команди беруть участь у високопродуктивних дискусіях і дають відверту підтримує зворотний зв’язок. Малоефективні команди часто втягнуті в угодовство або покірно виконують вказівки домінантного лідера.

Антидот

Для того щоб протистояти тенденції до штучного підтримання рівноваги або одноосібного лідерства, команди можуть узаконити інакомислення, створивши роль «адвоката диявола», яка переходить від одного члена команди до іншого. Крім того, можна завести незалежну «червону команду» (незалежна група, яка ставить під сумнів діяльність в організації, допомагаючи таким чином поліпшити ефективність — прим. ред.), щоб виступати в якості фіктивного противника і кидати виклик неперевіреними припущеннями.

4. Ефективна команда готова переосмислювати інформацію

Ефективність команди залежить від того, виношують співробітники нові ідеї, відчувають їх. Розігнаних команди систематично відстежують, що відбувається як зовні, так і всередині організації, що збирають і обробляють дані, які підтверджують їх статус-кво. Малоефективні команди сконцентровані на собі, зосереджені на власних процесах і часто бувають захоплені зненацька обставинами і їх наслідками.

Антидот

Команди повинні мати структуровані методи планування військових дій. Незалежно від того, наскільки невразливою виглядає компанія, слід періодично проводити систематичне вивчення стартапів, належать і не належать до індустрії команди.

5. Ефективна команда ставить клієнта в центр

Ефективна робота команди можлива, якщо співробітники занурюються в досвід клієнта, беруть участь у спільній інноваційної діяльності разом з ними і вибудовують систему оцінки продуктивності навколо клієнтів. Малоефективні команди не вибудовують свої внутрішні процеси і метрики з урахуванням потреб клієнтів, отримують мало зворотного зв’язку від них. Вони турбуються про фінансові показники і внутрішніх цілях і, як правило, намагаються скинути з себе відповідальність при виникненні проблем.

Такі команди можуть задокументувати проходження клієнта по воронці від виявлення потреби до конверсії. Наприклад, колеги в колл-центрі або ІТ-відділ компанії можуть розповісти командам багато цікавого про шляхи клієнта, який може бути дивно непрямим.

Ефективні команди вміють отримувати користь з мозкового штурму і впровадження інновацій. Часто вони працюють у тісній взаємодії, буквально пліч-о-пліч з клієнтами. Команди, які не можуть у буквальному сенсі призвести клієнтів у свою переговорну, повинні приймати рішення, як якщо б клієнти були присутні.

Поліпшення здатності команди до акселерації вимагає зусиль — відмирають старі звички важко, і успішні керівники можуть не бачити ніякої необхідності міняти спосіб керівництва командою.

Головне — розігнаних команди пробують нові ідеї і ставлять швидкість понад досконалості.

Скоротивши ж вищевказані 5 відмінностей, команди можуть збільшити свої шанси швидше добитися приросту продуктивності. Їх шанси на підвищення ефективності будуть зростати, у той час як конкурентні переваги будуть носити все більш і більш тимчасовий характер.

Колеги, у вас швидка команда, ефективна? Або повільна? Діліться гордістю в коментарях.

Джерело


Саша Іванова
Пишу і перекладаю тексти про бізнес.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Як приймати рішення у бізнесі на основі цифр в 2019


Чому Black Star російські партизани музики?


Де ж я так нагрішила: вчимося правильно наймати співробітників


5 інструментів, щоб навести порядок у своїх продажах


Обійняти і пробачити: як знайти справжнього менеджера з продажу?


Як директор навів порядок у себе на складі?Авторизуватися для коментування: