Головний секрет продуктивної роботи — знайти час на відпочинок

6

Пропонуємо вашій увазі переклад статті про вплив перевтоми на продуктивність, опублікованій на сайті журналу «Harvard Business Review». Її автори (відомий американський психолог Шон Ачор і його дружина Мішель Гілян) попереджають — трудоголізм небезпечний для здоров’я! І розповідають, як нейтралізувати його негативні наслідки.

Щоб не втрачати час, багато бізнесменів працюють під час перельотів. Найчастіше це призводить до того, що в пункт призначення вони прибувають вичавленими і не здатними вирішувати питання, що накопичилися. У чому причина? У відсутності часу на відновлення сил!

Більшість з нас звикло занурюватися з головою у роботу. Вчені називають такий підхід в корені неправильним. Відсутність часу на відпочинок різко знижує нашу здатність досягати цілей. Дослідження показали прямий зв’язок між авралами, проблемами зі здоров’ям і невдачами на робочому місці. Більш того, виснажені співробітники приносять компанії збитки, так як в кінцевому підсумку частіше хворіють і не справляються зі своїми обов’язками.

Вчасно піти з офісу — не значить відпочити

Якщо ви залишили свій кабінет в 18.00, але вдома обговорюєте робочі проблеми з дружиною, а потім обмірковуєте новий проект перед сном — мозок не перезавантажується. Ми звикаємо жити так з юності. Пам’ятаєте, як допізна сиділи над твором або курсовою роботою, а вранці йшли на навчання втомленими? Це призводило до підвищення дратівливості, зростання кількості помилок і нервових зривів, від яких страждали оточуючі. Знайоме? З такими установками ми йдемо в доросле життя.

Працюючи ночами, ви робите собі ведмежу послугу. У книзі «Революція сну» Аріанна Хаффінгтон пише: «Ми жертвуємо сном в ім’я продуктивності, але, за іронією долі, це веде до її зниження. Американці намагаються працювати все більше, але в підсумку втрачають близько 11 днів і недоотримують близько $2280 щорічно».

Зробіть паузу, відновіть сили, і тільки потім продовжуйте роботу. Ця рекомендація базується на фундаментальних правилах функціонування людського організму. Переутомившись, ми витрачаємо величезну кількість розумових і фізичних ресурсів на відновлення перш, ніж знову станемо продуктивними.

Прості правила повноцінного відпочинку

Багато хто впевнені, що достатньо припинити виконувати завдання (наприклад, відповідати на листи по електронній пошті), і мозок природним чином відновиться. Але всім нам знайомі ситуації, коли лягаєш в ліжко, а в думках робота. Дію перервано, але на наступний день ви можете відчувати себе ще більш втомленими.

Якщо ви хочете стати продуктивніше на роботі, буде потрібно достатня кількість повноцінних періодів внутрішнього і зовнішнього відновлення. Внутрішнє відновлення — це короткі перерви протягом дня, дозволяють відволіктися. Зовнішнє відновлення має місце за межами офісу – це вихідні, свята і відпустку.

Під час відпочинку варто максимально дистанціюватися від будь-яких дратівливих факторів — якщо замість робочих питань обдумувати уїдливий відповідь опоненту на політичному форумі, ваш мозок не зможе відпочити і відновитися в достатній мірі.

ЗАВАНТАЖИТИ КНИГУ >>

Емі Бланксон з Інституту досліджень позитивної психології рекомендує проводити певну кількість часу щодня, відмовившись від використання гаджетів. Середньостатистична людина відволікається на свій телефон до 150 разів у день. Якщо припустити, що справа обмежується однією хвилиною (що трапляється рідко), то даремно витрачаються 2.5 години!

Можна використовувати спеціальні програми (наприклад, «Offtime» або «Unplugged»), які автоматично переводять телефон в режим польоту. Або візьміть за правило кожні півтори години ставити телефон на зарядку і не користуватися ним деякий час. Спробуйте частіше гуляти з друзями на вулиці під час обідньої перерви, але не говорити про роботу. Вирушайте в заслужену відпустку, врешті-решт, адже це не тільки відновить ваші сили, але і підвищить ймовірність підвищення по службі.

А час у польоті використовуйте для перезавантаження. Замість того, щоб працювати, медитуйте, спите, дивіться фільми, слухайте музику або читайте журнали. Це дозволить зійти на землю через кілька годин відпочили і готовими до трудових звершень.

Вмієте не тільки продуктивно працювати, але й повноцінно розслаблятися? Розкажіть нам про свої методи!Катерина Бакланова
Копірайтер. Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Як Михайло з Владивостока продав ікру друзів за допомогою Facebook?


5 головних питань, щоб отримати ступінь MBA, якщо ви не з Москви


5 питань, щоб правильно вибрати ВНЗ для отримання MBA


Яндекс.Дзен як якір для бізнесу. Може врятувати, а може створити проблеми


Як взяти інтерв’ю у самого Сергія Бадюка?


Міф про правило 72 годин Бодо Шефера: чиї інтереси він захищає?Авторизуватися для коментування: