Фактор Х. Ключовий чинник переваги в бізнесі

5

Коли економіка або галузь зростають, то будь-який бізнес росте теж. Зовсім інша ситуація виникає:

 • коли економіка на спаді або застої
 • коли йдуть швидкі зміни на ринку і старі підходи перестають працювати
 • коли компанія впирається, здавалося б, у стелю розвитку.

Питання впирається в продуктивність бізнесу.

Продуктивність залежить від того, як компанія управляє своїми обмеженими потенційно цінними ресурсами. Це фінансові ресурси компанії і людські активи, тобто співробітники.

Один з найважливіших показників продуктивності бізнесу — показники ПРОДАЖІВ і ПРИБУТКУ на одного співробітника.

Компанії з високими показниками прибутку на одного співробітника отримують додаткову перевагу в тому, що вони можуть дозволити платити вище ринку і залучати кращі кадри ринку. «Людські активи — це пропущений інгредієнт у більшості компаній сьогодні, де вони поспішають змінити тактики і стратегії, але забувають пристосовувати свої людські активи. Тому ініціативи не виконуються більшу частину часу. Але перебудова стратегічних людських активів повинна бути такою ж важливою для стратега, як і виконання. » ДЖЕЙ АБРАХАМ

ВИСОКА ВТЯГНЕННЯ = ВИСОКА ОПЕРАЦІЙНА ПРИБУТОК

Коли співробітники не залучені, продуктивність падає. Тауер Уотсон (TowersWatson) виявив, що серед компаній з низьким рівнем участі середня операційний прибуток склав 9,9%.

Ті, у кого високий «традиційне» участь, де співробітники були переважно мотивовані винагородами, такими як виплата заробітної плати, становили в середньому 14,3%.

Ті, у кого високий «сталий» участь, виявилися краще всього, при середній операційного прибутку 27,4%. Ця група компаній зосередилася на створенні відмінною культури, сприяти добробуту співробітників, шанобливо ставитися до них, координувати їх для підвищення продуктивності, підтримки чесності та цілісності, створення міцної репутації та інших практик, які змусили працівників почувати себе прекрасно в тому, щоб приступити до роботи.

22% БІЛЬШИЙ РІСТ ВАРТОСТІ БІЗНЕСУ, НІЖ СЕРЕДНІЙ ПО ГАЛУЗІ

Ці дані не були аномалією. AON Hewitt також виявили зв’язок між залученістю працівників та продуктивністю. Вони виявили, що організації з високим рівнем залучення перевершили фондовий ринок і опублікували прибутковість на 22% більше, ніж в середньому в 2010 році. Ті, у кого співробітники не залучені, повернулися на 28% нижче середнього. Дослідження показало, що трьома провідними стимулами залучення були можливості кар’єрного зростання, визнання на роботі і місія компанії.Dell Technologies усвідомила різницю в продуктивності між натхненними і середніми командами.Відділи продажу під керівництвом надихаючих начальників на 6% продуктивніше. Якщо припустити, що ці 6% — $1 млрд. додаткового прибутку, уявіть, у скільки це обходиться вашої компанії»

Короткий огляд кращих світових практик.

Безумовно, першопрохідцем був Едвард Демінг і його LEAN підхід, більш відомий як «бережливе виробництво». Саме завдяки методиці LEAN стало можливий прорив Японії з глибокої економічної кризи до японського економічного дива. Потім LEAN прийняли всі провідні промислові корпорації світу. Але те, що часто упускається з виду, а Демінг вважав невід’ємною частиною методики,це залучення в постійне навчання і поліпшення бізнесу всіх співробітників компанииот генерального директора і топ-керівників, до лінійних менеджерів і рядових співробітників. Інститут Геллап за замовленням інституційних інвесторів проводив масштабне дослідження.

Мета дослідження – як вибирати компанії однієї галузі для інвестування.

Результат дослідження був в тому, що було доведено взаємозв’язок междупоказателями прибутку, лояльності клієнтів до компанії і задоволеністю та залученням співробітників компанії.

На підставі досліджень була розроблена методика швидкої діагностики стану персоналу, виявлення вузьких місць і методика залучення персоналу до процесів покращення бізнесу.

Чет Холмс, засновник міжнародної консалтингової компанії CHET HOLMS INTERNATIONAL і автор бестселера «Досконала машина продажів», розробив методики постійного поліпшення процесів продажів через регулярні щотижневі годинні збори-практикуми співробітників для відділів продажів. В 6-ти підрозділах компаній Чарльза Мангера (партнера Уорена Баффета) Холмс 3 роки поспіль подвоював продажу за рік.

Більше 60 компаній зі списку Fortune 500 подвоїли продажу менш ніж за 15 місяців. Цю методику давав Чет Холмс і Джей Абрахам на тренінгу «Кардинальний фактор продуктивності бізнесу», а зараз дає Тоні Робінс на тренінгу «Бізнес-майстерність».

Методологію I-Power (залучення співробітників у процеси безперервного поліпшення бізнесу) розробив і застосував у своїй видавничій компанії Эдельстоун. І його показники продажів на одного працівника були в кілька разів вище, ніж в середньому по галузі. (200 млн. доларів продажів на 100 співробітників). Цю методологію стали застосовувати і лідери ІТ-бізнесу (Intel, Dell, Google та ін)

І на завершення огляду – це методика Хогана. Вона дозволяє виявляти темні, деструктивні сторони особистості, допомагає нейтралізувати їх в співробітниках і впорається зі «зірковістю» незамінних співробітників і створювати командний дух спільної справи.

Є часті заперечення, у нас інша ментальність і у нас це не буде працювати. Або у нас такий специфічний бізнес, що у нас навіть закони фізики інші.

Наш досвід показує, що це не так. Ось деякі результати:

 • одне з регіональних підрозділів великої компанії в телекомі, практикуючи щотижневі 30 хвилинні збори – практикуми за методикою CHI, виконали річний план продажів за 9 місяців
 • компанія В2Вуслуг скоротила протягом місяця дебіторську заборгованість на 11 млн. силами тих же співробітників.
 • туристична компанія показала 30% зростання на тлі 30% падіння ринку, використовуючи методики Подружжя Холмса
 • Відділ ВІП-клієнтів за рік склав 10 млн. додаткової валового прибутку до плану продажів, здавався нереальним на тлі падіння ринку. ( Це +900 000 на кожного співробітника)

Зараз досить поширюються різні авторські методики управління персоналом від практиків. Коли підноситься нехай великий і успішний, але обмежений досвід, як відповідне рішення всім.

На жаль, при цьому ігноруються і недооцінюються як науково-обгрунтовані методики, так і кращі світові практики. Компаніям більше не потрібно винаходити свої методи, можна скористатися напрацьованими кращими світовими практиками. На диво, вони

 • не вимагають додаткових високих вкладень фінансових і тимчасових
 • прості в реалізації
 • дозволяють швидко отримати результати, знайшовши вузьке місце
 • мають довгостроковий стратегічний накопичувальний ефект
 • вимагають лише регулярності, послідовності і сталості в застосуванні

Хочете дізнатися, як запустити процес постійних поліпшень показників вашого бізнесу через навчання і залучення співробітників, використовуючи передові поведінкові технології?

Приходьте на відкритий онлайн майстер-клас: «Як виховувати бізнес силами співробітників,використовуючи передові поведінкові технології».

На майстер-класі Ви дізнаєтесь:

 • Чому нові ініціативи та зміни буксують в компанії
 • 3 стовпа саморозвивається бізнесу та відділу продажу
 • Співробітники Ключовий ресурс для зростання бізнесу
 • Передові методики залучення співробітників
 • Кейси та результати світових лідерів
 • Практика застосування в Росії
 • Перший крок – діагностика вузького місця в управлінні співробітниками

Кожен учасник отримає інструменти діагностики Інституту Геллоп

Тема цікава Вам, АЛЕ Ви обмежені в часу для участі в майстер-класі?!

Це поправимо! Ми надішлемо Вам його запис.Павло Головін

Провідний
В
проект Фінанси і маркетинг для директора

Підприємець, партнер Школи розвитку бізнесу Джея Абрахама, один з авторів в експертній системі «Продажі» проекту Радмило Лукича.

  This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Як приймати рішення у бізнесі на основі цифр в 2019


Як дізнатися, що потрібно змінити у вашому бізнесі в 2019 році?


Тренди визначають розвиток бізнесу в 2019 році


Як зберегти і зміцнити позиції власника компанії?


Як перестати працювати на своїх підлеглих?


Як стати «вільним босом» при надійному директора?Авторизуватися для коментування: